Sayfa 950/1223 İlkİlk ... 45085090094094894995095195296010001050 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    çiller zamanında türk ordusu ve devletinin beyanatları var k ırak kırmızı çizgimiz lafı o zamnlardan gelir

ecevit zaten abd yi ta 1974 den beri bilir

özal zamanında hergün zam yapılırdı enflasyon 50-60 idi ama ona rağmen ülkeye sıcak para geliyordu

çünkü arkasında abd vardı

sıcak para geldikçe kriz olmadı

sıcak paraya ihtiyacımız var şu an
    Türkiye'ye sıcak para gelmesini çok yanlış değerlendirmişsiniz.Türkiye'ye sıcak para girişine başlanması borsanın kurulması,kambiyo rejiminin liberalleşmesi ve diğer şartları yerine getirilmesiyle(uzlaşmazlıklarda uluslararası tahkime gidilmesi ve en az 2 rating kuruluşunun değerlendirme yapması) 1989 yılında olmuştur,özel sektör de aynı yıl ilk defa 6.637 milyar dolar borçlanmıştır.
    Sıcak paranın Türkiye'ye geliş nedeni istenen şartların yerine getirilmesine ilaveten,Türkiye'nin dış borcunun son derece düşük olmasıydı(1985 yılında Türkiye'nin dış borcu tamamı devlete ait sadece 25.5 milyar dolar idi)

Şu anda yıllık dış borç ödemesi+cari açık finansmanı /gsyih yaklaşık %29'a gelmiş durumda,yıl sonu itibariyle de türkiyenin dış borçları/gsyih oranı %65'i geçmiş olacak.Yani bunun manası daha fazla verilen borçlar ödenemez olur,geri dönüşü olmaz.Bunun ABD yönetimiyle aranın iyi olup olmamasıyla ilgisi yok.Borcu verenler borsada işlem gören hissedarlarına hesap verme zorunluluğu olan hesabını kitabını yapan şirketler,bu tabloya bakıp daha fazla kredi açmazlar,taze yeni kredi olmasa da ,borç aynı tutarda kalıp çevrilebilirse bile bu da büyük başarı olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    su APARA kanalı acılsa da gozumuz gonlumuz acılsa, ısvıcre gıbı olsak ... bloomberge kım cıksa ıcımı karartıyor...
    İlk sıraya alırım o kanalı. Sürekli takip.

3.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    devleti yönetenlerin siyasi motivasyonu çok yüksek

$ alanlar yandım anam demeden dolar da yeni zirveler gelmez
    Saçma sapan bir yorumlar..

Devleti yönetenlerin siyasi motivasyonu o kadar yüksek ki 24 Haziran sonrası kur, enflasyon, faiz patlama yaptı.

Üstüne papaz krizi çıktı , Suriyede çamura battık, adamdan saymadığınız Esad Kuzeye doğru geliyor.. Biz Rus'cu mu olduk, Amerikancı mı olduk belirsiz;Rus Votkasını, Amerikan Viskisiyle karıştırıp içiyoruz, sonrada motivasyon yüksek, yersen

4. Dolar artıyor 3gündür dolar yıl sonu vadeli kontrat değer kaybediyor. Viop varant gibi bir şey oldu çözebilen var mı anlamadım?
    YTD

5. Bana viop nasıl oynanır biri anlatabilirmi en baştan en son detayına kadar olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

saygılar ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    Bana viop nasıl oynanır biri anlatabilirmi en baştan en son detayına kadar olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

saygılar ..
    aracı kurumunuza sorsanız daha iyi olur..

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Dolar artıyor 3gündür dolar yıl sonu vadeli kontrat değer kaybediyor. Viop varant gibi bir şey oldu çözebilen var mı anlamadım?
    YTD
    Merkez bankası aralık vade short pozda yüklü poz aldığından da hacim olmamasından dolayı makasları kıstılar.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8. Anaaaaaaa papaz salınmadı bak 600 pips kar aldım kapadım pozu ulan gene batmadık beaaaaaaaa vay vay dur bakim yarın salarlarmı.
    Bu troller maşallah endeks artar short short endeks düşer long long yeminle bir bitmediler
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 950/1223 İlkİlk ... 45085090094094894995095195296010001050 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •