Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 974/1014 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,785 - 7,792 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. kağıthane'de yine satın aldığı arsası üzerinde giriştiği dap vadisi projesinin uydu görüntüsü aşağıda.. dap vadisi,ndeki ofisler 6 bloktan oluşuyor- ilk ve en büyük blok z-ofis idi, bunu yapmadan sattı.. diğer bloklar i-ofis, y-ofis, a-ofis, bumerang-ofis ve s-ofis olarak planlandı.. bumerang'ı apostrof işareti olarak kabul ederseniz ziya's görüntüsü ortaya çıkıyor güya uydudan bakınca, ziya's-
    türkçe meali ziyanınki

Gülmekten yıkıldım.....
    Adam göstere göstere yapıyor işini !!!!!
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

DAP mazoşistlerine yeni bir zevk tatmaları için, hazır, bitmiş, sudan ucuza ! BATIRIMLIK bir DAP projesi buldum. Görmedim, duymadım TÜHH ! kaçırdım demesinler diye paylaşıyorum.

DAP YAPI TAKSİM PETEK RESİDENCE CAASA GYM DEN 2+1 156 M2 SATILIK
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...46910586/detay

Ahanda ! bir tane daha buldum , bu `DAP` lanmış uyanıkta kendince belki benden daha KERİZİNİ bulurum demiş hakkını devrediyor, maksat HAYIR olsun baabından.

DAP YAPI KARTAL İST MARİNA DA FULL ADALAR DENİZ MANZ. 33.KAT 2+1
    Devir Bedeli : 2.275.000 TL
    Kalan Ödeme Tutarı : 1.260.000 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...93028738/detay

Ben bir not düşeyim, eğer bu betonu bu paraya alırım, adaları uzaktan görürüm diye sevdalanan varsa ben onlara adaların kendisinde bu fiyata 10 odalı YALI bulurum üstünede bir kahve ısmarlarım.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Eger bir evi miras olarak devraldiysaniz ve ici dayali doseli ise ama siz kiraya vermek istiyorsunuz

Bu mobilyalari kim alir? Turkiyede kullanilmis mobilyanin bir piyasasi varmidir? Yani bu isler nasil oluyor? Internette ikinci el mobilya alirim diyenler var. Onlari arayip pazarlikmi ediyoruz sonra adam kamyonu dayayip alip goturuyormu?

Evde buzdolabi camasir makinesi TV yi birakmak mantiklimi yoksa yeni gelecek kiraci kendi beyaz esyasini hep getiriyormu? BUnlari evde birakmak dahami mantikli? Yoksa satayim gitsinmi? Satsam 3 kurusa gidecek

Her semtte var mı bilmem ama bizim semtte birçok ikinci elci mevcut.
    Evet üç kuruşa aldıkları doğrudur. Adamlar da haklı. Hem alırken hem de satarken hamallık yapıyorlar.

Eşyalı evin hedef kitlesi az olur.
    Ayrıca kendi eşyası bile olmayan, deyim yerindeyse sadece üstündeki donuyla gelen kiracıdan da pek hayır olacağını ben düşünmüyorum.
    Öğrenci kiracılarım çok oldu. Kimisi 2. veya 3. sınıf oldukları için önceden eşyaları vardı, kimisi de henüz 1. sınıfa yeni başlayacaktı ama kendi eşyalarını dükkandan kendi zevklerine göre seçerek satınalmayı tercih ediyorlardı.

Ha ama şöyle de bir durum var. Evi "eşyalı daire" diye normalden birazcık daha pahalıya kiraya verebilirseniz zaten ikinci elcinin size vereceği üç kuruşun on katını kazanmış olursunuz. Birkaç yıl sonra kiracı çıktığında eşyaları çöpe koysanız yine kardasınız. Bu da madalyonun diğer yüzü.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    demekki Izmir civarinda ruhsat harc geliri dustugu icin emlak vergisini artiriyorlar

buda demektirki yeni insaat calismasi yok onun icin ruhsat geliri cok dusmus

dogrumu anliyorum?
    Ruhsat harç geliri emlak gelirine göre cüzi kalır. Belediyelerin asıl geliri emlak vergisidir.
    Ikinci büyük gelir kalemi de genel bütçeden (yani hükümetin vereceği) ayrılan ödeneklerdir.
    Her hükümet de (geçmişte de böyle idi) kendi belediyesine kıyak geçerken muhalif belediyeleri cezalandırır.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ahanda ! bir tane daha buldum , bu `DAP` lanmış uyanıkta kendince belki benden daha KERİZİNİ bulurum demiş hakkını devrediyor, maksat HAYIR olsun baabından.

DAP YAPI KARTAL İST MARİNA DA FULL ADALAR DENİZ MANZ. 33.KAT 2+1
    Devir Bedeli : 2.275.000 TL
    Kalan Ödeme Tutarı : 1.260.000 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...93028738/detay

Ben bir not düşeyim, eğer bu betonu bu paraya alırım, adaları uzaktan görürüm diye sevdalanan varsa ben onlara adaların kendisinde bu fiyata 10 odalı YALI bulurum üstünede bir kahve ısmarlarım.
    Ben bu ilanı yanlış mi anladim. İlanda mi hata var? Açıklar mısınız...
    Şimdi adam diyor ki 2+1 daire için bana 2.275 bin vereceksin.
    Sonra da üstüne 4 tane 315 bin taksit ödeyeceksin!
    Toplamda: 3.535 bin!!!
    Yanlış mı anlamışım?

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Ben bu ilanı yanlış mi anladim. İlanda mi hata var? Açıklar mısınız...
    Şimdi adam diyor ki 2+1 daire için bana 2.275 bin vereceksin.
    Sonra da üstüne 4 tane 315 bin taksit ödeyeceksin!
    Toplamda: 3.535 bin!!!
    Yanlış mı anlamışım?

Ben fotolarda ahırın yerini görmedim.Nerede acaba.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben fotolarda ahırın yerini görmedim.Nerede acaba.
    Fotoğraflar ahırın fotosu imiş...
    O daireye o parayı verecek deve demek istemişler...😂🤣😂

Sayfa 974/1014 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •