Sayfa 979/1003 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,825 - 7,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Evi boşalt ben oturacağım diye.!!
    Satın aldığı tarihten itibaren 1 ay içerisinde kiracıya noterden ihbarname çeksin.!!
    Bu süre önemli.!!
    Mahkemede ilk duruşmada karar verir.!!
    Kiracı tüm masrafları ödemek zorunda kalır.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Bizim yan tarafta iki yıldır mahkemede sürünüyorlar. Üstelik satın alınan evde Suriyeli oturuyor. Bu devirde ya kiracı ya tüketici olacaksın

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bizim yan tarafta iki yıldır mahkemede sürünüyorlar. Üstelik satın alınan evde Suriyeli oturuyor. Bu devirde ya kiracı ya tüketici olacaksın
    Kötü Komşuya İhtarname Örneği 1

İHTARNAME

KEŞİDECİ :

VEKİLLERİ :

MUHATAP :

KONU : Kat Mülkiyeti Kanuna aykırı eylemler nedeniyle ihtar.

AÇIKLAMALAR : Sayın Muhatap;

Müvekkilim X ikamet ettiğiniz evin alt katında oturmakta olup vermiş olduğunuz rahatsızlıklar nedeniyle huzur ve sükunu bozulmuş, mağdur edilmiştir. Defalarca kez gece geç saatlerde yüksek sesle konuşmanız ve gürültü çıkarmanız nedeniyle hem müvekkilim hem de diğer apartman sakinleri rahatsız edilmiştir. Gürültü nedeniyle rahatsız olan müvekkilim bu durumu engellemek için yetkili kolluk kuvvetlerine bildirmiştir. Bu uyarıların hiç birisi dikkate alınmamış olup aksine müvekkilime hakaret ve tehditlerde bulunulmuştur.

Kat Mülkiyeti Kanunu m. 18’de “Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.” denilerek apartman sakinlerinin uyması gereken kurallar sayılmıştır. İşbu kurallar yerine getirilmediği takdirde Sulh Hukuk Mahkemesinden kira sözleşmenizin feshini veya kiracısı olduğunuz dairenin satışını isteyebileceğimiz aşağıdaki kanun metninde belirtilmiştir.

KMK 25. Madde : Kat maliklerinden biri bu kanuna göre kendisine düşen borçları ve yükümleri yerine getirmemek suretiyle diğer kat maliklerinin haklarını, onlar için çekilmez hale gelecek derecede ihlal ederse, onlar, o kat malikinin müstakil bölümü üzerindeki mülkiyet hakkının kendilerine devredilmesini hakimden isteyebilirler.

Ayrıca yapmış olduğunuz hakaret ve tehdit fiilleri 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda şerefe ve hürriyete karşı suçlardan sayılmış olup şikayet hakkımız saklıdır.

Huzur ve sükunu bozan fiilleriniz aşağıdaki kanun metni uyarınca suçtur ve şikayet halinde cezalandırılması gerekir. Türk Ceza Kanunu m. 123’te “Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.” Keza 5326 sayılı Kabahatler Kanunu m. 36’da “Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişilere” idari yaptırım öngörülmüştür.

Huzur ve sükunu bozan eylemlerinizin tekrarlanması halinde savcılık nezdinde şikayette bulunacağımızı, Sulh Hukuk Mahkemesi nezdinde kira sözleşmenizin feshi ve kiracısı olduğunuz taşınmazın satışını talep edeceğimizi, maddi ve manevi tazminat haklarımızın saklı olduğunu ihtaren bildiririz.

Keşideci Vekili

Sayın Noter;

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    İçeriden bilgi: veliden alınan yemek parasının üçte biri taşerona veriliyor yemek için, kalan üçte iki okula.. O üçte bire personelin yemeği de dahil.
    Pandemide yemek ve servis parasını adam gibi iadeetmediler yemeği kestik beslenme götürüyor. Bu sene kendim götürüp getireyim diyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. X in işi bitip de meskeni boşaltınca yerine gelen Y ye sormuşlar, ifinim neler kalsın neleri değiştirelim diye, saksıdaki çiçeği dahi değiştirin demiş...

Ulan ne adamlar bunlar yahu...daha dün toplantıda suratına suratına doğru sıçarken herkesin yanında, çok lezzetliymiş diyen, şimdi mührü eline geçirdi Sülüman kesildi, ee sıraylan bu işler paraylan değil...

Diğeri de ağlamış...lan çağırın bulun şunu gelsin, nerdesin sen yaw, karnın mı açıktı gene denilen kişi...

Belli bir yerden sonra yukarı tırmanmak içün, testisleri aldırman gerekiyor, ki biz ona 'haya' diyoruz, tabi 'haya' ları alırken hazır hayayı da alıveriyorlar lazım olmaz nasılsa diye.

Anlayabilen anlasın...anlamayan da sallasın

5. Olaylar olaylar...

FETÖ yle barışmaya çalışıyorlarmış, içeriden parçalayıp başka bi şeye dönüştürerekten...

180 derece dönecek diyorum.

Soğana sarımsağa bel bağlayanlara demiştim, bu bunları yapmaya kalkarsa frenleriz, dengeleriz, muhalefet etme şansımız olur, ama şu ben 'gene' döndüm derse, ne tarrağı yiyecez o zaman, bi tek MHP kalır geriye diye...

MHP yi at sepete, HDP yi koy yerine, CHP den de dışşal pasif destek, hop yardır Mürsel...

Bohçacı aldı kokuyu, Meral Ablaya boncuk dağıtıyor.

Korkarım bize yine yeniden 'Gabaran' bi şeyh var. 20 milyon da mülteci.

Hop değiş TonTon milliyetçilikten ümmetçiliğe, Rusçuluktan Amerigancılığa...

Projeksiyon bu...enseyi karartmayın...Türk İslam devletine merhaba...BOP un yeşil kuşaklı talebeleri...

Solcular ölsün...emekliler sürünsün...halk bi kuru ekmeğe muhtaç kalsın, ki düşünemesin. Eski YÖK Başkanı İTÜ de hala görevinin başındaymış, ne didin...

Dedikoduları dinlediniz şimdi hava durumuna geçiyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Kira sözleşmesi ile yaptığın tarihli taahhütname aynı tarihli olursa.!!
    Dedigin geçerli.!!

Bak ne yazmışım.!!???
    Boş taahhütname.!!!
    Yani kira sözleşmesinden sonraki tarihi.!!!
    Yazarsın.!!
    Duman attırırsın.!!
    Kira sözleşmeleri genellikle .!!
    1 yıllık yapılıyor.!!!
    Elinde boş tarihli taahhütname olursa.!!
    Karı koca imzalı.!!

Kiraya veren, kiracının meskeni boşaltmayı taahhüt ettiği.!!
    Tarihten başlayarak .!!
    1 ay içinde icra dairesinde tahliye talepli icra başlatırsın.!!

YAZILI SÖZLEŞME İLE KİRALANAN TAŞINMAZIN KİRA SÜRESİNİN BİTMESİ DURUMUNDA .!!
    Direkt mülkün bağlı bulunduğu yerdeki.!!
    İcra dairesinden.!!

TAHLİYE EMRİ ÖRNEK NO:14 lu dilekçeyle.!!
    İcra dairesinden Kiracının evi boşaltmasını.!!
    Yaparsın.!!
    7 günlük itiraz süresi var.!!
    Kiracının.!!
    7 günlük sürede itiraz etmezse.!!
    Karar kesinleşir.!!
    Sadece bahane olarak imza benim derse.!!
    İcra mahkemesine dava açması lazım.!!
    Oda en fazla 3-6 ay sürer.!!
    Tüm masrafları kiracı öder.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Biz de kurumsal diye kendini tanıtan İzmir deki bir Remax acentasında öyle yaptık. Adi emlakçı Kiracıya tahliye tarihini sözleşme öncesine yazdırmış. Biz başka kentte olduğumuzdan ona güvendik. Ben ihtiyaçtan tahliye davası öncesi neden bunu böyle yaptın dediğimde dikkatimizden kaçmış gibi bir cevap verdi.

Emlakçılar için para için yapmayacakları yok şeklindeki söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ispatlamış oldu.

Şimdi ilk dava günü 9 ay sonraya verildi.

Altında en lüx araba olan ve ev almayıp parayı başka işlerde çalıştıran kiracı da piyasanın 5 de 1 kira parası ile eve çöktü.

AKP de, CHP de bu gibi emek HIRSIZLARI için mecliste yüzde 25 e evet oyu veriyor.

Bundan sonra beni kimse BU DÜZENDE birilerine oy vermek için ikna edemez.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Biz de kurumsal diye kendini tanıtan İzmir deki bir Remax acentasında öyle yaptık. Adi emlakçı Kiracıya tahliye tarihini sözleşme öncesine yazdırmış. Biz başka kentte olduğumuzdan ona güvendik. Ben ihtiyaçtan tahliye davası öncesi neden bunu böyle yaptın dediğimde dikkatimizden kaçmış gibi bir cevap verdi.

Emlakçılar için para için yapmayacakları yok şeklindeki söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ispatlamış oldu.

Şimdi ilk dava günü 9 ay sonraya verildi.

Altında en lüx araba olan ve ev almayıp parayı başka işlerde çalıştıran kiracı da piyasanın 5 de 1 kira parası ile eve çöktü.

AKP de, CHP de bu gibi emek HIRSIZLARI için mecliste yüzde 25 e evet oyu veriyor.

Bundan sonra beni kimse BU DÜZENDE birilerine oy vermek için ikna edemez.
    kusura bakmayın ama ben kiralayan olarak emlakçı sözleşme ve tahliye taahütnamesini en azından whatsup'tan tarafıma göndermeden onay vermeyeceğimi daha bu kuruma yetki verirken kağıda dökerim..

Sayfa 979/1003 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •