Sayfa 954/1024 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    merkezin ne yapıp yapmayacağını tabii ki hiç kimse bilemez ama sanırım bist beklentiyi satın alıyor. Bir de öğle saatlerinde bir bankanın sendikasyon dönüşünde veya benzer bir işleminde bir anomaliden veya ihtimal verilmeyen derecede yüksek montanlı bir işlemden bahsedildi. Detayını bilmiyorum, o işlem de bankacılık hisselerini aşağı baskıladı diyorlardı.
    Ben 2 hafta önce 3 bankanın vadesi gelen sendikasyonlarını yenileyemediklerini Eylül`e bıraktıklarını okumuştum ama bununla ilgili başka kaynaklarda bir bilgi görmemiştim.

U.S. junk bond yields are starting to rise a little bit, but they've remained relatively immune to the selloff that continues to hit EM debt. Investors are still demanding close to the least extra yield to own dollar HY bonds versus higher-rated EM debt since 2014.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ben 2 hafta önce 3 bankanın sendikasyonalarını yenileyemediklerinin Eylül`e bıraktıklarını okumuştum ama bununla ilgili başka kaynaklarda bir bilgi görmemiştim.
    benim bildigim sendikasyon kredileri dolar cinsinden ve bunlari bankalar TL ile swap edip ulke icinde konut kredisi olarak pazarliyordu

Yani konut kredi faizleri mevduat faizinden cok swap maliyetleri ile korole idi

Birde soyle bir sorun vardi ki hala var, konut kredileri cogunlukla 5 veya 10 senelik vadesi var ama sendikasyon kredileri cok daha uzun

yani bankalar buyuk risk tasiyor uzun vadede diye biliyorum. Yanlisim varsa birisi duzeltsin

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bu yazıyı okudunuz mu sayın.Enki konu hakkında düşünceleriniz nedir.Bizim altınlar aslında yok mu.
    Sn. Hakem yazıyı okudum..yazıda bir takım konularda uçuşa geçilmiş kanaatimce..

Özellikle dikkatimi çeken hususlar kısaca şunlar:

Birincisi Londra'daki yaklaşık 18-19 milyar dolarlık altın(450 ton) karşılığında yeni kredi verilmesi..eğer böyleyse çok uzun olmayan bir zaman zarfında bize kimse kredi veremez hale gelir..

İkincisi yazıda 2016'da kredi notlarının düşürülmesi sonucu kredi bulunmakta zorlanıldı ve altınlar ipotek edildi diyor..bu pek inandırıcı değil, çünki geçmişte büyük MB'ları para çoğaltırken Türkiye özellikle 2106-2017 senelerinde pek borç bulmakta zorlanmadı..esas yüzleşmemiz, yani kredi sorunumuz bu sene Nisan ayında başladı..

Sonuncusu ise ÇİN ABD'ye sonunda şah mat diyecekmiş gibi konular..neyse uzatmayayım..selamlar..

http://www.mahfiegilmez.com/2017/12/...ar-nerede.html

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    neden cevap verme gereği hissettiniz siz üst mevkilerdemisiniz?
    akrabalar arasinda boyle devamli sikayet edenler vardi hatta biri kizil komunistti
    sonra evlendigi kadin dolayisiyla simdiki hukumete yakin insanlarla arkadas dost falan olmalar sonra ankarada yuksek mevkili ise girme ve simdi adam REIS diyo baska bir sey demiyor

hey anam hey bir zamanlar elinde Stalin Lenin in hayatini anlatan kitaplarla dolasirdi babamla sabaha kadar tartisirlardi kuserler sonra tekrar barisirlardi. Babam ulkucu MHP takimindandi. Bildigin dogrucu ahmet o yuzden hep fakir kaldi hep ortadirek

simdi kizil komunist adama bakiyorum 5 vakit namaz altinda mercedes bilmemne unvani var Ankarada.

Yani is paraya gelince herkes unutuyor idealizmi

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    MÜSİAD Adnan Bostan: Reel sektör açısından bankacılık sistemine ve var olan kredi mekanizmasına tümden karşıyız. Tüm faaliyetler öz sermaye ile gerçekleştirilmeli. Faize bulaşılmamalı.
    Para ile taşınmaz alıp kiraya vererek gelir elde etmek helal
    aynı parayı bankaya kiralayıp gelir elde etmek haram!.....
    Birisi haram ise öteki de haram olmalı......

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ben 2 hafta önce 3 bankanın vadesi gelen sendikasyonlarını yenileyemediklerini Eylül`e bıraktıklarını okumuştum ama bununla ilgili başka kaynaklarda bir bilgi görmemiştim.
    Bugünlerde onun harmonikleri borsaya yansıyor olabilir. Borç veren de haklı, yangından mal kaçırır gibi 13 Eylül öncesi yüklü sendikasyon yenilemesinde ısrar etmenin bir mantığı var mı, bekle 1 hafta daha piyasa otursun ya da kalksın ona göre işlemi geç.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yalancı kedilerin büyüme rakamları BIST kenefinde pek yankı bulmadı. Hangisine inanalım? Devletin verilerine mi piyasanınkine mi ?
    BIST beklentiyi önceden satın almış zaten gerçekleşince verdiler

Sayfa 954/1024 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •