Sayfa 936/1032 İlkİlk ... 436836886926934935936937938946986 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,481 - 7,488 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Bakın vobelit başlığında deniz43 rumuzlu üye haftasonu şunu yazdı, vaktiniz varsa okuyun:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...27#post4166927

Kısaca döviz kurunu baskılamakta çok zorlanıldığı ve işin çok yakında çığrından çıkabileceğini anlatıyor.
    Böyle bir şey olursa borsa morsa hikaye olur.
    Dolar kurunu dikkatle takip etmek lazım.

2. Avrupa borsaları, ABD futurelar falan hep çökmüş

3. hacimsiz %4 den sonra hacim gelmiş. halkbank destek atmış. soru şu düşüş hacim li mi oldu, hacimsiz mi. göremiyorum ama muhtemelen bir kaç gösterge aşırı satımda boşluk ve uyumsuz bir resim vardır. İlk yazdığım gibi 1929 buhranının yüzyıl devriyesini (seneyi devriye) yaşıyorsak yapacak bir şey yok. O buhranda para iş yapmaz. Ama yaşamıyorsak, virüse ve savaşa alışmak zorundayız.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Su anda 2 ihtimal var.

1. Banka mahkemeyi taniyacak, uzlasma ihtimali dogacak.

2. Tanimayacak, olay bitecek. Muhtemelen banka dolara kapatilacak, corresponding banklardaki hesaplarina el konulacak. ABD treasuryleri de kalmadi zaten devletin, sattikca sattik son 10 senedir.

Her 2 halde de bence olumlu. Ikincisinde biraz bir sok yiyecegiz en basta, sonra devam.

Ama ilk maddede ben karsi tarafin uzlasmayi kabul edecegini dusunmuyorum acikcasi. Jurili davaya surukleyecekler. Tabi ki benim goruslerimdir bunlar. Dogru olacak olmayacak garantisi yok. Sizlerle beraber ayni seyleri okuyoruz.
    reis banka mahkemeyi tanıyacak görüşün yeni yeni gelişti sanırım. Yani bu ihtimali olası görmüyordun, ama artık görüyorsun. bende bu abd yakınlığının bir sonuç vereceğini düşünüyorum. Keza böyle düşünülmese bankanın adı değişir başka bir kurum üzerinden devam ederdi. Bankanın çözüme yönelik umutlar var gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    endeksin 3 katı düşmek, işlem yapmadan izlemekten başka çare yok.
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    250 bin lotla %4,5 eksi açmakta bir marifet. Yinede ky işi değil bu. Ky büyüklerden daha sabırlı çıktı.
    endeks açılışa göre %0,75 daha düşerek 2,5 oldu, halk ise %1 artarak eksi rakam 3,5 oldu, yakınlaşma devam ediyor. sanırım 56-57-58 de halkbank alım desteği iş yapıyor.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    reis banka mahkemeyi tanıyacak görüşün yeni yeni gelişti sanırım. Yani bu ihtimali olası görmüyordun, ama artık görüyorsun. bende bu abd yakınlığının bir sonuç vereceğini düşünüyorum. Keza böyle düşünülmese bankanın adı değişir başka bir kurum üzerinden devam ederdi. Bankanın çözüme yönelik umutlar var gibi.
    Bunlar hep olasliklar KIZILDAG. Hukumetin nasil karar verecegini bilemiyoruz.

Ama simdiye kadar attiklari adimlar (HA Bist'in basina, avukatlarin mahkemeyi hala tanimamasi) taninmayacagi yonunde bence. Kisa surede ogrenecegiz. Benim gonlumden gecen mahkeyeyi tanimamasi. Bir ABD mahkemesinin devletimizi yargilamasi rencide edici. HA'nin yargilanmasi gibi degil bu.

Fazla hikaye yazmaya gerek olmayacak yani.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bu hisse zaten adamı olgunlaştırır, öyle üç beş günlük düşüşle morali bozulmaz.
    Aynen bu dedigin ortak. O kadar tokat yemisiz, 5 dakikada %5 artidan %8 eksiye gecitigini gormusuz kac kere... Bunlar etkilemiyor, uslu duruyor hisse zaten. Havacilar bundan daha berbat koronadan.

8. yahu kısa bir süre önce gram altına geçmiştim, ne vardı yeniden senet aldım. ilk karar her zaman doğru olan. şimdi onu satıp bu rakamdan senet alacaktım. yapacak bir şey yok. nasip olmadın mı olmuyor.

Sayfa 936/1032 İlkİlk ... 436836886926934935936937938946986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •