Sayfa 925/1006 İlkİlk ... 425825875915923924925926927935975 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 7,393 - 7,400 arası.

Konu: Viop LVIII

Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Bu kira durumu tam da benim gündemimdeydi; Ankara da mobilyalı dairemde kiracım 2070 tl oturuyor, buradan gelen geliri annemin dairesini kullandığımdan babama veriyor ve kiracıya kira gelirim olmadığını söylüyor ve elden alıyordum, çıkarılabileceğini düşünen uyanık kiracı kendini garantiye almak için mahkemeye giderek banka hesabına yatırmaya başladı ve beni şikayet etti, uzlaşma/indirimi kaçırdığımdan dolayı 3 yıllık usulsuzluk cezası 29.560 tl, 3 yıllık kira beyanı-ceza ve diğer 11.500 tl geldi, toplam 41 bin tl, hesap ettim 3 yıllık kira gelirim ise 59 bin tl çıktı, kombi değiştirdim, hala alamadım o da 30 bin tl civarı, deri koltuk takımım kullanılamaz durumda, diğer eşyalardada zararlar var, ben 2070 tl gelirle bu masrafların nasıl karşılanacağını düşünürken o oturmaya devam ediyor!
    Ha birde kiracıya ne yaptın da böyle oldu diye soranlara cevap bile veremiyorum inanın hiçbirşey yapmadım ve idare etmeyi kabul etmiştim!
    bu tür iyiliği süistimal edip kendini akıllı sananlara seninde yapabileceğin tonla yasal hak var.

bunlardan biri evini tadilata sokmak. ( bahane )

1 2 ay evden uzak kalması gerekir. vs.

madem kiran ucuz.. 2 bin tl bir aylık kirasını karşılarsın almazsın.

1 2 ay otursun başka yerde tadilat bitene kadar !!!

yasal mı yasallll

aklı başına gelene kadar ve zararımı ödetene kadar uğraşırım.

veya diğer haklar vs
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

nede olsa yasalar kiracıdan yana diyip böyle kirasını ödemeyen imkanı olduğu halde ödemek istemeyen eve resmen çöken tonla insanda var.

3.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Bu kira durumu tam da benim gündemimdeydi; Ankara da mobilyalı dairemde kiracım 2070 tl oturuyor, buradan gelen geliri annemin dairesini kullandığımdan babama veriyor ve kiracıya kira gelirim olmadığını söylüyor ve elden alıyordum, çıkarılabileceğini düşünen uyanık kiracı kendini garantiye almak için mahkemeye giderek banka hesabına yatırmaya başladı ve beni şikayet etti, uzlaşma/indirimi kaçırdığımdan dolayı 3 yıllık usulsuzluk cezası 29.560 tl, 3 yıllık kira beyanı-ceza ve diğer 11.500 tl geldi, toplam 41 bin tl, hesap ettim 3 yıllık kira gelirim ise 59 bin tl çıktı, kombi değiştirdim, hala alamadım o da 30 bin tl civarı, deri koltuk takımım kullanılamaz durumda, diğer eşyalardada zararlar var, ben 2070 tl gelirle bu masrafların nasıl karşılanacağını düşünürken o oturmaya devam ediyor!
    Ha birde kiracıya ne yaptın da böyle oldu diye soranlara cevap bile veremiyorum inanın hiçbirşey yapmadım ve idare etmeyi kabul etmiştim!
    Komşu 2 senesi karar çıkacak ama daha istifna gidecek 2 senede orası rahat sürer demiş,

Benimde var,lakin bugün e kadar hiç bisi demedim yapmadım,kendi 9bin yaptı,12 13 civarı semtte,

Binadaki masrafı bile kendi öder,dostumun kardeşi, ilk nişanlandı,dairem 3 sene rahmanlarda bilerek boş tutmustum,

Söyledi yardımcı oldum,dükkan açtı 1 seneden fazla kira vermedi,bahsi bile olmadı,ankaraya geldiğimde oturduğum

Daireyi pmpenleri komple bir krus almadan yaptı,ben razıyım.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Diyarbakırlı Ramazan hoca' olarak bilinen Ramazan Pişkin öldürüldü! Saldırgan her yerde aranıyor

Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ya çok üzüldüm. Gerçekten çok yazık oldu. Birilerinin Tekerine Çomak soktu. Din tüccarlarının işine gelmedi. Allah mekanını cennet etsin.

New York Community Bank'ın hisseleri temettü kesintisine gitmesi sonrası sert düştü -AA

New York Community Bank'ın hisseleri temettü kesintisine gitmesi sonrası sert düştü

WASHINGTON (AA) - ABD'nin bölgesel bankalarından New York Community Bank'ın hisseleri, şirketin geçen yılın son çeyreğinde kar beklentilerinin aksine zarar etmesi ve temettü kesintisine gitmesi sonrası yüzde 45'e kadar düştü.

New York Community Bank, 2023'ün dördüncü çeyreğine ait bilançosunu açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada, geçen yılın son çeyreğinde 252 milyon dolar zarar edildiği bildirildi.

Piyasa beklentileri bankanın söz konusu dönemde kar açıklaması yönündeydi.

Açıklamada, bankanın aynı dönemde gelirinin ise 886 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Ayrıca bankanın temettü kesintisine gittiği belirtilen açıklamada, hissedarlara yapılan üç aylık ödemenin 5 sente düşürüldüğü aktarıldı.

New York Community Bank'ın bu dönemde kar beklentilerinin aksine zarar etmesi ve temettü kesintisine gitmesi sonrası hisselerinde sert düşüş görüldü.

Bankanın hisse değeri, TSİ 17.31'de yüzde 45 düşüşle 5,74 dolara geriledi.

New York Community Bank'ın hisselerindeki sert düşüş diğer bölgesel bankaların hisselerini de olumsuz etkiledi. Valley National Bank'ın hisseleri yüzde 6'ya yakın değer kaybederken, KBW Regional Banking'in hisseleri yüzde 4'e yakın düştü.

New York Community Bank, geçen yıl iflas eden Signature Bank'ın varlıklarını satın almıştı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    New York Community Bank'ın hisseleri temettü kesintisine gitmesi sonrası sert düştü -AA

New York Community Bank'ın hisseleri temettü kesintisine gitmesi sonrası sert düştü

WASHINGTON (AA) - ABD'nin bölgesel bankalarından New York Community Bank'ın hisseleri, şirketin geçen yılın son çeyreğinde kar beklentilerinin aksine zarar etmesi ve temettü kesintisine gitmesi sonrası yüzde 45'e kadar düştü.

New York Community Bank, 2023'ün dördüncü çeyreğine ait bilançosunu açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada, geçen yılın son çeyreğinde 252 milyon dolar zarar edildiği bildirildi.

Piyasa beklentileri bankanın söz konusu dönemde kar açıklaması yönündeydi.

Açıklamada, bankanın aynı dönemde gelirinin ise 886 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Ayrıca bankanın temettü kesintisine gittiği belirtilen açıklamada, hissedarlara yapılan üç aylık ödemenin 5 sente düşürüldüğü aktarıldı.

New York Community Bank'ın bu dönemde kar beklentilerinin aksine zarar etmesi ve temettü kesintisine gitmesi sonrası hisselerinde sert düşüş görüldü.

Bankanın hisse değeri, TSİ 17.31'de yüzde 45 düşüşle 5,74 dolara geriledi.

New York Community Bank'ın hisselerindeki sert düşüş diğer bölgesel bankaların hisselerini de olumsuz etkiledi. Valley National Bank'ın hisseleri yüzde 6'ya yakın değer kaybederken, KBW Regional Banking'in hisseleri yüzde 4'e yakın düştü.

New York Community Bank, geçen yıl iflas eden Signature Bank'ın varlıklarını satın almıştı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Bir günde yüzde 45 düştü.....bizde olsa ne olurdu düşünemiyorum.....ereğli vermedi geçen yıl.....bu yılda muhtemelen vermeyecek.....

7.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Bir günde yüzde 45 düştü.....bizde olsa ne olurdu düşünemiyorum.....ereğli vermedi geçen yıl.....bu yılda muhtemelen vermeyecek.....
    Sonra bizim borsa ve palayı beğenmiyorsunuz
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    nede olsa yasalar kiracıdan yana diyip böyle kirasını ödemeyen imkanı olduğu halde ödemek istemeyen eve resmen çöken tonla insanda var.
    Haklısın eve resmen çöktü, bu cesareti nereden bulabiliyorlar anlamış değilim, ben hayatta bir başkasına kötülük yapamam! Söz ağızdan bir kere çıkar diyerek onu temmuz a kadar idare edeceğim!

Sayfa 925/1006 İlkİlk ... 425825875915923924925926927935975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •