Sayfa 975/1312 İlkİlk ... 47587592596597397497597697798510251075 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,793 - 7,800 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Eğer yerli milli olayı gerçekse bu ihanettir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Türkiye’nin neredeyse %80’i deprem bölgesi. İç kesimlerdeki Konya vb yerlerde de Obruk tehlikesi mevcut. (https://www.youtube.com/watch?v=Rb7zPVy2mNI ) Yani Türkiye'de maalesef depremden kaçış yok.

Evet Ege bölgesi de deprem bölgesi ama ben daha çok İzmir gibi büyük şehirlerden ziyade yazlık alanları daha güvenli buluyorum. Nitekim Deprem uzmanı Prof. Övgün Ahmet Ercan da Kuşadası vb yazlık alanları daha güvenli buluyor ( https://www.youtube.com/watch?v=CRDIVJPgYhI&t=1012s )

2020 yılındaki Deprem Kuşadası’na daha yakın olmasına rağmen Kuşadası’nda 1 tane bile ev yıkılmadı ama İzmir’de birçok ev yıkıldı. Bunun nedeni sadece Kuşadası’nın anakaya üzerinde olması değil Çoğunlukla müstakil yazlıklardan ve en fazla 4 katlı binaların olmasından kaynaklanıyor. Geçen gün İzmir Alsancak Kordon!a gittim. Ordaki binalar hem çok eski hem de sahildeki çoğu binanın 6-7 katlı olmasının İzmir’de de olası bir depremde çok riskli olacağını düşünüyorum.

Yani göçü sadece İstanbul’da değil İzmir vb Egedeki büyük şehirlerden de bekliyorum. Her şehir öncelikle periferik bölgesindeki yazlık alanlara göç verecektir. Maddi durumu iyi olanlar Sahillere olmayanlar da iç kesimlere yönelecektir. Egede ve Trakya bölgesinde yeni az katlı binalar ve müstakil villalar büyük göç alacaktır bu süreçte.

Bir de bu deprem çoğu insanı hayatın ne kadar da kısa olduğu konusunda sorgulamalara neden oldu. Deprem esnasında çaresizce can verme konusu gerçekten de korkunç ötesi ve bir ay bunu sosyal medyada ve televizyonda izledi herkes ve herkes hayatı bir kez daha sorgulamaya başladı. İnsanlar ne için Büyükşehirlerdeyiz diye sorgulamaya başlayacaktır. Tabi çoğunluk yine bulduğu yerde kalacak ama belli bir kesimde harekete ve Göç konusunda eyleme geçmesine neden olacaktır.

----------

Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3. Hocam bir sene sonra tam tersi olmasın, Kuşadası çok kötü bir yer konut yatırımı zaten berbat full altına geçtim, nakit kraldır v.b. yazmayın?

4. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Hiç şüphesiz ki Kuşadası dünyanın en güzel yeridir".
    Tüm forumdaşlara tavsiyem elde avuçta ne varsa satıp Kuşadasından ev almalarıdır. Okullar kapanınca zaten herkes buraya göçecek fiyatlar x5 olacak. Hem tatil hem de avantajlı bir gayrimenkul yatırımı için tüm Türkiyeyi bayram tatilinde Kuşadasına bekleriz.

5. https://m.patronlardunyasi.com/haber...a-girdi/276698

Bu arada sürekli tarımdan bahsedip tiny house konusunda tek olumsuz laf söylenmemesi ilginç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Hiç şüphesiz ki Kuşadası dünyanın en güzel yeridir".
    Tüm forumdaşlara tavsiyem elde avuçta ne varsa satıp Kuşadasından ev almalarıdır. Okullar kapanınca zaten herkes buraya göçecek fiyatlar x5 olacak. Hem tatil hem de avantajlı bir gayrimenkul yatırımı için tüm Türkiyeyi bayram tatilinde Kuşadasına bekleriz.
    Hayatimda gordugum en kotu beton yigini sehir Kusadasidir ikinciside Didim dir

Kusadasina bagli beldelere lafim yok onlar guzel ama Kusadasi baya kotu

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Saygı duyarım, sonuçta elimde bilimsel bir veri olmadan mutlaka ifadesini kullanmam hatalı bir yaklaşım oldu.
    Benim verim geçmişteki 50li yaşlardaki emeklilerin bugün ki yazlık yerlerdeki nüfüsün büyük bölümünü oluşturması.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    insanin kulagina cok tuhaf geliyor bu 50 yaslarinda emekli olma olayi

Hatta akrabalarim arasinda 38 yasinda emekli olanlar var 40 li yaslarda dolu zaten

Oysaki Amerikada yasayan biri olarak 90 yasinda taksi suren gordum sirketteki mudurum 80 li yaslardaydi

Komsularim arasinda 80 yasin ustunde olup calisan cok insan var.

Turkiye insanlara boyle erken emeklilik vermekle, finansal gelecegini cok buyuk tehlike altina aliyor. Butun bunlar matematik bilmeyen basimizdaki yoneticiler yuzunden en bastada Demirel denen mason artigi

Sayfa 975/1312 İlkİlk ... 47587592596597397497597697798510251075 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •