Sayfa 924/2150 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974102414241924 ... SonSon
Arama sonucu : 17197 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Öyle görünüyor ki hasar tespit edilemeyecek kadar büyük.
    Ancak seçim sonuçları sonrası değişiklik olursa belli olacak . O da seçim olursa.

Çoğu başlıkları okuyorum. Hepsi aynı noktada birleşiyor. Geleceğe dair umut yok gibi ülkemiz adına. Seçim olsa bile artık bizden birşey olmaz deniliyor. Ne yazık!!! Böyle bir döneme denk gelip üstüne çocuk sahibi olan ve çocuklarımız için geleceğe dair karamsar olmak. Sanırım bir ebeveyn olarak en acı reçete bu. Herşeye rağmen geleceğe daha umutla bakılabilen günlere inş yakın zamanda kavuşuruz.

3. Sn. Knuck, geçmişe bakınca işte 2008 krizinden dip noktasında mal alsam ne olurdu diye hayal ediyor ya insanlar, o dip noktaları böyle ciddi buhranli zamanlarda toplumsal psikolojinin de dip noktalarında oluşuyor. Oraları bulmak da, oralarda mal almak da hiç kolay değil. Henüz değil ama öyle bir dibe doğru malesef gittiğimizi söylediğiniz gibi okuyan yazan çizen düşünen herkes artık görüyor.

Ayrıca dip yine bir şey, çok uzun yataylar, uzun buhranli ( yurt dışı destekli) dönemler de malesef oluşma riski çok yüksek. Hayırlısı olsun diyelim.
     Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Çoğu başlıkları okuyorum. Hepsi aynı noktada birleşiyor. Geleceğe dair umut yok gibi ülkemiz adına. Seçim olsa bile artık bizden birşey olmaz deniliyor. Ne yazık!!! Böyle bir döneme denk gelip üstüne çocuk sahibi olan ve çocuklarımız için geleceğe dair karamsar olmak. Sanırım bir ebeveyn olarak en acı reçete bu. Herşeye rağmen geleceğe daha umutla bakılabilen günlere inş yakın zamanda kavuşuruz.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kardeşim Putin den Eeeyyyy Putin olur mu?

Ustad olacagini sanmiyorum merkel falan efendi insan ne desen gulumsuyor putin tekvando yapio direkt
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Piyasada günlük "trade" yapanlar,bugün dikkatli olsunlar,2 nedenden:

1)NTV Washinghton muhabiri Hüseyin Günay biraz önce bir tweet attı:

https://twitter.com/huseyingunayDC/s...55753000988672

Bugün beyaz saray ya da ABD Kongresi'nden piyasaları etkileyecek bir cevap gelebilir.

2)ABD 10 Yıllık tahvil faizi -henüz yıllık enflasyona göre çık düşük kalsa da- hızla tırmanıyor.Perşembe günü %1.30 olan faiz 2 işgününde %1.494'e tırmandı.
    Bana göre sebebi,başta doğalgaz olmak üzere enerji fiyatlarında müthiş bir yükseliş var,ayrıca doğalgaz'ın ana girdi olarak kullanıldığı birçok sektörde de sanayi üretimini etkileyecek kuvvetli maliyet artışları var.

https://twitter.com/mutludogru01/sta...60623352811520

Örneğin yukarıda gördüğünüz gübre fiyatlarındaki çok yüksek artışlar gelecek yılın gıda fiyatlarında büyük artışlara yol açacak,yukarıdaki yazıda da gördüğünüz gibi kamyon şöförü sıkıntısı ABD'de de yoğun şekilde hissediliyor,tedarik zincirini aksatıyor,hem üretimi olumsuz etkiliyor arzı azaltıyor,hem de tüketicinin perakende mağazalarda ürün ve mallarla buluşmasını zorlaştıyor,Avrupaya göre çok daha kuvvetli tüketici talebi olması nedeniyle bu da ABD'de fiyatları hızla yukarı çekiyor.
    10 yıllık tahvil faizinde Fed+ABD Hazinesinin çabalarıyla bir baraj kurulmuştu ama sanırım artık gelen enflasyon dalgasını elinde tahvil tutanlar artık çok daha net gördükleri için elden çıkarmaya çalışıyorlar ve tahvil faizleri yükseliyor ve baraj yıkılıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Piyasada günlük "trade" yapanlar,bugün dikkatli olsunlar,2 nedenden:

1)NTV Washinghton muhabiri Hüseyin Günay biraz önce bir tweet attı:

https://twitter.com/huseyingunayDC/s...55753000988672

Bugün beyaz saray ya da ABD Kongresi'nden piyasaları etkileyecek bir cevap gelebilir.

2)ABD 10 Yıllık tahvil faizi -henüz yıllık enflasyona göre çık düşük kalsa da- hızla tırmanıyor.Perşembe günü %1.30 olan faiz 2 işgününde %1.494'e tırmandı.
    Bana göre sebebi,başta doğalgaz olmak üzere enerji fiyatlarında müthiş bir yükseliş var,ayrıca doğalgaz'ın ana girdi olarak kullanıldığı birçok sektörde de sanayi üretimini etkileyecek kuvvetli maliyet artışları var.

https://twitter.com/mutludogru01/sta...60623352811520

Örneğin yukarıda gördüğünüz gübre fiyatlarındaki çok yüksek artışlar gelecek yılın gıda fiyatlarında büyük artışlara yol açacak,yukarıdaki yazıda da gördüğünüz gibi kamyon şöförü sıkıntısı ABD'de de yoğun şekilde hissediliyor,tedarik zincirini aksatıyor,hem üretimi olumsuz etkiliyor arzı azaltıyor,hem de tüketicinin perakende mağazalarda ürün ve mallarla buluşmasını zorlaştıyor,Avrupaya göre çok daha kuvvetli tüketici talebi olması nedeniyle bu da ABD'de fiyatları hızla yukarı çekiyor.
    10 yıllık tahvil faizinde Fed+ABD Hazinesinin çabalarıyla bir baraj kurulmuştu ama sanırım artık gelen enflasyon dalgasını elinde tahvil tutanlar artık çok daha net gördükleri için elden çıkarmaya çalışıyorlar ve tahvil faizleri yükseliyor ve baraj yıkılıyor.
    Uzun zamandır size teşekkür borcumu ödeyememiştim. Resmen İktisat fakültesini yeniden ve gerçekten okuyor gibiyim. Şahsım adına minnettarım.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Uzun zamandır size teşekkür borcumu ödeyememiştim. Resmen İktisat fakültesini yeniden ve gerçekten okuyor gibiyim. Şahsım adına minnettarım.
    Ben de nezaketiniz için teşekkür ederim.

Sayfa 924/2150 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974102414241924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •