Sayfa 941/999 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: Viop - XXV

1.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Uzerıne para ekleyıp baska ev alınması durumu harıcınde oturulan ev satılmaz.
    Bence temel mantık, alınan hiç bir mülk satılmamalı..oturulan ev, kira getirisi için alınmış konut, tarla, arsa vs...Sonuçta bu mallar alım satım marjı yüksek (transaction cost denen konu), ve çok uzun vadede enflasyona karşı koruyan ürünler.

Yani, zorda kalmadıkça, bu tür yatırımlar satılmamalı bence..eğer başarılı bir tacirsen, diğer piyasalarda alım satımdan kar elde etmeye çalışmalısın...hatta düzenli gelir, ya da portföyden elde edilen gelirleri de ara ara bu tür asetlere aktarmak ve alım satıma konu olmaktan kurtarmak lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,894
    bizde de vardı bir yönetim.savcılığa intikal ettirin.böyle Anadolu çomarları mahkemede mum gibi olurlar.

insanlar bilmediklerinden korkarlar.bunlara yiğitce tavırlar sökmez,kavga etsen anlamazlar..ama hukuk karşısında gıklarını çıkarmazlar.(hukuk işi onların bilmediği alan)
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar konu dışı bir şey almak isterim. Evim var Konya'da sitede(site demeye bin şahit ister) yönetici seçim de yapmıyor bırakmıyor da adamin bir nevi geçim kaynağı site. Dört yıl oldu üçüncü kez asansör motoru değişti. Ben zemin katta oturuyorum. Asansör ile zerre işim yok ama ödüyorum. Bir de ısınma sisteminde problem var. Benim oturduğum cephe 5 derece daha az dolaşımda. İki dolaşım sistemi var. Bir de evin değerini rayiç bedel dört yıl önce düşük göstermişler, evi kredi çeken birine satarsam ilerde bankadan yakalayabilirler. Su an iki müşteri vsr nakit alacak. Evi satıp başka bir ev alamam bu büyüklukte ev. Parayla dolar alsam. Kiraya ciksam önümüzdeki yıllarda faiz ve dolar artarmi. Konut fiyatları düşer mi. Engelli olduğum için gezip dolaşmamumkyn değil. bu konuda fikren yardımcı olur musunuz.
    seçim yapmıyor diye birşey yok internette kısa bir araştırma ile bunun yasal olmadığını ispatlayabilirsin bence (ben tam bilmiyorum ama seçim olmaması illegal.) apartmanda bundan rahatsız olan başka kimse yok mu?

4. Erfemir Madencilik ile bir haber var KAP'da göremedim.

Çok yerde de çıkmamış.
    https://madencilikturkiye.com/erdemi...-tona-cikacak/

Erdemir’den 750 Milyon Dolarlık Dev Yatırım: Hasançelebi’de Tüvenan Üretim Kapasitesi 22 Milyon Tona Çıkacak.
    ..

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi†haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır†ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dört senede 3 kez asansör motoru değişiyorsa bence bu yönetici asansörcü ile birlikte apartmanı soyuyor.
    Dediğiniz gibi geçim kaynağı olmuş.
    Adam düğün yaptı tam da düğün esnasında kilitli taş ve kalobodur döşedi. Onbin tutmaz yaptığı yer 18 bin aldı apartmanın içini bok götürüyor. Yalıtım yok. Isınma yok ben zemindeyim güneş az görüyor çekme kat olduğu için kuzey cephe 5 derece daha fazla yanıyor çocuklar battaniye ile oturuyor. Apartman da 1 zenci iki Suriyeli birde fahişe var şimdilik.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar konu dışı bir şey almak isterim. Evim var Konya'da sitede(site demeye bin şahit ister) yönetici seçim de yapmıyor bırakmıyor da adamin bir nevi geçim kaynağı site. Dört yıl oldu üçüncü kez asansör motoru değişti. Ben zemin katta oturuyorum. Asansör ile zerre işim yok ama ödüyorum. Bir de ısınma sisteminde problem var. Benim oturduğum cephe 5 derece daha az dolaşımda. İki dolaşım sistemi var. Bir de evin değerini rayiç bedel dört yıl önce düşük göstermişler, evi kredi çeken birine satarsam ilerde bankadan yakalayabilirler. Su an iki müşteri vsr nakit alacak. Evi satıp başka bir ev alamam bu büyüklukte ev. Parayla dolar alsam. Kiraya ciksam önümüzdeki yıllarda faiz ve dolar artarmi. Konut fiyatları düşer mi. Engelli olduğum için gezip dolaşmamumkyn değil. bu konuda fikren yardımcı olur musunuz.
    Öncelikle Allah yardımcınız olsun işiniz çok zor. Konut fiyatları emtia, döviz, borsaya benzemez. Hareketler ani ve sert olur. Ben evimi kredi ile alalı 7 sene oldu. Evimi aldıktan sonra 2 yıl boyunca fiyatı TL bazında sabit kaldı. 2 yıl sonra 6 ay içerisinde 2 katına çıktı fiyatı. Siz şimdi evi satıp başka birşeylere yatırım yapsanız ne olacağını Allah bilir. Naçizane görüşüm, eğer sizin yerinizde olsaydım oturacağım evimi ayarlamadan kendi evimi satmazdım. Çoluk çocuk sokakta kalmak da var.

Bunun dışında zemin katta olsanız bile asansör ve çatı gibi masrafları herkes metrekaresi ve oda sayısı oranında eşit paylaşmak zorunda buna yapacak birşey yok. Yöneticinin yolsuzluk yaptığına inanıyorsanız avukatla görüşmeniz gerekir. Tabi dışarı çıkacak durumunuz yoksa birşey diyemiyorum

Evi aldıktan sonra 5 yıl içerisinde satarsanız ayrıca gelir vergisi ödemeniz gerekiyor. Benim son bilgim bu şekilde, vergi uzmanı arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by Yatirmci Yazıyı Oku
    seçim yapmıyor diye birşey yok internette kısa bir araştırma ile bunun yasal olmadığını ispatlayabilirsin bence (ben tam bilmiyorum ama seçim olmaması illegal.) apartmanda bundan rahatsız olan başka kimse yok mu?
    Üç yıldır seçim yok. Çoğunluk da yok. Bir arsa sahibi var 8-10 dairesi var onunla birlikte emişdigi kişiler var. Bodrumu biri dükkan depo olarak kullanıyor. Ben felçli halimle çok uğraştım olmuyor. Satıp kaçmak en mantıklı olan. Ev 180 -200 mt 4+1 gibi. Böyle evi rüyamda bile bulamam ama böyle yönetici ile de yazlık olarak oturulur. Kışın UFO ile ısınıyorum üşüyorum. Zemin olduğu için

8. Sabah alan kişi ya yanlışlık yaptı ya da güzel bir tüyo ile serbest fiyattan hisse sanıp aldı.

Sabah hisselerde teorik fiyat tavan veya taban olabiliyor, bir görür ise müdahale ediyor spota ve grafiklere yansımıyor
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 941/999 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •