Sayfa 96/626 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon
Arama sonucu : 5004 madde; 761 - 768 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam selamlar. cvk fonu aylık üç aylık ve 6 aylıkta katılım hisse fonlarının çoğunu geçmiş. hisse oranlarının ortalama yüzde 30'larda olduğu haliyle bunu yapması mükemmel ötesi. bu başarıyı nasıl sağlıyor olabilirler araştırdınız mı?
    Açıkçası bende bunu merak ediyorum.
    Hisse dışında kira sertifikaları var. Onlarında getirileri belli.
    Nasıl bu performansı veriyor?

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    serbest döviz fonlarının tefas'ta ya da kendi özel sayfalarında getiri/performans verilerine baktığımızda sadece tl ile alınanlarının verilerini görebiliyoruz. bu fonların dolar ile alınanlarına ait dolar bazlı günlük aylık yıllık vs getirileri, eski fiyatlarını görme imkanı yok mudur? mesela zp6.

dönemsel tl fiyat artışından dönemsel kur artışını çıkarmak gibi amelelikten daha makul bir yol yok mudur yahu?
    Serbest fonlara yatırım yapabilmek için "Nitelikli yatırımcı" olma şartı aranıyor. Ben bu şartları sağlıyorum. Merak ettiğim "Nitelikli yatırımcı" olmanın bir dezavantajı var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    serbest döviz fonlarının tefas'ta ya da kendi özel sayfalarında getiri/performans verilerine baktığımızda sadece tl ile alınanlarının verilerini görebiliyoruz. bu fonların dolar ile alınanlarına ait dolar bazlı günlük aylık yıllık vs getirileri, eski fiyatlarını görme imkanı yok mudur? mesela zp6.

dönemsel tl fiyat artışından dönemsel kur artışını çıkarmak gibi amelelikten daha makul bir yol yok mudur yahu?
    En makul yol portföyünüzdeki fon adedi ile fon birim fiyatını çarpın. Bulduğunuz sonucu MB nın açıkladığı döviz kuruna bölün. Portföy değerinizi döviz cinsinden hesaplamış olursunuz. Basit bir işlem.

4. Günaydın, nitelikli yatırımcı olmak için bir milyon üzeri bir portföye sahip olunması gerek diye biliyorum, benim sorum şu örneğin garanti yatırıma başvurarak nitelikli yatırımcı oldum,sadece garantidenmi serbest fon alabileceğim yoksa YKB dende serbest fon alabilirmiyim.

Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Günaydın, nitelikli yatırımcı olmak için bir milyon üzeri bir portföye sahip olunması gerek diye biliyorum, benim sorum şu örneğin garanti yatırıma başvurarak nitelikli yatırımcı oldum,sadece garantidenmi serbest fon alabileceğim yoksa YKB dende serbest fon alabilirmiyim.
    Tefaş ta işlem gören istediğiniz portföy şirketinden serbest fonu alabilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Tefaş ta işlem gören istediğiniz portföy şirketinden serbest fonu alabilirsiniz.
    Sanırım sormak istediği şu. Garantiden başvurup nitelikli yatırımcı oldunuz diyelim. Sonra yapikredi online bankacılık üzerinden istediğiniz tefaş serbest fonu alabilir misiniz? Yoksa yapıkrediye de başvurup nitelikli yatırımcı belgesi almak mı gerekir?

Yani herhangi bir bankadan nitelikli yatırımcı belgesi aldığınız taktirde, istediniz her banka ve aracı kurumdan serbest fonlara yatırım yapabilir misiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Sanırım sormak istediği şu. Garantiden başvurup nitelikli yatırımcı oldunuz diyelim. Sonra yapikredi online bankacılık üzerinden istediğiniz tefaş serbest fonu alabilir misiniz? Yoksa yapıkrediye de başvurup nitelikli yatırımcı belgesi almak mı gerekir?

Yani herhangi bir bankadan nitelikli yatırımcı belgesi aldığınız taktirde, istediniz her banka ve aracı kurumdan serbest fonlara yatırım yapabilir misiniz?
    evet...öğrenmek istediğim bu,, birde nitelikli yatırımcı olmak için veya olduktan sonra ayrıca bir bedel ödeniyormu?

8. Ayrica bedel odenmiyor.Baska bankadan serbest fon alabilmek icin nitelikli yatirimci tanimlamasi yapilmis bankadan imzali kaseli 1milyon uzeri paraniz oldugunu belgelemenizi istiyor is bankasi diger bankalari bilmiyorum.

Sayfa 96/626 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •