Sayfa 93/203 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 1619 madde; 737 - 744 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Sahol ve Sabancı' lar hisse fiyatını yıkseltmek değil de sanki belli bir seviyede tutmak niyetindeler? Bu kadar güçlü şirket sahipleri olunca başka spekülatörlerin böyle bir hisseye yeltenebileceğine kendi adıma çok ihtimal vermiyorum. Bu niyet temettücüler için olumlu olabilse de baska yatırimcılara ters geliyor tabii....

Bütün arkadaşlara guzel günler dilerim ve saygılar....
    Durum da eğer benim tahmin ettiğim gibi ise kendi adıma bizim borsada olabilecek en bana uygun hisserden birisindeyim.

Kafami rahat tutan, strese de girmeden elimi attığımda makul fiyata makul temettü veren bir hisse bu.

Yani diyeceğim acaba bu hisseyi de böyle kabullenmek mi gereklidir? Tabii bu işler belli de olmaz belki de gün gelir fırlar gider...

Sadece acaba diyorum...

Çöplük kağıtları severim. Temettüye az kaldı. Temettüyü de SAHOL hissesine dönüştürmek artık farz oldu. En azından yatırım yaptığım şirket çöplük değil.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Açık konuşurum.
    Son düzenleme : agg; 17-03-2023 saat: 12:11.

3. ÇÖP HOLDİNG - çöpSA

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Azurit Yazıyı Oku

SAHOL yabancı takası iki ayaktan oluşuyor. Büyük pay Citi takasında 382 milyon lot ve ikinci (bana göre en arızalı ve bir an önce tükenmesinde yarar olan) pay Deutsche takasında 78 milyon lot. Avrupa'daki panik satış sonucu Deutsche takasındaki malların hareketlendiğini, bunun karşılığında (hepsi borsada satılsa SAHOL muhtemelen birkaç gün taban olurdu) büyük zarar yazacak Citi takasındaki bir BY'nin (kurumsal olma olasılığı yüksek) satışa sürülecek mala talip olduğunu ve özel emirle 25 milyon lot malı almış olabileceğini tahmin ediyorum. Yani bu varsayım doğru ise Cuma takasında Citi takasının 25 milyon artarken Deutsche takasının aynı miktar eksildiğini göreceğiz...
    Şu ana kadar yayınlanan Cuma takas verileri değişmez ise özel emirle satılan hisseler benim tahminimin aksine AKBANK takasından çıkmış yatırım fonlarına gitmiş görünüyor.

Dolayısıyla bu el değiştirme için şimdilik bir olumluluk atfetmek için erken.

Zaten daha endeks pozitif iken eksiye geçip aşağı doğru önden koşturması da bu durumun bir başka teyidi anlamına geliyor.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

Çöpleri toplamaya devam. Çöp olayanlar zaten değerini bulmuş. Çöpçülük ayıp değil, hırsızlık ayıp.

6. Temettü veren hisse istese de çöp hisse olamaz. Sadece yanlış yatırımcı yanlış beklentiler ile almıştır. Çöpün aksine her sene 'bildiğiniz' TL hesaplara geçiyor🙂.

Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Temettü veren hisse istese de çöp hisse olamaz. Sadece yanlış yatırımcı yanlış beklentiler ile almıştır. Çöpün aksine her sene 'bildiğiniz' TL hesaplara geçiyor��.

Fiyat mukayesesi yapıldığında SAHOL ün temettü verimi, KCHOL ünkine göre bir misli fazla. Böyle çöp olsun. Sabrı olmayan bu borsada kumar oynar derim.
    Çok yüksek temettü verseler SAHOL ü bu fiyatlarda tutamazlar.
    Borsa daki düşüşü fazlası ile değerlendirmek bu hissede adet olmuş.

8.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Temettü veren hisse istese de çöp hisse olamaz. Sadece yanlış yatırımcı yanlış beklentiler ile almıştır. Çöpün aksine her sene 'bildiğiniz' TL hesaplara geçiyor.
    Temettü veriyor ama malın değeri artmıyor. Hatta kâr ettikçe azalıyor. Anlaşılan bu sizi ve bazı yatırımcıları rahatsız etmiyor. 10 yıldır durum bu.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 93/203 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •