Sayfa 97/167 İlkİlk ... 47879596979899107147 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 769 - 776 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Zenginin gönlü olana kadar,Fakirin canı çıkar imiş.!!
    Kağıt 70 TL ye indi,Ağamız ortalıkta yok..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Vay bere..
    80 TL ye vermedigim Arçelik,bugün 67 TL ye inmiş ve Forumda benden başka yorum yazan bile yok..
    Demekki , Şirketin hisse geri alacağına kimse inanmamış,tek kandırılan ben olmuşum..!!

3.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Vay bere..
    80 TL ye vermedigim Arçelik,bugün 67 TL ye inmiş ve Forumda benden başka yorum yazan bile yok..
    Demekki , Şirketin hisse geri alacağına kimse inanmamış,tek kandırılan ben olmuşum..!!
    Arçelikteki bugünkü zararım tam 81 bin TL.

84 TL'de satmamış olmam nedeniyle de bugünkü fiyat itibariyle zararım 357 bin TL.

Ne diyebilirim ne yazabilirim şahsen bilemiyorum.

4. Sayın Kar_Adam

Müsterih olun, yanlız değilsiniz. Kendi adıma payımı tutuyorum ve uzun süre daha tutmayı hedefliyorum. Arçelik'te yatırımlar bitmez. Şirketin yeni hamleleri de olacaktır.

Şirket tekrar geri alımlara başladı, bugün gelen kap duyurusundan görebilirsiniz. Arçelik geri alım açıkladıysa gereğini yapar. Zamanı ve adetleri şirketin tasarrufundadır tabiki.

Yatırım tavsiyesi değildir, ben uzun vadeciyim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Geçen yıl temmuzdan beri taşıdığım hisseye bugun veda ettim. Omur torpusu, 80 de saatis verdigim gun o fiyati gormeden 67 ye kadar cakildi. El insaf bugünku gibi sembolik alimin neyini beklediniz 2 aydir, 2. Alimi ilan ettiniz haydi ilk anda yukari zipladi geri durmakta hakliydiniz, onun disinda hareketsiz mal gibi izlediniz belli kademelerden 50 - 100 bin alsaydiniz buralara gelir miydi fiyat?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Arçelikteki bugünkü zararım tam 81 bin TL.

84 TL'de satmamış olmam nedeniyle de bugünkü fiyat itibariyle zararım 357 bin TL.

Ne diyebilirim ne yazabilirim şahsen bilemiyorum.
    Büyük sermayenin/ yatırımın Kazancı da, kayıbı da büyük oluyor..
    Ben,minik borsacı olduğum için ,sadece bu hissemde 5000 TL zarar var..
    Benim bahçede 20 ye yakın,çeşitli ürün var,hepside acı, çürük,verimsiz.;-))
    Gelinen noktadan çıkan sonuç;Arada yeşerenleri .toplamak,( Kaarın bir kısmını cebe indirmek) bazen de aşılamak ( piyasa çöktüğünde ek alım ) gerekiyor;-))
    Diye düşünüyorum..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Sayın Kar_Adam

Müsterih olun, yanlız değilsiniz. Kendi adıma payımı tutuyorum ve uzun süre daha tutmayı hedefliyorum. Arçelik'te yatırımlar bitmez. Şirketin yeni hamleleri de olacaktır.

Şirket tekrar geri alımlara başladı, bugün gelen kap duyurusundan görebilirsiniz. Arçelik geri alım açıkladıysa gereğini yapar. Zamanı ve adetleri şirketin tasarrufundadır tabiki.

Yatırım tavsiyesi değildir, ben uzun vadeciyim.
    Sn the;Benim şirkete kızdığım durum,Kağıt 84 liralardan 70 liraya kadar inerken şirket geri alım yaparak hisseye destek olup, yatırımcılarına güven vermiyor..76 TL den 67 TL ye inene kadar yine sesleri çıkmıyor..
    Arada ,küçük de olsa hisselere alım yönünde destek atsalar idi , kıytırık şirket kağıtları gibi bugün --% 5 düşüp 67 TL ye inmezdi fiyatı..
    Şirketin bugün yaptığı geri alım,beni tatmin etmedi..Bir sonraki alım için,hissenin 50-57 TL arasına inmesini beklemezler umarım..!!
    Şirketin yatırımlarının bugün bana faydası yok ki..Hele ki şu enflasyonun paramızı erittigi ortamda ,yılda bir kez 5-6 -10 TL temettü verse ne olur ,vermese ne olur.. Belediye çay bahçesinde bile bir şişe su 5 TL olmuş..!!
    Sizin ,Bu kağıtta bekleme kararınıza da saygı duyarım..
    Lakin benim için durum farklı..
    Bu hisse,77 TL olan maliyetimin üzerine çıktığı gün,( umarım temmuz sonuna kadar olur) 80-83 arasından yeni sahibine teslim ederim..

8. Sayın Kar_Adam,

Hayırlısı olsun. Bazen gürleşen ağaçları budayıp sonrasında suluyorlar daha fazla büyüyebilsin diye.

Dolar/euro paritesi, resesyon beklentileri vs. şirketin beklentilerini mutlaka etkiledi. Bu ortamda şirketin geri alımı sürdürmesi benim açımdan olumlu.

Piyasa karlılığın yada hasılatın azalacağı beklentisini çok hızlı fiyatladı. İleride piyasa canlanma emareleri göründüğünde de hızlı bir şekilde fiyatlayacaktır.

Maliyetim nispeten düşük ve şirketin vizyonuna / temeline inandığım için kendi adıma devam etmekte bir sıkıntı görmüyorum. İlk aldığım zamanlarda zararda beklediğim dönemler oldu, çok sorgulamıştım şirketi ama sonrasında yolunu buldu.

Son düzenleme : TheTaurus; 13-07-2022 saat: 21:03.

Sayfa 97/167 İlkİlk ... 47879596979899107147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •