Onemli Gunler Banner
Sayfa 940/1002 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,513 - 7,520 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Yurtdışında işlem zorluğu olmasa İsviçre borsasına yatırım yapmayı çok isterdim.
    Çok güzel firmalar var.Nestle, Novartis, Sanofi, Roche gibi.Paraları da çok güvenli.
    AFV içerisinde en çok İsviçre hisseleri ve en yüksek %8 oranında Nestle bulunuyormuş.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yurtdışında işlem zorluğu olmasa İsviçre borsasına yatırım yapmayı çok isterdim.
    Çok güzel firmalar var.Nestle, Novartis, Sanofi, Roche gibi.Paraları da çok güvenli.
    AFV içerisinde en çok İsviçre hisseleri ve en yüksek %8 oranında Nestle bulunuyormuş.
    Saygılar.
    Yakında bir platform çıkacak yurt dışı kağıtlar için beklemede kalın.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Midas var bildiğim yakında çıkacak
    Papara da girecekmiş hisse işine

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam ben de mps'ye satış verdim. Sizin mac ve tkf dışındaki 3. hisse fonunuz hangisiydi acaba, bir fikir vermesi açısından yerine ne koyayım diye bakıyordum da...
    NNF hocam...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Hisse fonlarin anlik degerini gosteren excel vardi. Yeni linki var mi?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Hocam uzun zamandır beklediğim bir şey, Avrupa kağıtlarının alınabileceği bir yerli broker ekranı. Nedir, biraz daha bilgi veir misiniz sakıncası yoksa.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. ÜnlüCo yerliler içinde şu anda en ucuzu olmasına rağmen, aracı olarak kullandığı InteractiveBrokers sitesine göre komisyonu hala çok yüksek. Diğerleri zaten aşırı pahalı İşbank, Garanti vs vs onlar SaxoCapital üzerinden işlem yapıyorlar.

ÜnlüCo nun komisyon oranları şöyle: (bana cazip gelmedi)

Öncelikle Ünlü Menkul Değerlerde bir hesabınız açılıyor, aynı evraklarla yurtdışı hesabınızın açılması için başvuruda bulunuyoruz. Hesap açılış için sözleşmelere imza almamız gerekmekte ve güncel ikametgah belgesi ile kimlik yada pasaportunuzun fotokopisi gerekmektedir.

Şuan ki süreçte yurtdışı hesabınıza para göndermek istediğinizde öncelikle yurtiçinde bulunan hesabınıza para gönderiyorsunuz (yatırım danışmanınız sizinle banka hesap bilgileri paylaşacaktır) ve yatırım danışmanınıza talimat verdiğinizde göndermiş olduğunuz para yurtdışı hesabınıza bizim aracılığımız ile gönderiliyor. Önümüzdeki aylarda bu sistem değişecek yurtdışı hesabınıza para transferini sizin yapmanız gerekerecektir.

Minimum hesap açılış alt limiti 2,000 USD’dir.

Minimum komisyon oranımız ABD borsalarında 10 USD
    1 lot ile 333 lot arasında alım yada satım yaparsanız minimum 10 USD ödersiniz. 333 lottan daha fazla alım yada satım yaparsanız lot başına 0,03 USD ödersiniz.
    Örn: 130 lot FB hissesi aldınız yada sattınız 10 USD ödersiniz
    400 lot FB hissesi aldınız yada sattınız 400*0,03 USD= 12 USD ödersiniz.
    Alım da ve satım da ayrı ayrı komisyon ödersiniz.

Herhangi bir saklama ücreti, hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

ABD ile Türkiye arasında çifte vergilendirmeyi önlemek için anlaşma imzalanmış olduğu için hesap açılış sırasında sizden bunun içinde imza alınır ve ABD’de vergiden muaf olursunuz. Türkiye’de ise beyana tabidir. Burada gelirlerinizi beyan ederken burada elde etmiş olduğunuz kazancı beyan edip vergisini ödemeniz gerekmektedir.

Temettü dağıtan bir şirket hissesi aldıysanız ve temettüye hak kazandıysanız; ABD sadece temettü ödemelerinde %20 stopaj vergisini keserek haketmiş olduğunuz temettüyü hesabınıza yansıtır.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yurtdışında işlem zorluğu olmasa İsviçre borsasına yatırım yapmayı çok isterdim.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam uzun zamandır beklediğim bir şey, Avrupa kağıtlarının alınabileceği bir yerli broker ekranı. Nedir, biraz daha bilgi veir misiniz sakıncası yoksa.
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Midas var bildiğim yakında çıkacak
    Papara da girecekmiş hisse işine
    Midas'ı diyorum bende, papara sanmıyorum yetkileri yok o konuda yetkilendirme almaları lazım kısa bir süreç değil.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 940/1002 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •