Sayfa 98/999 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 777 - 784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bu devirde hele ki yılbaşı, sömestr tatili ve bayramlarda yurtiçi-yurtdışı tatili yapabilenlere helal olsun...İyi para kazanıyorlar demekki...Zaten çok pahalı olan fiyatlar bu dönemlerde çok daha pahalı oluyorlar...Bir de kalabalığı ve eziyeti cabası...

Ben hiçbir zaman tercih etmiyorum bu dönemleri özellikle...Bu özel dönemlerde İstanbulda zaman geçirmek daha iyi bence ama hakkını vererek...Şehri gezerek heryerini...
    Okula giden çocuğun olunca mecburen sömestr zamanı oluyor yoksa aşırı kalabalık heryer haklısın eregli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Su somestre tatili bi bitsin, okullar acilsin, otellerdeki cocuk sesi kesilsin, fiyatlar yine dussun, beni Istanbul'da tutamazsiniz..
    Kapadokya bolgesinde bir cave (magara) otel arastiriyorum. Oraya hic gitmedim, mevsimi ne zamandir bilmiyorum, ama merak ediyorum o bolgeyi.. Yukseklik korkum da var, balona da binmem lazim.
    Oradan cikar Mersin'e inerim, hava ilimandir orada, guzel ciger sis yapiyollar, en son 2003 gitmis yemistim, sicak sicak getiriyollar, masanin uzeri once garniturlerle doldurulur, ona para da almiyorlar. Sonra sisler gelir, yufka ekmegin arasina cekerim, biras da sumakli sogan koyarim, offf.
    Sonra cikar sahilde yururum hava gunesli ise..
    Bir kac gun sonra kiyi kiyi Alanya'ya dogru yola cikarim. Sahil yolu cok virajli ama manzara enfes idi. 400km yolu domatis yuklu kamyonlarin arkasinda 7 saatte alabilmistim ama cok da keyifli idi.
    Antalya'da bati tarafini severim. Cirali Adrasan cok hosuma gider..
    Bir temmuz sicaginda Ulupinar'da derede serinlemistim.
    Sonra oradan cikar kiyi kiyi veya iceriden Afyon'a gelir Orucoglu'nda 3 gun makak maymunlari gibi acik hava jakuzisinde/havuzunda otururum, etlerimi, kemiklerimi isitirim.
    Afyon kaymagini yerim. Numan usta'da ogle yemekleri, Asci Bacaksiz'da tandir..
    Onerilerinizi beklerim ozellikle Kapadokya konusunda..
    Syg,
    Sn Dudu, size bir blog mu açsak. Tatlı tatlı yazıyorsunuz, canım çekti gerçekten.

Saygılar.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Borsayı 150.000 e kadar gayet rahat sürebilirler. Dolar 5 altına düşerse alım fırsatıdır ederi 5.5 - 6 arasıdır. Psikolojiyi kontrol altına almak zordur, kendimden örnek vereyim elimde 100k lot altı ykbnk var. 1.49 gelirse 300k lot daha almaya karar verdim.

Kağıt geldi 1.52, en azından 100k alsam alınır mı gayet alınır ama almadım çünkü kötü haber geldi ortaklara %14 faiz verecek diye. Elim gitmedi. Döndü hacimli 1.59 oldu alsam 75k lot alınır mı gayet alınır ama almadım çünkü 1.59 a yazıldım kademe 1.60 ile kalktı.

Şimdi gitti 2 liraya vurdu çekti 1.9x larda...

Işte borsa budur en sallamaz en umursamaz adamın bile eli gitmez dipte sana o korkuyu verirler. Ben ağustos ayından beri ykbnk alıyorum herkes alınır mı saçmalık filan derken. Ama dipte benim bile elim gitmedi...

2 sene sonra ykbnk belki 2 dolar olacak, teknik analizciler filan işte şuradan alınırdı filan diyecek oradan çizgiler çekecek. Yalan. Bir tane teknikçi dip bura dedi mi? Kimse demedi 1.50 dip diyenler döndü 1.20 dip demeye başladı 1.50 lerde. 0.90 diyen 0.70 diyen ne ararsan. O kadar kolay değil bu işler.

Ha şu da var şimdi dönse 1.20 gitse gider mi? Vallahi gider
    Bu nedenle psikolojimi öne çıkardım. Bu hafta dolar long, viopbist30 short için terapiye başladım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Borsaya 700 milyon dolar yabancı girişi olmuştu. Büyük kısmı akbank bedellisinden deniyor... Ytd.

https://twitter.com/Berra_Doganer/st...721219584?s=19
    Akbank'ın borsaya açık kısmı 49,45.

1,2milyar TL bedelli beklentisi varsa borsaya düşen kısmı yuvarlak 600milyonTL. Borsadaki payın %65'i yabancının.
    390milyonTL.

Kur 5,50civarıydı sanırım, 390/5,5=71milyon dolar.

Ancak bu yabancı para girişi hesaplamasında rüçhan hakkı kullanımı 2,5TL den yapıldığı gözönüne alınıyorsa, yani 3milyarTL üzerinden hesaplanıyorsa
    177milyon dolarlık yabancı girişi akbank sayesinde olmuştur diyebiliriz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Akbank'ın borsaya açık kısmı 49,45.

1,2milyar TL bedelli beklentisi varsa borsaya düşen kısmı yuvarlak 600milyonTL. Borsadaki payın %62'si yabancının.
    372milyonTL.

Kur 5,50civarıydı sanırım, 372/5,5=67milyon dolar.

Ancak bu yabancı para girişi hesaplamasında rüçhan hakkı kullanımı 2,5TL den yapıldığı gözönüne alınıyorsa, yani 3milyarTL üzerinden hesaplanıyorsa
    167milyon dolarlık yabancı girişi akbank sayesinde olmuştur diyebiliriz.
    https://twitter.com/akrespin/status/...688296448?s=19
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. Yabancı payı işyatırımda %65 ona göre düzeltim hesabı, 177milyon dolar çıkıyor. Ama bu paranın tamamı borsaya giriş olarak mı alınıyor ben bilmiyorum.
    Ya 177 alacaklar ya 71.

711,8milyonUSD-177milyonUSD=534,8milyonUSD gibi çok yüksek bir rakam girmiş durumda.

2017 yılında 7ocak-31ağustos2017 arasında 3,5 milyar dolar giriş olmuştu, nisanda kgf den sonra 470milyon dolarlık bir giriş göze çarpıyordu.

Endeksin geldiği noktalar belli.

Fakat 25ocak2019 tarihinde bist'te yabancı oranı %66,03 (çok ufak bir fark) ile son 8 yılın zirvesine çıkmış durumda, önceden bu zirve oranlarından sonra satış yapıyorlar idi.

Bist30'u yedire yedire satıp geride kalmış hisselere geçebilirler. Yani borsa belli hisselerle bu seviyeye geldi. Bunlarda alicengiz oyunu çok.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Bu nedenle psikolojimi öne çıkardım. Bu hafta dolar long, viopbist30 short için terapiye başladım.
    Ralli olacaksa, short24 teki herkesi bağırta bağırta batırırlar. Orayı 6 7 senedir takip ederim her rallide %75 i batar, sonra da yenileri gelir onlar da batar malesef. Sıfıra kadar short giymenin alemi yok, borsa henüz 2 sentin altında, normal zamanda dibi 2 zirvesi 5 semttir 5 sent 250.000 üstü endeks demek aman diyeyim aman.

8.  Alıntı Originally Posted by southpark Yazıyı Oku
    siz fondan mı alıyorsunuz yoksa Voip mi?
    Viop değil, viop hesabım açık değil.
    Fonda almıyorum, yani benim yaptığım herhangi bir işlem değil.
    Gün sonunda aracı kurumum boşta kalan parayı ya repo yapıyor Yada fonda değerlendiriyor.

Sayfa 98/999 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •