Sayfa 937/999 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,489 - 7,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Arkadaşlar benim anlamadığım bazı konular var.RTE bizi suriye halkı çağırdı ,onlar git demeden gitmeyiz dedi.Bu çağrı nasıl yapıldı,belgesi nedir.Yani ortada bir mektup ,dilekçe falan mı var,halk nasıl bir başvuru yaptı bizim saraya.İkinci konu Atatürkle kıyas.Yahu Atatürk iktidarı ele aldığı dönemde ve osmanlı subayı olarak görev yaptığı tüm savaşlarda hep bizim topraklarımızda savaştı.Hep vatan toprağı korudu.Argumanı sağlamdı yani.Osmanlının yaptığı seferlerle alakası yok hiç fetih savaşı yok.Şu anda biz suriyede başka bir ülkenin toprağında savaşıyoruz.Üstelik düşman rusya iken açık açık rusya bile demiyoruz.Denebilir ki rusyanın amerikanın suriyede ne işi var,amerika dünyanın bir ucundan geliyorsa biz de gireriz.Tamam ona da eyvallah,ama bu işler güç meselesi osmanlının gücü vardı kaşının üstünde gözün var deyip haklı haksız savaşa giriyordu bir vali koyup haracını alıyordu ekonomisi buna bağlıydı.E bizim böyle bir gücümüz var mı.Bence yok,olsa çok iyi olur yoksa suriye işi başımıza çok ama çok bela olur.

bunlar nostalji görüntüleri
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Şu an, Suriy'nin savaş uçaklarını düşürerek, hava alanını kullanılmaz hale getirdiğimizi ilan ederek aslında Suriye ile, resmen ilan edilmemiş bir fiili harp durumundayız.

Suriye'nin en büyük destekçisi ve ortağı Rusya ile bizim barışçıl ilişkiler içinde olmamız ise hem garip hem de eşyanın tabiatına aykırı.

İki tarafında da bir savaşın içinde olmaması içi önemli ekonomik ve siyasal gerekçeler bulunmakta.

Bu gerekçeler de aşınma ile aramız korkarım ısınacak.

Ve hiç istemeyeceğimiz bir konuda bulabileceğiz kendimizi.

Peki amacımız nedir ve bu amaç ile bu ülkenin güvenliğinin ilgisi nedir diye sormayacak mıyız?

Şimdi hatayda antepde şırnakta savaş olsa burda tek eleştirel entry olmazdı.İstisnasız herkes canla başla iktidarın yanında dururdu.Bu suriye işine kimsenin aklı yatmıyor,yatacak bir yönü de yok.

Benim anlamadığım bu suriyede amacımız nedir,kimi yeneceğiz,savaşın sonunda yenersek amacımız nedir.Yani putinin valisi esadı yenerek rusları yenmekse niyetimiz bunu da iktidar söylesin bilelim.Cidden çözemiyorum,her savaşın bir amacı olur.Misal idlibi elegeçireceğiz,fethedeceğiz,bize bağlı bir özerk yönetim istiyoruz falan.Amaç bu da denmiyor.Cidden çözemiyorum neler oluyor.Bileniniz var mı.

Neyse artık öyle ya da böyle savaştayız, allah askerimizi korusun,umarım bu konudan mimimum zaiyatla kurtuluruz.Yazıyoruz falan da artık bunların da pek anlamı kalmadı.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bir köpek yahut çocuk kavgasından kan davaları başlar. Ve bir süre sonra ilk sebepten daha çok öfkelendiren olaylar zinciri başlar. Herkes kan davasını başlatan olayı dahi unutur.

Şuana kadar Türk halkını savaşa ikna edemediler. Nasıl ikna edeceklerini biliyorlar ve olayı oraya taşımaya çalışacaklar. Savaşı bizim toprağımıza sıçrayacak . Artık uçaklar devreye girdi .

Ve böyle bir olayın birçok kişinin ağzının suyunu akıttığından eminim , içeride ve dışarıda.

8. 73 kişiydi sabah

Belki 100 ü geçmiştir şimdi.

https://twitter.com/GreeceMFA/status...342978560?s=19
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    https://video.twimg.com/ext_tw_video...0YG.mp4?tag=10

Bizim forum bu video formatını desteklemiyormuş, eskimi yenimi bilmiyorum, fakat ilk defa ümit verici sınırı geçenler gördüm.

Sayfa 937/999 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •