Sayfa 971/1019 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    570
     Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    https://tele1.com.tr/alkol-ve-sigara...eliyor-589502/

Yeter yahu bi dinlenelim ülke olarak az biraz nefes alalım.Bi azat edin bizi.
    Daha Ocak başında bu ürünlere çok yüksek zamlar gelmedi mi?
    Malüm zihniyet doymaz yoldaş,yıllardır biramı şarabımı kendim yaparım tavsiye ederim boş zamanın varsa.

2. Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    şekere gelen son zamdan sonra Etil alkol da zamlanacaktır.

öğle vakitleri Hal e gidip elde kalmış şekeri yüksek (fruktozu) ucuz meyve peşindeyiz. ( şaraplık ,rakılık)

4. Bugün avmde hd iskenderde yemek yedik, sevmem ama mecbur kaldım. Dört kişiyiz, garson geldi iskenderler bir mi olsun bir buçuk mu duble mi, ben hemen sordum kaç gram onlar, cevap: bir porsiyon 70 gram, birbuçuk 85 gram, duble 100 gram. Dayanamadım gülmeye başladım garsonun yüzüne. Ver dedim birer porsiyon diğerleri fazla gelir yiyemeyiz. Nasıl yiyelim yüz gram eti..
    Yazık yahu millete, özellikle gençlere, kuş yemi kadar yemek satıyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Hiç kimse parasını enflasyona karşı koruyamiyor.gercek enflasyon herşeyden hızlı gidiyor.baska bir gezegene iniş yaptık aslında.yeni yaşam formları ile karşılaşabiliriz
    Ereğli-İşdemir alanlar hariç.

6. Un yağ şeker püskevit gazoz ayran derken karambolde fıstıklı baklavanın “adedi” 10 lira falan olmuştur. Nefis bile köreltmez, durmak yok gofrete devam.

7. KIlıçdar da iyice fişkırtoyır....

3 ay geçmeden Asgari ücret zamlansın diye kampanya yapıyor.

En düşük emekli maaşı 2500 kağıtken asgari ücret 4250 den 6000 e çıksa emekli maaşı da 4500 olması lazım, sonrasında her kesimde ücret artışı yaşanacak. İşyerleri maliyetten kapanmaya başlayabilir.

Kiralarda bir tur daha zam gelir.

Seneye seçime girerken asgari ücret 10 bini geçer. 2+1 kiralık ev en düşük 12-15 bin olur.

Enflasyon yüzde 150 lere dayanır.

Bu arada TL mevduatlarda yüzde 20, seçime kadar doları tutmayı başarırlarsa KKM de yüzde 17 ile bekleyen paralar da pul olur.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8. 2+1 ev satış fiyatı min 3-4 milyon olur.

Egea araba en az 1.25-1.5 milyon olur.

1 lt süt 50 TL olur.

1 kg yağ 75-100 olur.

Ekmek en az 10 TL olur.

Kılıçtar seçilip hükümet kurarsa, bu enkaz karşısında sözlerini tutup MB na para bastırarak çalışanlara zamlara devam edeceğinden hiperenflasyonun en şiddetlsini de yaşayabiliriz.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 971/1019 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •