Sayfa 938/987 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 7,497 - 7,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    İstanbul'da perakende fiyatlar Ocak'ta bir önceki aya göre %13,78, toptan fiyatlar ise %6,03 arttı.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İstanbul'da perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi'nde artış Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre %50,91, toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise %53,96 oldu.

Perakende fiyatlarda Ocak ayında aylık bazda en yoğun artış %26,69 ile ulaştırma ve haberleşme, %21,51 ile sağlık ve kişisel bakım, %17,19 ile konut harcamalarında görüldü. Gıda harcamalarında artış bir önceki aya göre %13,81 oldu. Giyim harcamaları %0,39 azaldı.

Toptan fiyatlara bakıldığında Ocak ayında aylık bazda en yoğun artış %20.43 ile yakacak ve enerji maddelerinde, %9,82 ile gıda maddelerinde, %7,22 ile inşaat malzemelerinde görüldü. İşlenmemiş maddeler grubunun fiyatı bir önceki aya göre %6,53 düştü.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn rxpu, ben tam anlayamadım. Yani devlet el mi koymuş, yada ucuz bir kurdan kendi para birimine mi çevirmiş?
    %75'ini lübnan para birimine çevirmiş ancak çevirdiği kısmı 15 yıllık bir vadede ödeyecekmiş. Lübnan parasına çevrilen kısmına faiz işleyip işlemeyeceği belli değil.
    O nedenle fiiliyatta döviz mevduatı olanların varlıkları efektif olarak %90'a varan oranlarda kaybolmuş olabilir deniyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Kalamar kilosu 40 TL mi?
    Karides kilosu 35 TL mi?

Hangi pazar bu. Gelip stok yapalım bari.
    Youtube de izlemiştim,Tayvan pazarı bu rakamlar var ama tl ye çevirince tabi değer değişebilir...

4. şeye ne oluyor şaap reis neredesin fur levyeyi
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Youtube de izlemiştim,Tayvan pazarı bu rakamlar var ama tl ye çevirince tabi değer değişebilir...
    TR nin En zengin semti böyle ise diğer yerler çok daha ucuzdur diye dedim

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    İzmir’de kalamarın kilosu 200 TL üstü.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    TR nin En zengin semti böyle ise diğer yerler çok daha ucuzdur diye dedim
    En pahalı pazarlardan biri Ciddi nüfus yoğunluğuna sahip Ümraniye Merkezde kurulan pazarıdır...Çok büyük bir pazar olup her kalitede gıda giyim ne ararsan var ...

Balık semtteki balıkçılarla aynı veya daha pahalı satılıyor...

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn rxpu, ben tam anlayamadım. Yani devlet el mi koymuş, yada ucuz bir kurdan kendi para birimine mi çevirmiş?
    https://www.reuters.com/markets/rate...source=twitter

Yazının orjinal kaynağı bu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 938/987 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •