Sayfa 961/1017 İlkİlk ... 4618619119519599609619629639711011 ... SonSon
Arama sonucu : 8133 madde; 7,681 - 7,688 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Hah bu first majestic in ceo su demişti,otomobil endüstrisi çaktırmadan gümüş topluyor.Her araba için ne kadar gümüş kullanılıyor biz bile bilmiyoruz,sır olarak saklıyorlar bu bilgiyi demişti

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bir de madencilerin beleşe haybeye zararına çalışacağını mı düşünüyoruz? Sebil mi?

Madencilerin Haziran 2023 te sıfır kar noktaları 22.42$ gümüşte. Adamlar zararına mı çalışacaklar? Amerikada enflasyon var. Yıl sonuna 25$ noktası sıfır kar noktası olur. Bu sıfır kar. Yani adamlar bununla ne yeni yatırım yapabilirler, ne yeni arama yapabilirler, ne de doğru düzgün bakım yapabilirler.

Çok yıpratıcı bir iş bu. Kimse düşük karla yapmaz. Her türlü pislik bela çöp ve can güvenliği.

Bu kadınla yaptığı bir roportajda bu bilgiyi verdi de ,ben şimdi hangi videoydu bulamam tabi.

5. Bu Top 6 Madencinin Eylül 2023 bilançolarına bakın lütfen. Külli zarar. Cepten yemişler ve sürekli eksiye gidiyorlar.

Bir sektör düşünün. X sektörü. Üreticiler sürekli zarar ediyor. Hangi sektör olduğu önemli değil. O sektörde arz nasıl olur bir süre sonra? O malın fiyatı ne olur?

Zarar edenler fabrikalardan karsız olanları hemen kapatır. Elemanları işten atar. Sonuç arz eksikliği. Daha da çok zarar ederse dükkanı komple kapatır.

Sn kastırsef ilk benim ilgimi çektiğinde 17 18 dolar falandı.O zaman alımlara başladım.Sonra bir kriz oldu malum trump ın bir gecede trilyonlarca dolar bastırdığı zamanlar.O zaman bir gecede 12 dolara bastılar.O zaman keıth neumayer bizim maliyet 17 18 dolar falan 12 dolardan biz tek ons gümüş piyasaya vermedik dedi.Zaten o rakam fiziki piyasada hiç dönmedi dedi.Ben zaten amerikadaki gümüş satan sitelere bakıyordum 12 dolar rakamından o sitelerde de satış olmadı.Ama ekrana baktığın zaman hesap eksiye geçti mi geçti.Zarardayım algısını yaşadık mı yaşadık,gümüşte long olanlar battı mı battı.Bu jp morgan aslında seçil erzan gibi bişi )))))))

Adamın dediği şuydu.Bu baskı gayrı kanuni olarak yapılıyor.Gümüşün fiyatı bizim batmıyacağımız seviyelerde tutuluyor ama asla hakiki değerine gelmesine izin verilmiyor şeklindeydi.Nedeni de ucuz olduğu kesin olan bu malda malın artacağını düşünüp kaldıraçlı işlemler yapanları her zaman çarparak dehşetli karlar yapıyorlar şeklindeydi.Tek çare de fiziki alımlar demişti.Yani bizdeki eksi 60 milyar dolar rezervdeki merkez bankasının dolar satarak doları baskılaması gibi bişi.

Şimdi bankalara gidip on milyar dolar fiziki dolar çekmeye kalksak sistem kitlenir.Sadece kkm de 100 m,lyar dolar var.İlk on milyar dolar çekilir gerisi lübnan olur.Gümüştede de aynı olay var.Amerikadaki fiziki gümüş tuttuğu iddia edilen etf lerde bence gümüş falan yok.O etf ler jpmorgana ödünç veriyor,jp morgan onları teminat gösterip sanalda basıyor piyasaya milyar milyar onsu hop gümüş aşağı.

Sayfa 961/1017 İlkİlk ... 4618619119519599609619629639711011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •