Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 954/1014 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ha ülke alacak verecek toplamında dışa karşı alacaklıdır, içerde bireyler şirketler kendi içinde borç alacak ilişkisi yaşarlar ona bir şey demem bak.Sizin yazıyı eksik okunuşum sizin örnek cari fazla veren norveç bizim durum nasıl cari açık açısından acaba.

Adamlar güney kıbrısa bir posta koydu millet bankalardan para çekemedi atm ler kitlendi.Yunanistan da maliye bakanı öyle posta koyarım böyle posta koyarım dedi, solcu başbakan geldi şimdi bakıyorum sistem ne derse onu yapıyorlar.Putine bir kızdılar petrolü aşağı çek rubleyi tavana fırlat gereken ders verildi ona da.Yani her ülkeyi zayıf karnından ekonomik olarak vuracak güç ellerinde.Diğer zayıf ülkeleri libya ırak suriye falan zaten girip direk dövüyorlar.Bizim ülke olarak bu borç işlerini bırakmamız lazım.Bunu hiç bir akıl doğru olarak bana açıklayamaz.Hele emlak işini okuyunca kanal istanbulu falan duyunca inanın korkuyorum.Bu kadar mı hesap kitap bilinmez.Bu memleketin okumuş akıllı evlatları da bunu doğru olarak açıklamaya çalışıyorlar ben ne diyeyim.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    sn hakem, tapu kayıtlarına göre bir yılda 1.3 milyon- 1.4 milyon kadar konut satışı gerçekleşiyor, kabaca yarısı 2.el işlem, yarısı ilk satış.. her bir işlemin ortalama fiyatı için 200 bin- 250 bin TL desek 60-70 bin dolara karşılık gelir ve yıllık satış hacmi 100 milyar dolar eder.. yani powerpc hesabıyla 2003'den bu yana 1 trilyon doların betona gömüldüğü iddiası gerçeğe çok yakın görünüyor..

kredi stoku ne kadar ? dün vardı haberlerde faiz zirvede falan diye, toplam mortgage borcu 193 milyar TL yani 50 milyar dolar..
    1 trilyon dolar işlem hacmi vs 50 milyar dolar borç.. yani %5 kadar.. siz neye dayanarak bu işlem hacminin büyük ağırlıkla borçla yapıldığını iddia ediyorsunuz ?? elinizde herhangi bir istatistik, rakam vs var mı ?
    Ne kadar vergi gelmiş acaba

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    hala yanıltmaya devam ediyor.. ilk olarak tl faizini hesaba katarken dolar faizini hesaba katmadı..amaç 2002 den sonra dolarda kalanların zarar ettiğini güya göstermekti.

şimdi de TR de hane halkı mortgage borçuluk oranını %6 olarak gösteriyor.. abd de ise hane halkının borçluluk oranı toplamda %80 civarında ama bunu sanki sadece mortgage yüzdesiymiş gibi veriyor..

diğer yandan..sıkıyorsa abd gibi hane halkı borçluluk oranını %80 civarına getirin..taşdevrine döner ekonomi.. abd ile bir şeyleri karşılaştırırken ilk once abd gibi olmak lazım.. ülkedeki mevcut ilkel zihniyetin rakamlarla oynayarak sahte refah algısı yaymaya çalışması artık duvara tosladı.
    buna cevap yazmak bile bir zaman kaybı YANDAŞlıktan kör olmuş.

5.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...95861985/detay

2+1 ev160 bin tl hemde sıfır
    vay be pazalrıkla 120 -130 bine bile alınır bence
    yalnız çok yüksek bedave verseler oturmam kiraya veririm o ayrı. insan bakınca başı dönüyor o evlere korku filmi gibi
    acaba lansman fiyatı neydi bu evlerin??*
    Fi yapıya kayyum atanmıştı, nasıl yapılıp bitecek o daireler anlayamadım.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    kapitalist sistemde büyüme varsa mutlaka ama mutlaka borç vardır.. büyümen için üretim yapman, tüketim yapman, yatırım yapman falan lazımdır, o işleri yapabilmen için de para lazımdır, ve her kuruş para yaratımı aynı miktar borç olarak kaydedilir sisteme.. gelişmiş etmiş refah yakalamış falan diye kabul ettiğin her ülke muhakkak surette borçluluğu en yüksek ülkedir..

sadece norveç ekonomisine baksan bile anlarsın- okumuş etmiş çağdaş özgür demokratik geliri en yüksek en müreffeh ülkelerden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda petrol ihracatçısı cari fazlası olan, bütçe fazlası olan vs herşeyi aşmış bir ülke.. ama bireysel kredi borçluluğu en yüksek ülkelerden biri..

norveç kişi başı gelir 70 bin dolar.. kişi başı borç 70 bin dolar
    türkiye kişi başı gelir 10 bin dolar.. kişi başı borç 2 bin dolar
    sn. karakemal bu verdiğiniz Norveç borç yükü rakamının kaynağı nedir? bu borç yükünün sorumluları hangi kanaldan bu borçlanmayı yapmıştır? biraz daha detay bilgi var mı acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    sn. karakemal bu verdiğiniz Norveç borç yükü rakamının kaynağı nedir? bu borç yükünün sorumluları hangi kanaldan bu borçlanmayı yapmıştır? biraz daha detay bilgi var mı acaba?
    google search bir sürü kaynak var- per capita consumer debt by country' diye bakabilirsin.. tabii, her kaynakta az çok oynuyor bu rakamlar, bireysel kredi borcunun 'harcanabilir gelire oranı' (disposable income) diye bakarsan mesela oran %100 değil, %220 çıkıyor..

https://www.google.com.tr/search?q=c...hrome&ie=UTF-8

Sayfa 954/1014 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •