Sayfa 940/1230 İlkİlk ... 4408408909309389399409419429509901040 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,513 - 7,520 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Borsa denince bist100’deki 100 hissenin tamamını alıyoruz mudur yahu borsa yatırımı?
    İhlas, metro , hürgzt falan da bist100’de?
    Az çok bu işi bilen kim alır bu çöpleri ?

Özgür hoca Mart ayında borsalar dip olacak hisseler çöp olacak temalı bir sürü video çekti. Bu videolara bakıp hisselerini satanların ocağına incir ağacı dikti.

Bir ters indikatör olarak hala borsa hakkında yorum yapabilmesi de ne bileyim...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Borsa denince bist100’deki 100 hissenin tamamını alıyoruz mudur yahu borsa yatırımı?

Özgür hoca Mart ayında borsalar dip olacak hisseler çöp olacak temalı bir sürü video çekti. Bu videolara bakıp hisselerini satanların ocağına incir ağacı dikti.

Bir ters indikatör olarak hala borsa hakkında yorum yapabilmesi de ne bileyim...

Mart ayında borsalar dip olacak öngörüsü doğruymuş. Yıllık bazda bist 100 endeksinin gördüğü en dip nokta bu yıl için şimdilik Mart ayında gerçekleşmiştir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Mart ayında borsalar dip olacak öngörüsü doğruymuş. Yıllık bazda bist 100 endeksinin gördüğü en dip nokta bu yıl için şimdilik Mart ayında gerçekleşmiştir.
    Geçtiğimiz yıl değil, bu yıl Mart ayında, yani en dipte, daha çok düşer borsalar demişti...özellikle ABD borsaları için demişti bunu, sonra V çıkışı yaptı ABD borsaları

Bu çok önemli değil, zaten ekonomistlerin, bilim insanlarının borsa tahmini yapması da saçma...para babaları borsaları elinde oyuncak gibi oynatıyor..ekonomist de veri analizi ile borsa tahmini yapmaya çalışıyor.

Dünyada aşırı büyüklükte serseri para var.,bu bedenle, rasyonel bazı çıkarımlar ile borsa şuraya gider, buraya gelir demek kolay değil...en azından bir süre daha borsaların panik ve çoşku halleriyle saçma hareketler yapması muhtemel.

Bir süre daha borsalar, ekonominin göstergesi olamayacak...sadece piyasanın ruh halini yansıtacak...bu dönemde, fırsatlar kaçıyor diye aceleci işlemlerden uzak durmak lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Mart ayı derken borsaların dip yaptığı 2020 Mart ayı demek istemiştim. Daha da dip yapacak diye çok video çekti.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

5.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Borsa denince bist100’deki 100 hissenin tamamını alıyoruz mudur yahu borsa yatırımı?

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz yıl değil, bu yıl Mart ayında, yani en dipte, daha çok düşer borsalar demişti...özellikle ABD borsaları için demişti bunu, sonra V çıkışı yaptı ABD borsaları

Bu çok önemli değil, zaten ekonomistlerin, bilim insanlarının borsa tahmini yapması da saçma...para babaları borsaları elinde oyuncak gibi oynatıyor..ekonomist de veri analizi ile borsa tahmini yapmaya çalışıyor.

Dünyada aşırı büyüklükte serseri para var.,bu bedenle, rasyonel bazı çıkarımlar ile borsa şuraya gider, buraya gelir demek kolay değil...en azından bir süre daha borsaların panik ve çoşku halleriyle saçma hareketler yapması muhtemel.

Bir süre daha borsalar, ekonominin göstergesi olamayacak...sadece piyasanın ruh halini yansıtacak...bu dönemde, fırsatlar kaçıyor diye aceleci işlemlerden uzak durmak lazım.
    Hocam,

Videoyu dinlemediğim için önceden tahmin eden bir kişi denk gelince şaşırmıştım.
    En dip bizler için yorucu olabilir. Yapabilirsek dizden alıp omuzda satmak ciddi bir başarı olsa gerek. Diğer yandan fırsatlar her zaman olacaktır. Önemli olan psikolojimiz bize bu konuda destek olsun...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    videoyu izledikten sonra takibi bıraktım.
    Abi gerek yurt dışı borsalarına (o komisyonlarla satın alan varsa, helal olsun) gerek kripto paralara ilgini bildiğim için, senden hiç beklemezdim.

Bence limon üzeri getiri BIST'te sadece bir hayal.
    Bu arada gayrimenkul ile ilgili videoyu nasıl yorumluyorsun?

7. Özgür Demirtaşâ€™a çok takılmayın, kendisiyle yüzüyle görüşme fırsatım da oldu alanında çok başarılı ve bilgili. Bunu kimse inkar edemez.Üstelik borsada Limonu, sarımsağı geçen şirketler olduğunu o da biliyor ancak bu video ve Twitter’daki söylemler sadece ve sadece dikkat çekerek popüler kalma çabası. Bu adam popüler kaldıkça, şirketler,topluluklar onu konuşmaya çağıracak ve servetine servet katacak. 1-2 saatlik konuşmadan ona ödenen paraları duysanız inanamazsınız.

O yüzden ben bu tip popülist ekonomistleri takmıyorum. Alacağımı alırım, yoluma bakarım.

8.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Özgür Demirtaşâ€™a çok takılmayın, kendisiyle yüzüyle görüşme fırsatım da oldu alanında çok başarılı ve bilgili. Bunu kimse inkar edemez.Üstelik borsada Limonu, sarımsağı geçen şirketler olduğunu o da biliyor ancak bu video ve Twitter’daki söylemler sadece ve sadece dikkat çekerek popüler kalma çabası. Bu adam popüler kaldıkça, şirketler,topluluklar onu konuşmaya çağıracak ve servetine servet katacak. 1-2 saatlik konuşmadan ona ödenen paraları duysanız inanamazsınız.

O yüzden ben bu tip popülist ekonomistleri takmıyorum. Alacağımı alırım, yoluma bakarım.
    Özgür Demirtaş showman...Gercek bilim adamının kafasını kaşıcak vakti yoktur. Dünyada çözülmemiş milyonlarca problem var.

Sayfa 940/1230 İlkİlk ... 4408408909309389399409419429509901040 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •