Sayfa 94/797 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 6372 madde; 745 - 752 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Yazdıklarımın hepsi kendi hayal ürünlerim olup yatırım tavsiyesi alınmaması önemle rica olunur.

Arkadaş ortamında konuşur gibi yazıyorum, bilgi almak esas gayem. Ama işte arada çenem durmuyor bazı kendimce inandığım, duyduğum, bildiğim şeylerden kısa kısa paylaşıyorum, sonra pişman da oluyorum sen kendi işine bak, belki yarın başka bir dünyada kalkarız garantimiz yok bizim bile, kimsenin hayatını geleceğini düşüncesini etkilemek istemem.

Vebal almak gibi bir amacım yok, benim yüküm bana yeter

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Bucim in piyasada kalan malı kaldırmaktan sıkıntı duymayacakları bir seviyedir. İlk 3 ay daha önce belirttiğim gibi çok parlak gelmez heleki geçen senenin oldukça yüksek seviyesiyle kıyaslanınca....... yorum bile yapamıyorum ama çimentoların bas dusmanı enerji fiyatları doların düşmesine müteakip aşagı geleceği için veee cemtasın fiyatının yukarda kalmaya devam etmesinin iştirakten gelen kıymet artışıyla beraber yaz için olumlu görüntü devam ediyor üstüne birde cemtas bucim hisselerini satmak için bu fiyatları yetersiz bulduysa kiii öyle birazcık daha buralardayız
    Sayın beşiktAŞK; Cemtaş'daki BUCİM hisselerini satmak için fiyatın yükselmesini beklemek gibi bir dertleri yok.Cemtaş'ın Roda hissesi satılacak haberi sonrası sürekli iddia ettiğim" Bursa Çimento'dan başkasına asla satılmaz" yorumlarım hala duruyordur.Şimdi de %1,69 olan BUCİM hisselerini muhtemelen blok olarak alacak olan yine Bursa Çimento'nun kendisi olacaktır.Zamanı var.

3. Sn Behzat
    Tabiki cemtasın hissesini bucim alacak ona şüphe yok lakin fiyat 7 iken cemtas yönetimi fiyatı dusuk bulduğu için satmadı benim demek istediğim oydu kendileri bile anlaşmalı oldukları halde fiyatı beğenmediyse biz niye beğenelim

4. vay arkadaş aşağı aşağı gidiyor gene uğursuz kağıt. kurtulmak nasip olacak mı senden..
    paylaştığım herşey kendi hayal ürünüm olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. DELİRTMEYİN BENİ !

Denizli Çimento kapasitesi : 1,8 ml ton klinker, 3,3 ml ton çimento.
    BUCİM kapasitesi : 1,4 ml ton klinker 2,85 ml ton çimento

Denizli Çimento'nun 2014 yılında Oyak'a satış fiyatı 503 ml USD .Kuru bir çinento fabrikası.

BUCİM'in Roda,Cemtaş ve diğer kuruluşları dahil piyasa fiyatı 177 ml USD.

Denizli Çimento ihracatını İzmir Limanından yapıyor.Denizli İzmir arası 257 km.Çimento nakliyatında 200 km'yi geçen taşımalarda satış rantabl olmuyor.
    Oysa BUCİM'in limanı var ve mesafe çok kısa.
    Bana göre BUCİM'in tüm varlığı 1 milyar USD eder.Ve bana göre BUCİM şu an değerinin 1/7'si olarak işlem görüyor.
    3 aylık bilanço hikaye.Ben şimdi bu durumda oturup 3 aylık bilançoyu mu bekleyeceğim?
    Buldum bir piliç...kaçarı yok yiyeceğim onu.

Asla yatırım tavsiyem yok.

6. bucım fab. ile roda liman arası 45 ile 50 km arası ...?
    ZIR-DELİ Y.T.D

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku

Denizli Çimento kapasitesi : 1,8 ml ton klinker, 3,3 ml ton çimento.
    BUCİM kapasitesi : 1,4 ml ton klinker 2,85 ml ton çimento

Denizli Çimento'nun 2014 yılında Oyak'a satış fiyatı 503 ml USD .Kuru bir çinento fabrikası.

BUCİM'in Roda,Cemtaş ve diğer kuruluşları dahil piyasa fiyatı 177 ml USD.

Denizli Çimento ihracatını İzmir Limanından yapıyor.Denizli İzmir arası 257 km.Çimento nakliyatında 200 km'yi geçen taşımalarda satış rantabl olmuyor.
    Oysa BUCİM'in limanı var ve mesafe çok kısa.
    Bana göre BUCİM'in tüm varlığı 1 milyar USD eder.Ve bana göre BUCİM şu an değerinin 1/7'si olarak işlem görüyor.
    Asla yatırım tavsiyem yok.
    Satış fiyatları üzerinden gidilirse borsada işlem gören tüm çimentolar ucuz çıkar. Mesela Bolu Çimento'nun Bucim'in iki katı kapasitesi var. Denizli Çimento'dan da %65 fazla kapasiteye sahip ama piyasa değeri 250 milyon USD bile değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    Yorumları ayırırsak,

Denizli çimento.nun fiatı ihale satış bedeli üzerinden.
    Buçim. ve Bolu çimentonun fiatlarıysa borsadaki hisselerinin degerleri üzerindendir.

Borsada baskılanan her hissenın degeri halıyle piyasa degerınden düşüktür.
    Örnegin kapasite ve potansiyeline bakarsak yıllardır baskılanan Nuh çimento hissesi bugunku degerındemı olmalıydı./

Yıne Borusan mannesman.a bakarsak iştirakı BORÇELİK Türkıye.nın
    özel sektörde bir. sıralamada ikinci kuruluşu olmasına ragmen
    iştirakı Borusan degerini bilançoda yanılmıyorsam malıyet degerinden gösterıyor.
    2016 da 500 buyuk fıma sıralamasında 28 sırada..../ytd.
    Son düzenleme : omerby; 03-05-2017 saat: 13:33.

Sayfa 94/797 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •