Sayfa 93/137 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon
Arama sonucu : 1094 madde; 737 - 744 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    -----------------------DİKKAT %10 STOPAJ HAKKINDA---------------

Merhaba,
    GMSTRF fonunda bildiğiniz gibi normalde %10 stopaj vardı ancak Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kaldırıldı.
    Fonun mail adresine yazdığımda şu cevabı aldım:
    Sayın Yatırımcımız,
    QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu paylarından 23 Aralık 2020 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında iktisap edilen paylarında uygulanacak stopaj oranı, ne zaman elden çıkartıldığından bağımsız olarak, %0dır. Belirtilen tarih aralığından önce alınmış payların satışında uygulanacak stopaj oranı %10 dur.
    Saygılarımızla

Ancak 23 Aralık'tan sonra fonu(hisseyi) almama rağmen, aracı kurumum CEPTETEB %10 stopaj kesti, sordum ancak kendilerinin stopaj indiriminden haberi yoktu ben de fona tekrar sordum ve bu cevabı verdiler :

Sayın Yatırımcı,
    Öncelikle fonlarımıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
    Aracı kurumunuzla bağlantı kurmamız mümkün değildir ancak sorunuzla ilgili karar ve resmi gazete ilanı için linkleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0201223-21.pdf

Şimdi size de soruyorum; 23 Aralık'tan sonra hisseyi alıp satmanıza rağmen kardan %10 stopaj kesildi mi kesilmedi mi? Kararnameye rağmen kesildiyse faiziyle birlikte stopajı geri alma hakkınız mevcut olmalı !!!
    Birkaç görüşmeden sonra stopaj iadesi aldım.

Velhasıl; bankalara güvenmeyin tüm işlemleriniz kontrol edin

2. An itibarıyla (9 Şubat 2021, 16:55) USD/TRL %016, XAG/USD ise %1.25 yukarıda. Buna rağmen GMSTR %0.69 aşağıda! Bu kağıdın fiyatlaması nasıl yapılıyor? Gümüş fiyatı baz alınmıyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by yuceli Yazıyı Oku
    An itibarıyla (9 Şubat 2021, 16:55) USD/TRL %016, XAG/USD ise %1.25 yukarıda. Buna rağmen GMSTR %0.69 aşağıda! Bu kağıdın fiyatlaması nasıl yapılıyor? Gümüş fiyatı baz alınmıyor mu?
    http://www.gumustr.com/

Enstrümanın net aktif değeri var. Kapanışta net aktif değer 40,46 , işlem gören fiyat 43,83. Bu ne demek ? GMSTR primli işlem görüyor demek, yada bir başka değişle pahalı.

4. Bugün bitcoin yukarda uçmuş,platin %2 yukarda ons artıda birtek gümüş eksi....

Gümüş ten intikam aliyor büyükler....

Bugün zarar yazdık ama gostergeye bir TL yaklaştı 2 TL kaldı....

Bugün alici da yoktu...

Tacirler sabah biçti akşam almadı...

Finasdan biri fon sattikca habire aliyor

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sebeb gamestopun 50 $ in altına gelmesiymis.... gümüş teki baskının nedeni bu... küçük balıklar ölmuş.... gümüş u keşke kendi haline bıraksalar di....
     Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Bugün bitcoin yukarda uçmuş,platin %2 yukarda ons artıda birtek gümüş eksi....

Gümüş ten intikam aliyor büyükler....

Bugün zarar yazdık ama gostergeye bir TL yaklaştı 2 TL kaldı....

Bugün alici da yoktu...

Tacirler sabah biçti akşam almadı...

Finasdan biri fon sattikca habire aliyor

6. Banka gram/tl satışıyla hesaplandığında %10 fazla bir paraya satılıyor gibi görünüyor fon.

Buna 2 türlü itiraz edilebilir:

1- Bu fondan alım yaptığınızda fiziki gümüşe yatırım yapmış oluyorsunuz. Banka satış fiyatından piyasada fiziki gümüş bulmanız mümkün değil. Bu marj %10'u geçecektir fiziki almaya kalksanız. Geçen bir arkadaş araştırmıştı. 6,20 seviyelerinden gram/tl işlem görürken fizikide 7 TL civarından alım yapılabiliyor.

2- Az önce geçmiş dataları inceleyerek bir hesap yaptım. Fon 10 Ağustos tarihinde zirve yapmış ve 61.80 ile kapatmış. Aynı tarihte gümüş 6.74 TL. Bu hesaba göre fon %40 oranında pirimlenmiş. Dolayısıyla ilerleyen süreçte bugünkü %10 marj daha da artabilir. Fiziki gümüşün piyasadan temini güçleştikçe bu makas da artabilir.

Kuveyt Türk bankasında hesap açmama rağmen oradan almayıp neden buradan alım yaptığımın gerekçelendirilmesi olarak okuyabilirsiniz. Kafası bu marj olayına takılmış arkadaşlar için de iyi bir veri olmasını diliyorum.
    "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür”

7. Dostum fon o zirvedeyken 60 civarları hiç fiziki gümüş bulamıyordu....

Şimdi rafineri hergun 645 kg yani yüzbin lot veriyor ve bunlarda hergun 100 bin satıyor...

Piyasa doydu, gümüş uçacak efsanesi tirt çıktı....platinyum % 5 gittiği gün gümüş _1....

1 haftadır fon 500 bin sattı bu defa finastan başka bir yatırımcı aldı almasa denge fiyatına ulaştırdı....
    Şuan robot göstergenin 1 TL üzerine kadar basacak....41 oda 2 TL kaldı....
    Dün 1 TL bugün 50 Kr yaklaştı...

Yarın düşüş serbest....finans almaz baba biri satış yazar ve finansta 100 bin satarsa fiyat 42 - 42.5 kapar....

Y.kredi ve finans in alımları 600 bini buldu....bu ikisi olmas 40.7 şuan gmstrf
     Alıntı Originally Posted by Kyabalion Yazıyı Oku
    Banka gram/tl satışıyla hesaplandığında %10 fazla bir paraya satılıyor gibi görünüyor fon.

Buna 2 türlü itiraz edilebilir:

1- Bu fondan alım yaptığınızda fiziki gümüşe yatırım yapmış oluyorsunuz. Banka satış fiyatından piyasada fiziki gümüş bulmanız mümkün değil. Bu marj %10'u geçecektir fiziki almaya kalksanız. Geçen bir arkadaş araştırmıştı. 6,20 seviyelerinden gram/tl işlem görürken fizikide 7 TL civarından alım yapılabiliyor.

2- Az önce geçmiş dataları inceleyerek bir hesap yaptım. Fon 10 Ağustos tarihinde zirve yapmış ve 61.80 ile kapatmış. Aynı tarihte gümüş 6.74 TL. Bu hesaba göre fon %40 oranında pirimlenmiş. Dolayısıyla ilerleyen süreçte bugünkü %10 marj daha da artabilir. Fiziki gümüşün piyasadan temini güçleştikçe bu makas da artabilir.

Kuveyt Türk bankasında hesap açmama rağmen oradan almayıp neden buradan alım yaptığımın gerekçelendirilmesi olarak okuyabilirsiniz. Kafası bu marj olayına takılmış arkadaşlar için de iyi bir veri olmasını diliyorum.

8. Sn tortumlu fiziki gümüş ile gösterge gümüş fiyatı arasında ciddi oranda fark var ve fon zaten %8-10 civarı yüksek fiyattan alıyor ve %8in altında sattığı her fiyattan zarar ediyor. Dünyadaki fiziki gümüş talebini de göz önüne alırsak bu durum fon için sürdürülebilir mi?

Sayfa 93/137 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •