Sayfa 94/172 İlkİlk ... 44849293949596104144 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Fakat benim dedigim getiriler optimize edilmiş en iyi getiriler. Over fitting olma ihtimali çok yüksek. Reele uygularsak 7 ayda 15 bin puanı bile toplayamayacak. Son altı ayda 100 bin brüt puan toplayan sistemler gördüm. Grafik üzerinde 6.3 ay getirisi 108 bin yazıyordu. Bu arkadaşta matriksten ideale yeni geçmiş , yeni öğrenen birisiydi. O yüzden 7 ayda 70-80 bin toplayan idealgo formüllerini begenmedim.

En iyisi ben formül kısmı konusunda kendimi geliştireyim , kendi sistemimin karlılığını artırayım. Sisteme 2-3 indikatör kesişiminden içinde filteleme sistemi olan, Erhan seninki gibi içinde para yönetimi olan, lot artırıp azaltan, getiri eğrisi ile karı kitleyen, hedef puan ile kademeli giriş çıkışlar yapan gelişmiş bir sisteme dönüştürme hedefim var.

İdeale geçiş yoluna bana Erhan bey siz açtınız o çektiğiniz videoların bana çok faydası oldu. 1 saatten uzun olan formül yazma videosunu 3 defa izledim. İdealde basitten , zora dogru bir kendimi eğitme sürecine gireceğim.

Bir sonraki ay matriksi tamamen bırakıp , ideale geçeçeğim. Şu an için idealgo optimizasyonlarını yaptıgımdan idealde robot çalıştırmıyorum. En iyisi kendi sistemi üzerinden giderek formülle ilerleme daha iyi olacak.

Bende 2014 yılından 1 dk veriler var, kendi sistemimi bunun üzerinden optimize edip , 5-6 parametreyi , 6 aylık ve 12 dilimler halinde getirilerini istatistiksel olarak excele aktarıp gerçeğe uyan parametreleri seçip idealde robota bağlama düşüncem var. Tahminim bu optimizasyon 1 hafta sürer.

Erhan bey siz 12 yıllık datanız oldugunu söylemiştiniz, bununla tabiki backtest, optimizasyon yapmak isterim çok memnun olurum.

İdealgoyu 7 aylık verilerle test ettğim için uzun vadeli veriyi şuan için çalıştıramıyorum. İdealgo bitince hemen kendi sistemimi uzun vadeli verilerle test edeceğim. 650 000 bar ile idealgoyu test yapmaya kalkınca makine sürekli dondu o yüzden bas sayısını kısmak zorunda kaldım. İdealgonun kötü bir yanı aynı anda 2 optimizasyon çalıştıramıyordun.

Eğer sistemimin uzun vadeli verilerle optimizasyonunu öteki aya kadar yetiştire bilirsem bir sonraki ayda makdosta hesap açıp tamamen sanal sunucuya geçip oradan devam etmek planım. Makdosa geçince hem ideali hemde 5/24 metatraderi kurup robot çalıştırmayı planlıyorum.

2. Geçmiş verileri normalde pek dağıtmıyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla geçmiş veriler olmadan yapacağınız testler ve sistemler gelecek açısından pek sağlıklı olmayacak. Durduk yere de para kaybetmenizi istemem.

BU sebeple geçmiş verileri kopyalayayım makinanıza.

Bu verileri aktarmak ve doğru bır bıcımde ekrana yansıtmak az çetrefilli bir iş veriyi koyuyorsun görmüyor nokta virgül olayı farklı oluyor vesaire. Bu sebeple başınızı ağrıtacaktır. O sebeple bana özelden yazın TEAM VİEVER programıyla makinenize bağlanıp hem verileri aktarırım. Hemde sisteminizin alım satımları ile geriye dönük testini muayene ederiz. Sağlıklı gibimi görünüyor nedir ne değildir. Bir yorum yaparız. Ha bu arada erhan sen bizim sistemlerimi çalacan sistemimizin kodlarını veya neyle yapıldıgını mı göreceksin o yüzden mı bağlanmak istiyorsun vesaire gibi düşünceniz var ise zaten hiç mesaj atmayın. Sistemin kodlarına veya parametrelerine dahi bakmayacağım tek yapmak istediğim verileri aktarıp grafik üzerine sistemi koyup istatistiklerine ve sinyallere göz gezdirmek. Sonrada bir değerlendırme yapmak.

Tüm bu değerlendırmeyı aslında iyi niyetlilikle ve siz yanlış bir sisteme para bağlamayasınız diye yapıyorum. Bu kadar fazla iyi niyetle tanımadığınız birinin sizin için okdar zahmete katlanıyor olması elbetteki içinize bir kuşku sokuyordur. Ulan hangi adam bu kadar zahmete katlanıverir herhangibirisi için herhalde bir çıkarı vardır diyorsunuzdur belkide ancak emin olun benım huyum boyle yardımcı olmayı seviyorum ANCAK ÇABALAYANA ÇALIŞANA HAZIRA KONMAK ISTEYENLERDE EN ZITTIMA GİDENLERDİR.

Dediğim gibi bir kuşkunuz bir şüpheniz bunun arkasında birşey çıkar diyorsanız hiç bu topa girmeyin mesaj atmayın verileri başkalarından tedarik edip entegre edebilirsiniz.

Yarın öğlene kadar filan müsaitim. veya akşam randevulaşabiliriz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. Erhan hocam desteğin için gerçekten çok teşekkür ederim. Benim bilgisayarım şirket bilgisayarı ve şirketin BT birimi dışarıdan bağlantıyı yasaklıyor. Bir kaçamak bulabilsem dahi anlaşılması durumunda işim riske girecektir, bunu da göze alamam. Evdeki bilgisayarım ise 10 yıllık bir külüstür, doğru dürüst çalışmıyor, internete girmek dışında pek bir işe de yaramıyor.

Emin ol iyi niyetinden hiçbir zaman şüphe etmem, hele ki Erhan hoca kalkıp Robotumu çalacak diye şüphe duyacak birisi değilim. Sadece sen değil kimsenin Robotu çalmak için uğraşacağını düşünmüyorum. Kaldı ki, açıkça da söylüyorum, kullandığım Robot un dayandığı sistem çok bildik ve sıradan, öyle çalınmaya değer bir sistem değil.

Bana Viop30 1 DK, 2 DK, 3 Dk, 4 Dk ve 5 Dk verileri lazım, bir de bunların nasıl yükleneceği bilgisi. Siz olur veya başka bir arkadaşım olur burada paylaşırsa güzel olurdu. Böyle bir paylaşım olmazsa da hiç sorun değil, zaten canlı teste inanan birisi olarak bir miktar maliyet üstlenmeye hazırlıklıyım. En kötüsü bu sayede Robota müdahale etmemeyi öğreniyorum, bugüne kadar hiç müdahalem olmaması da bunun bir sonucu. Tekrar teşekkürler.

4. Erhan bey teşekkür ederim. Akşam inşallah görüşelim . Sizle daha önce telefonda görüşmüştük, özel mesajlarda telefon numaranız var, oradan iletişim kurayım. Hem data işini halledelim,hem de sistemimi görün değerlendirme yapın.

5. Erhan bey 1 dk lık verilerde
    20.12.2013*----25.12.2013
    27.12.2013----6.1.2014

arası veriler tamm mı sizde acaba

Bu arada ideal; 5 çeşit veri saklar.
    Birim, 1 dk. 5dk. 60 dk. ve Günlük

2-3-4-8 dk lık grafik için 1 dk.lık

10.15.20.30 dk lıkları 5 dk.lık.

120, 240, seansı 60 dk.lık.

Hafta,ay, üç ay ve yıllık grafikleri çizmek için günlük veri datasından kullanır.

6. Bugün piyasa çok durgun, tabi piyasa yatay olunca Robot da çuvallıyor. Ona kızamıyorum, çünkü olmayan trendi nasıl yakalasın ? Buna rağmen kayma konusunda bugün istatistikler iyiye doğru gidiyor. Şuana kadar işlem başına 22 puan kaymaya kadar geriledi (tabi komisyon ayrıca eklenecektir). Ben birey olarak trade etseydim çoktan sıkılıp klavyeyi atmıştım kenara. Ama Robot pür dikkat trend kovalıyor, hiç yorulmadan. Belki kapanışa doğru bir hareket olur, artık hareket bekliyorum, saat 16:38.

7. Sadece bugun degil yaklasik 2 aydir bence piyasada ekstra durgunluk var.

Yakindir patlamalar gibime geliyor...

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Sadece bugun degil yaklasik 2 aydir bence piyasada ekstra durgunluk var.

Yakindir patlamalar gibime geliyor...

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bire bir aynı fikirdeyim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 94/172 İlkİlk ... 44849293949596104144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •