Sayfa 959/1000 İlkİlk ... 459859909949957958959960961969 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,665 - 7,672 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Acc bu kadar düşük performansı nasıl sağlıyor bu bahar havasında. Herkes %2, %3 getirirken bugün yaptığı %0.4 ile bize herkesin girdiği fondan artık hayır bekleme dersi mi veriyor. Yatırımcı sayısı 200'ü geçmiş 1 haftada.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Burada çokça konuşulan 40 gün yaşamıyor
    Sırada kim var bakalım
    Aklımda gidici gibi duran bir iki fon varda söyleyip milleti strese sokmayayım şimdilik😊
    acc hafta başı on milyon büyüklükteyken şu an 15 milyonu geçti. yatırımcı sayısı da arttı. burada çok dillendirilen fonlarda sıkıntı olacağı da kesinleşmiş oldu şekil a üzerinde net bşir şekilde görüldüğü üzere. anlaşılan bir fona o anki portföyünün yarısı kadar bir tutar birkaç gün içinde girince fonda yalpalama oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Reew Yazıyı Oku
    Acc bu kadar düşük performansı nasıl sağlıyor bu bahar havasında. Herkes %2, %3 getirirken bugün yaptığı %0.4 ile bize herkesin girdiği fondan artık hayır bekleme dersi mi veriyor. Yatırımcı sayısı 200'ü geçmiş 1 haftada.
    aynen öyle oluyor dostum. bundan sonra yapılması gereken şu: gireceksin tefaşa, hisse olsun altın olsun borçlanma araçları olsun, her ne ise o katagorideki fonları inceleyip kendi kararını da kendin verip kimseye bir şey söylemeyeceksin. aslında bunları yazarken hiç te huzur duymuyorum ama maalesef bu işler böyle. ben acc konusunda çok analiz yaptım. bir haftadır yaşanan yükselişte te maalesef türibünde oturan seyirci oldum. borsa yükselirken dahi artık ppf'deymiş gibi hissediyorum kendimi. herkese bol kazançlar dilerim

4. 250 baz puan kişisel beklentim olan 200'ün dahi üzerinde. Gayet tabiki bu indirimler kısa bir sürede Tahvil ağırlıklı fonlara olumlu olarak (biraz gecikmeli de olsa) yansıyacak. Merkez'in cari denge ile ilgili olumlu değerlendirmelerine ihtiyatla bakmaktayım. Ki, yapılan son zamların ve vergi düzenlemelerinin gecikmeli etkisi ile dolar kurunun rekabet edilebilir seviyenin (bana göre 5.80 ler) altına doğru hareketi bu projeksiyon için orta vadeli tehditler içermekte. Bu agresif indirime rağmen gösterge faizdeki 12.80 beklentimi muhafaza etmekteyim ve an itibariyle yaklaşık 1 puanlık bir fark var. Bu fark tahvil fonlar için yuvarlak hesap % 3,5-4 aralığında bir getiri potansiyeline işaret etmekte.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    250 baz puan kişisel beklentim olan 200'ün dahi üzerinde. Gayet tabiki bu indirimler kısa bir sürede Tahvil ağırlıklı fonlara olumlu olarak (biraz gecikmeli de olsa) yansıyacak. Merkez'in cari denge ile ilgili olumlu değerlendirmelerine ihtiyatla bakmaktayım. Ki, yapılan son zamların ve vergi düzenlemelerinin gecikmeli etkisi ile dolar kurunun rekabet edilebilir seviyenin (bana göre 5.80 ler) altına doğru hareketi bu projeksiyon için orta vadeli tehditler içermekte. Bu agresif indirime rağmen gösterge faizdeki 12.80 beklentimi muhafaza etmekteyim ve an itibariyle yaklaşık 1 puanlık bir fark var. Bu fark tahvil fonlar için yuvarlak hesap % 3,5-4 aralığında bir getiri potansiyeline işaret etmekte.
    Benim 12 beklentim sürüyor abd tarafından yeni şeyler çıkmaz ise, ysu dan çıkıp uzun vadeli içerenlere kaçayım diyorum haftaya htt yada dzt.

6.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Benim 12 beklentim sürüyor abd tarafından yeni şeyler çıkmaz ise, ysu dan çıkıp uzun vadeli içerenlere kaçayım diyorum haftaya htt yada dzt.
    Böyle bir durumda her iki fon için getiri potansiyeli % 5-6 aralığına yükselir. Umarım dediğiniz gibi olur.

7. genelde yorumcuların söylediği şu: bu kadarını, özellikle de 200 üzerini bekleyen pek olmamış ama aralık ayından itibaren enflasyonun daha yüksek çıkma ihtimali yüksek olduğundan önden yüklemeyle bu ay da agrasif şekilde indirim yapılmış. ben şahsen buna ek olarak amerikayla olan yumuşamadan dolayı doların yükselmeyeceği belli iken ve küçük bir indirimde daha da düşeceği ve bunun da bir noktadan sonra ihracatçıyı falan rahatsız edebileceğinden de bu şekilde hareket etmiş olabileceklerini düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Böyle bir durumda her iki fon için getiri potansiyeli % 5-6 aralığına yükselir. Umarım dediğiniz gibi olur.
    Aman nazar değmesin ppfler gibi bunlara da kısıtlamalar getirilirse artık ne yaparız bilmiyorum.
    Fonlar son 1 yıldır benim kurtarıcım.

Sayfa 959/1000 İlkİlk ... 459859909949957958959960961969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •