Sayfa 957/1312 İlkİlk ... 45785790794795595695795895996710071057 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,649 - 7,656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal sn djoz ev fiyatları çok arttı ben birini satılığa çıkardım alıcı yok diye yazmıştı,geçen yıllarda.Yanlış hatırlamıyorsam tabi belki de bir akrabam diye de yazmış olabilir ,yaşlılık belki de yanlış da hatırlıyor olabilirim ,yanlışsam kusuruma bakmasın.Benim bildiğim emlak yatırımını en çok seven kendisidir.Gayet normal.Sn vivatrader ın ki de normal,acaip doğru bir zamanlama ile hem de antalyada ev almıştı sanırım.Gayet akıllıca iş yapmış,takdire şayan,satmaya niyet ederse de onu da yazsın ki belki de satım zamanı için de uyarıcı olur.
    Yok sayın hkm.
    Depreme dayanıksız ve kötü kiracılı olan 3 daireyi ablam satışa çıkartmıştı. Bir süre talep yoktu, yaprak kıpırdamadı. Sonra çok kısa sürede üçü birden şakır şakır satılıverdi. Onların yerine gittik depreme dayanıklı yazlık aldık.
    O dönem forumda genel olarak dediğim şuydu, "alan için uygun zaman, satan için de uygun zaman, fiyatlar her iki taraf için de normal, fakat ben kendime ait olanları bu fiyatlara satmam".
    Forum ahalisi ise o dönem ne fiyatları beğeniyordu, ne kredileri.
    Kimi "evler çakılacak dolar uçacak" diyordu, kimi borsa, kimi shitcoin.
    Ve hepsinin ortak dediği şey "konutta balon var"
    Yani dediğiniz gibi herkes pozisyonuna göre konuşuyordu ve hiç birinin pozisyonu emlak değildi.
    Ve ne hikmetse, hepsi pozisyonlarını gelip emlak başlığı altında övüyorlardı
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yok sayın hkm.
    Depreme dayanıksız ve kötü kiracılı olan 3 daireyi ablam satışa çıkartmıştı. Bir süre talep yoktu, yaprak kıpırdamadı. Sonra çok kısa sürede üçü birden şakır şakır satılıverdi. Onların yerine gittik depreme dayanıklı yazlık aldık.
    O dönem forumda genel olarak dediğim şuydu, "alan için uygun zaman, satan için de uygun zaman, fiyatlar her iki taraf için de normal, fakat ben kendime ait olanları bu fiyatlara satmam".
    Forum ahalisi ise o dönem ne fiyatları beğeniyordu, ne kredileri.
    Kimi "evler çakılacak dolar uçacak" diyordu, kimi borsa, kimi shitcoin.
    Ve hepsinin ortak dediği şey "konutta balon var"
    Yani dediğiniz gibi herkes pozisyonuna göre konuşuyordu ve hiç birinin pozisyonu emlak değildi.
    Ve ne hikmetse, hepsi pozisyonlarını gelip emlak başlığı altında övüyorlardı
    İnsanlara mezar satıp burada pişkin pişkin yazmak. Bizim insanımız gerçekten mi kötü oldu acaba. Yazlığınızda huzur içinde uyuyun ya da uyumayın!!!!

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    İnsanlara mezar satıp burada pişkin pişkin yazmak. Bizim insanımız gerçekten mi kötü oldu acaba. Yazlığınızda huzur içinde uyuyun ya da uyumayın!!!!
    Kardeşim sen ruh hastası mısın?
    Alan kişi yeni bir evin üçte biri fiyatına eski evi alıyor, ve çürük bir ev aldığını gayet iyi biliyor.
    Sen ve senin gibi tiplerin tek derdi, ev sahiplerine olan birikmiş öfkenizi, depremi fırsat bilerek kusmak.

Senin gibiler depremin ilk gününden beri vardı.
    Sanki yıllardır bu günü bekliyorlarmışcasına, ev sahiplerine öfke kustular. (Bakın müteahhitlere değil, "ev sahiplerine" )

Bunun psikolojik bir sorun olabileceğini hiç düşündün mü?
    Bir günah keçisi bulup ona saldırarak vicdan mastürbasyonu yapmak, böylece kendini "halk kahramanı, iyi yürekli insan" gibi hissetmek. Ya da çevreye "öyleymişsin gibi" görünmeye çalışmak.
    Ya da kendini iyi göstermek değil de, önceden beri kin beslediğin ev sahiplerini kötü göstermeye çalışmak.

Buna sebep olan bir hikayen mutlaka vardır geçmişinde.
    Anlatmak ister misin?
    Hangi ev sahibine kızdın da faturayı bana kesiyorsun?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

4. Rahmetli ananem; "Bazılarının tek bildiği şey kurumuş B... ları ıslatmak" derdi.

Gerçekten de öyle bu forumda da bazılarının tek bildiği şey Kurumuş B... ları ıslatmak.

17 ay önce konut yatırımı yaptığımı nedenleriyle birlikte açıklamışım adam gelmiş hala daha öncelerini alıntılıyor.

Bunu ilk defa yapmıyor defalarca yaptı ve kendisine defalarca yatırım işinin Futbolda takım tutmak gibi olmadığını böyle fanatikçe yapılan yatırım ve yorumların herkese zarar vereceğini anlattım ama ne yazık ki anlamamış.

Siz siz olun Takım tutar gibi yatırım görüşlerini anlatan fanatiklerden uzak durun. Bu Hisse senedinde de var dövizde de konut altında ve hatta kripto parada da...

2015 te konut alan yakın yakın akrabam 2020 de dolar bazlı yarı yarıya kaybettim diye bana dert yanmıştı. Her yatırımın dönemi vardır.

Konut uzun vadede daha yeni yeni yaralarını sarmaya başladı

----------------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5. Neyse..
    Eskilerden bahsedince yine "30 bin dolara daire" beklentim geldi aklıma.
    Emlak krizinin başında 100 bin dolar istenen dairenin (ki o rakamı ederdi), 30 bin dolara düşmesini büyük bir hevesle beklemiştim.
    55 bin dolara düşünce satıldı gitti.
    O sırada forumda hala "emlakta balon var" diye bas bas bağırıyordu bir kesim.
    Fakat ben balon falan olmadığını, hatta dibin görüldüğünü, kötü bir tecrübeyle anlamış oldum.
    Şu anda o daire 100 bin dolara su içinde satılır. Geçen süreçteki kira getirisi de kaymağı.

"Şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım" başlığı altında konuşanların birçoğuna göre emlakta hep balon vardır. Bu hiç bir zaman değişmez. Süreklidir.

Ev almayı düşünüp bu başlığı yeni takip etmeye başlayan arkadaşlar varsa, balon muhabbetinin iç yüzünü bilsinler, ona göre karar versinler.

6. "Yok şunu aldım!" beğenmedim "Yok bunu sattım!" forumu olsa tamam da forum başlığına uygun yazılar yazılmadığı için karşı taraf da istediğini yazmakta özgürdür diye düşünüyorum. Kendinizi savunmanın hiç anlamı yok.

Not: Şahsa değil genele yazılmıştır
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

7.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku
    "Yok şunu aldım!" beğenmedim "Yok bunu sattım!" forumu olsa tamam da forum başlığına uygun yazılar yazılmadığı için karşı taraf da istediğini yazmakta özgürdür diye düşünüyorum. Kendinizi savunmanın hiç anlamı yok.

Not: Şahsa değil genele yazılmıştır
    Savaşlar bittikten sonra verilen bir davette, Napolyon ve birkaç komutan, harita önünde sohbet ediyorlarmış.
    Biri harita üzerinde parmağıyla göstererek demiş ki "ben olsam önce şuraları alıp, sonra şurayı kuşatıp, en son da şurayı alırdım"
    Napolyon cevap vermiş "oralar öyle parmakla alınabilseydi ben de dediğiniz gibi yapardım"

Herkes fikrini söyleyebilir tabi, ama icraat daha muteberdir. (İtibarlıdır)
    Çünkü fikir olarak herkes uçuk kaçık mantıksız şeyler söyleyebilir.
    Ama fiilen yapmış olmak farklı bir şey.

Ayhan beyin çok güzel bir sözü var.
    "Emlakta balon olduğunu düşünen evini satsın, sonra iki tane alır"

8. Gelelim büyük resme sağcısı da gelse, solcusu da gelse Her gelen iktidar küresel ajandayı uygulamak zorunda.
    Peki ne var küresel ajandada? "2030-Mülkiyetsiz yaşam projesi"

Bu hükümet küresel karşıtı falan diye edebiyat yapmasınlar Covid döneminde nasıl da küreselci politikaları uyguladıklarını çok iyi gördük. Eskiden pembe, mavi renkli Nüfus cüzdanı vardı ama artık kimliklerimiz cinsiyetsiz. Bu da Küresel ajandada. Hatta memleketiniz hanesinde sadece doğum yeriniz görünüyor. Eski çipsiz nüfus cüzdanında memleketi ayrı, doğum yeri ayrı yazardı ama artık değil.
    Göç politikaları da Küresel politikalar gereği...

Evet dünyada doğu-Batı savaşı var ama iki kesim de Küreselcilerin politikasını uyguluyorlar. Siz Çin ve Rusya'nın Küreselcilere düşman olduğunu mu zannediyorsunuz?
    Çin ABD den daha küreselcidir. Covid döneminde uyguladığı tüm politikalar Küreselcilerin istediği politikalardır.
    Hem batı hem de doğu ikisi de Küresel akla hizmet eder. Tıpkı Adolf Hitleri savaş öncesi ve savaş esnasında finanse ettikleri gibi..

O yüzden şimdi yerele inelim Muhalefet gelecek hepimiz rahatça konut alabileceğiz diyorsanız yanılıyorsunuz. Evet alım gücünüz artacaktır ama Konut almak 2030 a kadar hep daha da zorlaşacak. Bu bir küresel ajanda.

Ne demişlerdi Davos 2030 programında: "Hiçbir şeye sahip olmayacaksınız ama mutlu olacaksınız"

Son düzenleme : vivatrader; 14-03-2023 saat: 09:53.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 957/1312 İlkİlk ... 45785790794795595695795895996710071057 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •