Sayfa 938/988 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948 ... SonSon
Arama sonucu : 7903 madde; 7,497 - 7,504 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    İki akşamdır karanlık odada ne var ne yok topluyor birisi. Usul usul 500 bandından 670'e geldik. Bilmediğimiz bir gelişme var sanki olumlu yönde. Hayırlısı bakalım.
    Evet Muzaffer bey, enflasyon değerlemesi yapılması söz konusu seneye... eflasyon firma.varlıklarını hızla eritiyor, öte yandan Thy, pegasus bankalar 40 ila 50 milyar gibi karlar yazmaya başladılar,
    çok çeşitli ürün gammı olan otokar 24 sermaye ile ne zamana kadar buralarda sürünecekti, bence 1000 rakamlara hızlıca gidip , oralarda rölantiye alınması en mantıklı zira 4500 endekse geldik çattık, ben 2023 yılı için 4600 puan tahmin etmiştim, tüm tahminler toz duman oldu. mesela sahol yıl sonu 35 ila 40 milyar arası kar öngörülüyor fk 1 e düşer
    geçmişte 7 ila 8 arasındaydı. firmalar kendilerini sermayelerini karlılıklarını enflasyona karşı korumak zorundalar , bana göre otokarin hızlıca 1500 ila 2000 arasında bir yere oturma zamanıdır hazır yabancı payı düşükken böylesi hayırlı olandır.

dediğiniz gibi 49 mil $ ihale haricinde peşine bir ihale haberi daha düşerse yıllarını otokara bağlamış yatirimcilarini da korumak için yeteri sebep var olmuş olur.
    bekleyip göreceğiz hayırlısı olsun selamlar

2. Koç grubunda başta OTKAR, TTRAK, FORD, TUPRAS yüksek oranda sermaye artışına gitmeli. Düşük flyatlı hşsselerde her zaman daha fazla insan al sat yapar ve kademelerde hem toplam fiyat olarak daha yüksek hem sayı olarak daha fazla lot döner olur..

Bu şirketlerin varlıklarını güncel değeri ile bilançolasalar, özkaynaklardan çok yüksek oranda sermaye artışı potansiyeli de oluşur.. Bu şirketlerin sermayesi özsermayeleri, ciro ve karlılıklarına göre çok aşırı düşük.. Partonlar sermayeyi aşırı düşük tutması ile neyi amaçlıyorlar?
    Borsa yönetimi aşırı düşük kalan sermayeli şirketlerede bir sermeye standartı kuralı getirmeli.

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    Evet Muzaffer bey, enflasyon değerlemesi yapılması söz konusu seneye... eflasyon firma.varlıklarını hızla eritiyor, öte yandan Thy, pegasus bankalar 40 ila 50 milyar gibi karlar yazmaya başladılar,
    çok çeşitli ürün gammı olan otokar 24 sermaye ile ne zamana kadar buralarda sürünecekti, bence 1000 rakamlara hızlıca gidip , oralarda rölantiye alınması en mantıklı zira 4500 endekse geldik çattık, ben 2023 yılı için 4600 puan tahmin etmiştim, tüm tahminler toz duman oldu. mesela sahol yıl sonu 35 ila 40 milyar arası kar öngörülüyor fk 1 e düşer
    geçmişte 7 ila 8 arasındaydı. firmalar kendilerini sermayelerini karlılıklarını enflasyona karşı korumak zorundalar , bana göre otokarin hızlıca 1500 ila 2000 arasında bir yere oturma zamanıdır hazır yabancı payı düşükken böylesi hayırlı olandır.

dediğiniz gibi 49 mil $ ihale haricinde peşine bir ihale haberi daha düşerse yıllarını otokara bağlamış yatirimcilarini da korumak için yeteri sebep var olmuş olur.
    bekleyip göreceğiz hayırlısı olsun selamlar
    Spot fiyatın 700 TL üzerine çıkmasıyla ne alınır ne satılır halini aldı benim Otkar portföyü. Bu sene olmasa da seneye maliyet sıfıra yakınsar. Bedelsiz de vermezse herhangi bir şirketin yüksek oranlı bedelsiz vermesi halinde yine ivmeyi koruyacağını düşünüyorum. Topicte de 3-5 kişi yazıp çiziyoruz. Hiç yeni ortaklar görmüyorum. Ancak, ne olursa olsun Konya çimentodan daha iyi değerlenmesi lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by abdsahin Yazıyı Oku
    Grafik çok net sanki yeterli olgunluğa ulaştığını düşünüyorum.
    36-37 usd direnç, 23.5-25usd destek gibi gözüküyor. ytd..
    ben kaçtım burdan güzel ticaretti

5.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Spot fiyatın 700 TL üzerine çıkmasıyla ne alınır ne satılır halini aldı benim Otkar portföyü. Bu sene olmasa da seneye maliyet sıfıra yakınsar. Bedelsiz de vermezse herhangi bir şirketin yüksek oranlı bedelsiz vermesi halinde yine ivmeyi koruyacağını düşünüyorum. Topicte de 3-5 kişi yazıp çiziyoruz. Hiç yeni ortaklar görmüyorum. Ancak, ne olursa olsun Konya çimentodan daha iyi değerlenmesi lazım.
    aynen konya ve daha bir çok kopu gitti, endeks X2 yaptı 400 olan otokar 800 olamadı, aldığı ihaleler ve sahip olduğu bedelsiz potansiyeli ortadayken...

Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    paraya ihtiyacım olduğu için şu an 1/4 ünü sattım, kalanını da bu hafta elden çıkmam lazım, kağıtta da hareket var, ne yapsam bilemedim, bir haber mi düşecek acaba.
    gıdım gıdım çingene gibi her gün satıp, kademeli çıktım, son lotumu da bugün sattım. kalanlara bol kazançlar.
    men dakka dukka

Sayfa 938/988 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •