Sayfa 961/1000 İlkİlk ... 461861911951959960961962963971 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,681 - 7,688 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Menderes döneminde ilan edilmişti diye hatırlıyorum ben bir yerde okumuştum

Edit: aynen baktım mahfi eğilmezin yazısında okumuşum hatta osmanlı döneminde bile ilan edilmiş

En mantıklısı şu üfe işini araştırayım ona göre çıkış yapayım vergi yoksa zararı göze alırız deriz 2k dolardan eth aldık elbet 2024 halving sonrası piyasa dönecek kazanılır
    Ben de oyle hatirliyorum.
    Yani yakin tarihte de var ornegi.
    Odemem demezler de oderim ama param olunca veya siz benden cok para kazandiniz gecmiste gelin anlasalim, 100 dolarin 70 ini silin gibi teklifler oluyor.
    Arjantin iki defa yapti son 30 yilda yanlis hatirlamiyorsam.
    Bu ise sac mi sakal trasi mi ne diyorlardi galiba..
    Belki de uste bir de friksiyonel masaj yaparlar, cook rahatlamis bir sekilde cikariz..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    8-9 bandından 11-12 bandına gittiğinde bir tutam alırım

(04 haziranda yukardaki msj ı yazmışım)
    eveeeettt 11-12 bandı hızlı geldi.bu hayatın( bond market) normal akışına uymuyor.
    Q3+Q4 zaman diliminde 13-15 veya daha üzeri mümkün (bence)
    biraz daha bekliyim...

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    eveeeettt 11-12 bandı hızlı geldi.bu hayatın( bond market) normal akışına uymuyor.
    biraz daha bekliyim...
    Eğer Yıl sonuna doğru 15 ve üzerinde kupon faizi olursa balıklama atlarım. Suan hala türk bankaları 8 civarında borçlanıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    biraz daha bekliyim...
    14-15 bandına gelirse kenarda kalan 25% civarı dolarımı da gömüp rahatlamayı düşünüyorum artık Sonra inceldiği yerden kopabilir.

Bundan 10-15 sene sonra tüh bee 11-15% döviz getirili dövlet tahvillerini niye almamışım dememek için sırf

Geri dönüp bakınca yıllar boyunca 2008 ve 2000 için aynısını söyledim. O zamanlar yaşım ufaktı, param yoktu vs. Bu sefer bahanem yok.

ytd

5. ABD 10 yıllık tahvil faizi %3,43

ABD 30 yıllık mortgage faizi %5,4

ABD ters repo 2,22 trilyon dolar (tüm zamanların en yükseği)
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by CARTAGE Yazıyı Oku
    Bugün 5,5 aldım. ve takip eden 2 fed sonrası 6,5. Ben 94-2001-2008 arjantin ve lubnan krizlerini için de yaşadım. Bu güngü cds leri 94 ve 2008 ile karşılaştırma orada günlük bura da yerleşik..Bu fırtına 5 yıl sürer...İMF siz olmaz..Ancak yatırım tavsiyesi değildir.İtibar mı.var mı? Toyota,doblo,opel gitti VW gelmedi.ne itibarı.İtibar cds dir.
    O yazdıklarını izlanda.Arjantin ve yunanistan yaptı hem de son 10 yılda..yazdıklarımı referans olarak almayınız herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir
    Hangi banka bu? Burgan veya Fiba mi?

7. Hayır çin menşeili.ismini telaffuz etmeyeyim

8. Adamın 1 tane bondu yok. Ara ara gelip konuya sürekli moratoryum, ülke batacak, cdsler yazıp korku pompalayıp duruyor. Sanırım çok fazla selçuk geçer videoları izleyip kendine atilla yeşiladayı örnek alıyor. Bence burada insanları korkutacağına gidip youtube kanalı açıp video çeksin. Hem korkutup hem de para kazansın.

Sayfa 961/1000 İlkİlk ... 461861911951959960961962963971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •