Sayfa 958/1312 İlkİlk ... 45885890894895695795895996096810081058 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,657 - 7,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bakan Nebati: "Ülkeye 'kiralık konut üreticisi' kavramını getirerek, kiralık konut arzını artıracağız"

Küreselcilere "Onu seçme, beni seç. Ben daha iyi Mülkiyetsiz yaşam projesini uygularım" tarzında selam çakmaca...

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/bak...acagiz/2843031
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bakan Nebati: "Ülkeye 'kiralık konut üreticisi' kavramını getirerek, kiralık konut arzını artıracağız"

Küreselcilere "Onu seçme, beni seç. Ben daha iyi Mülkiyetsiz yaşam projesini uygularım" tarzında selam çakmaca...

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/bak...acagiz/2843031
    bıktık valla bu hergün çıkan saçma sapan zihni sinir projelerinden. DPT yi tekrar kurup, liyakatli kadroları orada başa geçirip ülke makro planlara göre yönetmek şart. Hergün şapkadan tavşan çıkartarak ülke yönetilmez.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    bıktık valla bu hergün çıkan saçma sapan zihni sinir projelerinden. DPT yi tekrar kurup, liyakatli kadroları orada başa geçirip ülke makro planlara göre yönetmek şart. Hergün şapkadan tavşan çıkartarak ülke yönetilmez.
    ben de bu halkın cahilliğini baz alıp sürekli zırvalamalarından gerçekten bezdim, bakmayayım diyorum ama ülkede yaşayınca bir noktada virüs gibi maruz kalıyoruz.

basit bir yapay zekaya konut sıkıntı nasıl çözülür yazarsan çıkacak sonuçlar belli.

-yabancıya satışı sınırla
    -mültecileri ülkeden def et.
    -belli bir sayıdan fazla evi olup (örneğin 3) boş tutana ek vergi koy.
    -toki vb yollarla konut üret

bu maddeler aynı anda ve farklı dozajla devreye girmeli, maddeler belli dozajı ayarlamak siyasi karar.

onun yerine sürekli saçma sapan zihni sinir projeleri sıçıp duruyorlar.

2022 sonunda Toki kampanyası vardı işte 250 bin konut vs. şimdiden yalan oldu.

4. hiç takip ettiğiniz bölge varmı ilan sayısı olarak...

ben erenköy mahallesini takip ediyorum...

1422 adet ilana çıkmış satılık sayısı...

fiyatlarda düşüş yok ama ilan sayısında 100 adet falan artış olmuş bir ayda...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    hiç takip ettiğiniz bölge varmı ilan sayısı olarak...

ben erenköy mahallesini takip ediyorum...

1422 adet ilana çıkmış satılık sayısı...

fiyatlarda düşüş yok ama ilan sayısında 100 adet falan artış olmuş bir ayda...
    Bence fiyatlarda hafif gerileme var şu an. Biraz bakındım...

Alacağımdan değil, satacağımdan da değil, merak ettim deprem sonrası ne oldu diye geriliyor gibi fiyatlar ( Ankara - Çankaya ilçelerine bakıyorum Alacaatlı vs.. )

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Rahmetli ananem; "Bazılarının tek bildiği şey kurumuş B... ları ıslatmak" derdi.

Gerçekten de öyle bu forumda da bazılarının tek bildiği şey Kurumuş B... ları ıslatmak.

17 ay önce konut yatırımı yaptığımı nedenleriyle birlikte açıklamışım adam gelmiş hala daha öncelerini alıntılıyor.

Bunu ilk defa yapmıyor defalarca yaptı ve kendisine defalarca yatırım işinin Futbolda takım tutmak gibi olmadığını böyle fanatikçe yapılan yatırım ve yorumların herkese zarar vereceğini anlattım ama ne yazık ki anlamamış.

Siz siz olun Takım tutar gibi yatırım görüşlerini anlatan fanatiklerden uzak durun. Bu Hisse senedinde de var dövizde de konut altında ve hatta kripto parada da...

2015 te konut alan yakın yakın akrabam 2020 de dolar bazlı yarı yarıya kaybettim diye bana dert yanmıştı. Her yatırımın dönemi vardır.

Konut uzun vadede daha yeni yeni yaralarını sarmaya başladı

----------------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Sıkıntı şurada..Çok köşeli yorumlar yapıyorsun. Covid dönemimde de emlak yatırımına laf ediyordun, hatta millet uzaktan çalışacak,,,büyükşehirler boşalacak vs diyenler de vardı..

Sonra fikrin değişti, pozisyon aldın..tam aksi yönde yazılar yazmaya başladın.

Eyvallah, şartlar değişti, görüşüm değişti diyebilirsin. Ama ben de diyorum ki, bu kadar iddialı, bu kadar köşeli yazmaya ne gerek var. Geçi bu başlık tam fanatikler topluluğu oldu. Herkes bir görüş belirliyor, sonra ölümüne savunuyor...şehir, lokasyon, kimin ne için ihtiyaç duyduğu vs bir önemi kalmıyor.

Bu kadar subjektif parametrelrin olduğu bir konuda, saplantılı bir şekilde bir şeyleri savunmak bana saçma geliyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Finan_mt nin avukatı Cauti de gelmiş. Ben burada 2015 den covid dönemine kadar konutta sürekli ayı pozisyonundaydım(döviz bazlı) ve temel argümanlarımı da belirtmiştim. O dönemlerde sürekli altın ve dolar topiclerinde yazdım. Öyle ki kendi evimde bile oturmadım kirada oturuyordum paramı sürekli finansal enstrümanlarda değerlendiriyor burada da belirtiyordum Sen de ara sıra gelip gelip bana inceden ince ima ile dokundurdun. Komik olan ise hala da aklında o dönem kalmış. Bak bir daha söylüyorum ben konut yatırımı yaptıktan sonra konutlar döviz bazlı ne oldu ben yıllarca konut yatırımını kötülediğimde ne oldu. Az biraz tahayyül et

Yatırım işi esneklik ile sonuna kadar pozisyonuna güvenmek arasında çok ince bir çizgidir. Sonuna kadar araştırıp inceleyip sık dokuyup her türlü olasılığı hesapladıktan sonra da pozisyonuna sonuna kadar sadık kalmalı Aslandan daha cesur ve atik davranmalısın. Taa ki Tüm şartlar değişene ve çok uzun vadeli trend dönüşümünü kesinlikle görene kadar.

Cauti sen vob cu olduğundan olsa gerek olaylara kısa vadeci gözüyle bakman normal.

Cauti senin vobda binlerce öngörün 2008 den beri çöp oldu, Birinin de gelip kuru B... ları ıslatması kadar itici bir durum yok. Burası vob topici değil karıştırma. Burada trendler çok uzun vadeli
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 958/1312 İlkİlk ... 45885890894895695795895996096810081058 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •