Sayfa 961/981 İlkİlk ... 461861911951959960961962963971 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 7,681 - 7,688 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. ben bunun fitili ateşlemek olduğunu düşünüyorum 2-3 güne yukarı eğilimde artış olacak şuan banka makasları çok açık tamamen algı yapıyorlar faiz düşünce dolar mı düşer geçen hafta 5.6120 lerden alanlar satış çektiler alttan düşüş o yüzden tahminim bence bu saatten sonra doları bunlar kendileri yükseltecekler ayrıca şuan borsada düşüş var yabancılar yavaştan para çıkmaya başlar yakında çünkü doların yükseleceği kesinleşti artık uzun vade tutan kesinlikle kazanacak mevduatta duran yine yanacak düzenli faiz indirir bunlar bu gidişle tek haneli faiz konuşuyorlar adamlar emlakbank denizbank müdürü falan bizim vatandaş yemez bu işi bu enflasyonist ortamda bu kadar dış ilişkilerde gerginlik varken merkez bankasının ihtiyat akçesine el atmışken zor düşer biraz fed olayıda geçsin görücem ben sonra olanları ayriyetten mevduat piyasaya akıcak belli bi miktar ürün ve hizmet alınacak yine buda enflasyonu yine arttıracak beraber izlicez bakalım.

2.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    ben bunun fitili ateşlemek olduğunu düşünüyorum 2-3 güne yukarı eğilimde artış olacak şuan banka makasları çok açık tamamen algı yapıyorlar faiz düşünce dolar mı düşer geçen hafta 5.6120 lerden alanlar satış çektiler alttan düşüş o yüzden tahminim bence bu saatten sonra doları bunlar kendileri yükseltecekler ayrıca şuan borsada düşüş var yabancılar yavaştan para çıkmaya başlar yakında çünkü doların yükseleceği kesinleşti artık uzun vade tutan kesinlikle kazanacak mevduatta duran yine yanacak düzenli faiz indirir bunlar bu gidişle tek haneli faiz konuşuyorlar adamlar emlakbank denizbank müdürü falan bizim vatandaş yemez bu işi bu enflasyonist ortamda bu kadar dış ilişkilerde gerginlik varken merkez bankasının ihtiyat akçesine el atmışken zor düşer biraz fed olayıda geçsin görücem ben sonra olanları ayriyetten mevduat piyasaya akıcak belli bi miktar ürün ve hizmet alınacak yine buda enflasyonu yine arttıracak beraber izlicez bakalım.
    Herşey tamamen yabancı sermaye akımı ile alakalı
    2009 da faiz yine 24 lerden çata çuta düşerken bizde aynı şeyi diyoduk
    Verdiler elimize..

2001 krizi de ABD ile olan anlaşmazlıkdan ötürü çıktı
    2003 2004 yılına kadar da çözümlenmedi
    Ne zaman çözümlendi ne dolar kaldı ne faiz
    Borsa füze..

Doların sahibi ile iyi geçineceksin..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    kac ay onceden diyordum s 400 falan hepsi hava soz etkisi yok
    amerikada biliyor s400 nedir!

yine soyluyorum
    dolar o zaman firlar ki tum forumdaki insanlar uyusun! yani o zaman ki kimse beklemiyor
    mesela gecen yil bir post gosterin bana biri yazsin 5 olan zaman 7.2 ni gorecek! kimse yazmismi?!
    Al hocam göstereyim tarihi de belli. Dolar o tarihte henüz 4.50+
    https://ibb.co/1RLQNw3
    Photoshop olduğunu düşünüyorsan gerçek linki
    https://tr.investing.com/currencies/...omment=8943702
    Ytd

4. İlginç sanki faiz arttırımı olmuş gibi piyasa fiyatlaması yapılıyor

5. 12 Eylüldeki toplantıda 275 baz puan daha indirilir, gösterge faiz düz hesap %17 olur
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, şahsi düşüncelerim hayali çalışmalarımdır. Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim. Trade at your own risk

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Herşey tamamen yabancı sermaye akımı ile alakalı
    2009 da faiz yine 24 lerden çata çuta düşerken bizde aynı şeyi diyoduk
    Verdiler elimize..

2001 krizi de ABD ile olan anlaşmazlıkdan ötürü çıktı
    2003 2004 yılına kadar da çözümlenmedi
    Ne zaman çözümlendi ne dolar kaldı ne faiz
    Borsa füze..

Doların sahibi ile iyi geçineceksin..
    düşecek diyorsan ben sanmıyorum bunlar doları yükseltmeyi göze almışlar reyizin konuşmalarından belli (yüksek kur ihracatçılar için rekabet fırsatı yaratıyor dedi bırakın dalgalansın dedi bence doğruda söylüyor zaten düşük kur sıçtı bu ülkenin ağzına)bence olması gerekn bu cari fazla vermessek sonu kötü bu ülkenin acilen tüketimin kısılıp üretimin artması lazım oda doları yükseltmekten geçiyor.

Dolarin dusus gostermesi normal, cunku beklentiler 100 puandan 800 - 900 puana kadardi ve medyan tahmin 250 idi

Faiz karari oncesinden alanlar umduklarini bulamayinca kar satisi geldi.

Benim zaten herhangi bir beklentim yoktu dolar tarafinda. Beni hic sasirtmadi su anda olanlar

Dolara artik bir kar etme amaci ile bakmamayi ogrendim gecen zaman icinde.

Size de tavsiyem takip etmeyin cok fazla. Eger paraya ihtiyaciniz varsa gerekirse bozdurun.

Benim gecen zaman icinde anladigim dolarin bir yatirim araci olmaktan uzaklastigi yonunde.

Turkiye de yasiyorsan elinde ki para ile hisse senedi al, ne bileyim al sat yap, parayi dondur daha iyi.

8. kademeli kademeli yükselir artık yazıyorum buraya kur şokuna karşı swap 10 kata kadar bsmv artışı ile engellediler lakin bunlar ilk tepkiler bunlar 2-3 hafta izlemek gerekli.

Sayfa 961/981 İlkİlk ... 461861911951959960961962963971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •