Sayfa 941/1001 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Webster üstad bir TCD yorumu beklemekteyiz. Endeks ne olur üstad?
    yorumun kralı burada

https://twitter.com/halukcanberk

6 saat önce
    Artık endeks için, son dönemde ki ralli nin en azından bir mola verme sürecine başladığımızı dikkate almak adına, dikkatli ve temkinli olmak gerekecektir...
    121 300 desteği korunmak üzere, 120 bin aşağısına gelinmeksizin olumlu görünümün devam edeceği şahsi kanaatimdir...
    #viop için de 151 500 direncinin aşılıp aşılamadığını yakından izlemek gerekiyor.
    Endeks 124 bine yaklaşım gösterecek şekilde bir tepki yapabilir ama, özellikle 123 bin üzerinde 120 dakikalık bir tutunma yaşayamaz ve 124 159 da ki Haftalık Pivot direnci üzerine yerleşemez ise ; +
    Bu gece #bovespa % 1.2 artı ile kapandı, #dowjones ise hafif negatif...
    Bu veriler gereği ve özellikle, akşam seansının, 18.15 viop seansından daha olumlu kapandığı dikkate alınmak üzere, hafif alıcılı / tepki ile başlama olasılığımız dikkate alınabilir,
    #bist100 için 123 800
    konusu ve satış bahanesi oldu...
    124 000 - 124 500 aralığının sıkıntılı bir bölge olabileceğini en son video analizimde belirtmiştim ama yine de dün ki satışlar biraz abartılı olsa da, bu kadar soluksuz bir yükseliş sonrasında bir soluklanma olarak değerlendirmek gerekir...+
    kısaca inceleyebildiğim kadarı ile ;
    Rekabet Kurulu'nun bankalar üzerinde ki incelemesi hususunda ki belirsizlik - şüphe uyandıran yetersiz açıklamaları ve #coronovirus meselesi endeks için stres

2.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Bu şekilde tahminim, malesef
    üstadım tcd'yi iyi analiz ediyorsun tebrikler. burak üstada sorduğum soruyu sana da sormak istiyorum. özellikle de son ayda olmak üzere iyice hızlanan para girişinin fon yönetimine faydası olduğu kesin. acaba bizim açımızdan aynı fayda olabilecek mi? bu zamana kadar bu drumu süper ynettiler ama girişler de oldukça hızlı oluyor. bundan sonra da aynı performansı sağlayabilecekler mi? ben en çok buna takılıyorum. geçmiş performansı çok iyi olduğundan krediye devam diyebiliriz ama acc'nin de geçmişi mükemmeldi. inşallah aynı güzellik devam eder.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım tcd'yi iyi analiz ediyorsun tebrikler. burak üstada sorduğum soruyu sana da sormak istiyorum. özellikle de son ayda olmak üzere iyice hızlanan para girişinin fon yönetimine faydası olduğu kesin. acaba bizim açımızdan aynı fayda olabilecek mi? bu zamana kadar bu drumu süper ynettiler ama girişler de oldukça hızlı oluyor. bundan sonra da aynı performansı sağlayabilecekler mi? ben en çok buna takılıyorum. geçmiş performansı çok iyi olduğundan krediye devam diyebiliriz ama acc'nin de geçmişi mükemmeldi. inşallah aynı güzellik devam eder.
    endeks banttan çıkmadıkça tcd üzmez, bi miktar karda olanlar için sıkıntı yok bence, ama yön aşağı evrilirse söylediğiniz hacim artışının da etkisiyle kırılım diğerlerinden fazla olur gibi düşünüyorum üstat

4. Beklenti bugün de endeksin satışlarla hafif eksi yapacağı yönünde

5.  Alıntı Originally Posted by traderpanda Yazıyı Oku
    tcd iyice endex fonuna dönüşmeye başladı havaya stopaj ödettiriyor.
    TCD geçen hafta 3 gün eksi 2 gün artı yaptı. Bakalım bu haftada aynısı devam edecek sanki. Portföye eklediğim ilk partiden beri endeks %3.44 yükselmiş, TCD %5.28 yükselmiş. Endeksi yenmiş gözüküyor ama geçmiş performansları düşünüldüğünde korelasyon biraz daha arttı gibi.

6. iş Yatırım Günlük rapor

Beklenen kar satışı başladı
    Dünya borsaları Ocak ayındaki güçlü yükseliş sonrasında virüs endişesiyle geriliyor. 17 kişinin ölümüne neden olan ve solunum yoluyla yayılan virüsün ulaşım ve alışverişi etkileyerek büyümeyi aşağı çekebileceği endişesi Çin ve Hong Kong'un önderliğinde Asya borsalarını baskılıyor.

Coğrafi olarak uzaklığına rağmen Türkiye varlıkları küresel piyasalardaki satış dalgasından etkileniyor. MSCI Türkiye Çarşamba günü (-%0,8) gelişmekte olan Avrupa (-%1,3) borsalarıyla birlikte Asyadaki satışlardan payına düşeni aldı.

ABD vadelileri ve Asya borsalarına paralel Borsa İstanbulda hafif satıcılı bir açılış öngörüyoruz. Borsa İstanbuldaki satışlar 121.500 seviyesinin altında sertleşebilir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

7. Ahlatçı yatırım; açılışta 122 bine çekilmesini bekliyoruz 121500destek olmak şartıyla sağlıklı hareket için gerekli düzeltmeler..

MPS 0.52%, GMR -0.18%, MAC -0.42%

MPS Bugune de iyi basladi mæsallah

FON KODUGüncel Durum
    ACC 0,24%
    EID 0,41%
    MAC 0,24%
    TKF 0,41%
    GMR 0,10%
    GL1 0,31%
    FPH 0,70%
    TCD 0,24%
    MPS 0,99%