Sayfa 939/987 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 7,505 - 7,512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    %75'ini lübnan para birimine çevirmiş ancak çevirdiği kısmı 15 yıllık bir vadede ödeyecekmiş. Lübnan parasına çevrilen kısmına faiz işleyip işlemeyeceği belli değil.
    O nedenle fiiliyatta döviz mevduatı olanların varlıkları efektif olarak %90'a varan oranlarda kaybolmuş olabilir deniyor.
    Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. Tasarruf sahipleri için gerçekten çok kötü olmuş...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.reuters.com/markets/rate...source=twitter

Yazının orjinal kaynağı bu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkür ederim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İzmir’de kalamarın kilosu 200 TL üstü.
    Ötekini bilmemde kalamar fiyatı banada tuhaf geldi. Geçen sene bile 70 den aşağı görmemiştim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ötekini bilmemde kalamar fiyatı banada tuhaf geldi. Geçen sene bile 70 den aşağı görmemiştim
    Uzak dogudan ithal edilen (vietnam gibi) urunlerdir o. Hani dindariz ya sileri aldattikarini sanmiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yerli kalamardan bahsediyorum, ki ithal kalamar bile en az 150 falandır. İthal kalamar sevmiyorum kayış gibi oluyor.
    40 TL ye kalamar bu dönemde zor. Veya bozuk maldır.

6. Aylardır okula gitmeyen ortaokul öğrencileri tarikat kurslarından çıktı: Konu Meclis gündeminde.

Emir Sultan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Heptepe nin, Okulun müdürü tarafından muhtarlığıma 61 tane devamsızlık mektubu geldi. Üst yazısıyla birlikte kendisi tebliğ etti. Bu devamsızlık yapan 61 öğrencinin devamsızlıklarını kendilerinin beyan edemeyeceğini söyledi. Muhtarlık aracılığıyla bunları tebliğ eder misiniz? dedi. Ailelere gidip 'çocuğunuz okula gitmiyor diye mektupları ulaştırmamızı istedi dediğini aktaran CHP li Av. Sevda Erdan Kılıç, bunun üzerine muhtarın bu tebligatları 61 öğrencinin ailelerine verdiğini kaydetti.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...eminde-1904567

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    TR nin En zengin semti böyle ise diğer yerler çok daha ucuzdur diye dedim
    güzelbahçe ,foça,urla balık hali belki biraz daha ucuz olabilir . ama havra sokagı sehir merkezinde en ucuz yerdir balık konuunda..pazar günü 180 di kalamar .deniz çipra sı olta 115 ti çiftlik 90 dı

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Elektrik dağıtım firmalarından bazıları 35 gün sonra okuma yapıp tüketim 150kw yı üzerine çıkınca millete çifte kavrulmuş fatura göndermişler
    Önümüzdeki ay da benzer taktikle millete duble tarife gönderirler

Kırmızı ete şubatta yine zam geçirmişler..Köfteci yusuf kıymayı 78 den 85 çıkarmış , migros kuzu but 93 den 104 fırlatmış..

Vatandaş Karaköy gibi oldu gelen geçiriyor giden geçiriyor...

İlerleyen zamanda bakalım sabit gelirlinin alım gücü ne olacak!!!!!
    Ben bu faturalara itiraz edilmeli diyorum.cunku gunluk 5 kw deniyor.150 kw uzeri fiyat farkli deniyor.165 bile olsa 150 kw 1.34 den uzeri 15 kw 2.1 tl den hesaplanmali.

Sayfa 939/987 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •