Sayfa 975/1024 İlkİlk ... 475875925965973974975976977985 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,793 - 7,800 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Demet AKALIN a da haciz gelmiş ve kocasından boşanıyormuş...

Nihat DOĞAN da 2 kız çocuğunu alıkoymaktan ifadesi alınmış ve salıverilmiş...

Biraz da magazin...
    borclardan kurtulmak icin anlasmali bosanma deniyor

*fitch , 4 türk bankasının notlarını indirdi, negatif izlemeden çıkardı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sayın hakem HAK edenler için niye üzülüyorsunuz ki bende bunu anlamıyorum. Hayır geçmişte bizler kazık yerken bizi uyaranda olmadı oysa bunlar KÖR GÖZÜME diyen tipler, acınacak halleri asla vede kata yok. Bu ortamda dahi 0.98 faiz var diye 10 yıllık finansal maliyet üzerine konulmuş betonlara atlayan var bunların neresine acınır allasen !... Ne halt ederlerse etsinler, acınacak en son güruh bunlar.
    o kişilerden biri benim şuan inşaatın içinde otuyorum bir yandan da inşaat devam ediyor. Allah yardımcınız olsun demek var oh olsun demek var. Umarım siz bir gün bu şekilde hissetmezsiniz.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Doğru ama şu anki piyasa büyüklüğü çiller zamanındaki gibi değil. Şu an benzer bir şey olursa öyle %50-100 bono ile ikna süreci başarılı olamayabilir. Dış borç ve piyasa büyüklüğü 1994'ün neredeyse 50 katı olduğu için böyle bir durumda hiperenflasyon'un engellenebilmesi para politikası araçları ile mümkün olamayabilir.
    1994 un 50 kati buyuklugu derken TL degil de REEL anlamda yada dolar cinsinden diyorsunuz degilmi?

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    1994 un 50 kati buyuklugu derken TL degil de REEL anlamda yada dolar cinsinden diyorsunuz degilmi?
    Kabaca hızlı yazdım. Bu kadar uzun bir zaman diliminde zaten nominal konuşmak çok doğru olmaz. Özel sektör dış borcu o zamanlar tahminime göre 5-10 milyar dolar civarındaydı. (
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Arbitraj uygun mu şuan? Doları avroya çevirmek sayın @rxpu?

İng de 1800 lerden 1597 lere kadar bir düşüş var.
    Önceden 5 doları avroya cevirsen en fazla 4,20 ediyordu. Uzun zamandır bakmamistim 4,32 olmuş.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben onlardan ev alanlara üzülüyorum.Çok can yanacak bu ara.
    Banka şube müdürüyle sohbet etmiştim geçen ay. 200 k dolarını bozup üzerine kredi çekip trilyonluk bir proje eve girdiğini evin 2 sene sonra teslim edileceğini söyledi. Sadece tüh inşallah teslim alabilirsiniz dedim.

8. Buyuk inşaatcılara iş yapan ufak taseronlar İcin surec ev alana kıyas daha sıkıntılı yasanabilir
    Tabi insallah ders alınıyodur ınsaat ın verdiği kabak tadından

Sayfa 975/1024 İlkİlk ... 475875925965973974975976977985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •