Sayfa 980/999 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Yan etkiler neler?

TL ihtiyacı olan yabancı yatırımcı elindeki tahvil ve hisse senetlerini satarak TL edinebilir ki tahvil faizlerindeki yükseliş ve borsadaki düşüş bu öngörüyü destekliyor. Cuma gününden bu yana tahvil faizlerinde yaklaşık 200 baz puanlık bir yükseliş yaşandı.

İşte tam bu noktada bir daire çizip başladığımız yere geri döndüğümüzü görüyoruz. Çünkü Merkez Bankası’nın geleneksel yolla faiz artırımından kaçmak amacı ile izlediğimiz yan yol sonuç olarak piyasa faizlerinde belki daha da sert bir yükselişi beraberinde getiriyor.

Geleneksel yoldan saparak swap piyasası yolu ile dolar/TL kurunun dizginlenmeye çalışılmasının bir diğer dezavantajı algı bozulması ile ilgili.

Elindeki pozisyonu kapatamayan, istediği zaman Türk piyasasından çıkamayıp kendisini hapsolmuş hisseden bir yatırımcı, bir sonraki gün TL varlıklara yatırım yapma konusunda çekimser kalabilir, ya da alacağı riskin yükseldiğini düşünüp daha fazla faiz talep edebilir.

Oysa aynı sonuç Merkez’in politika faizini artırması ile elde edilse böyle bir yan etki doğmadığı gibi sıcak para girişinin hızlanması bile söz konusu olabilirdi.

Güzel yazmış yine Selva hoca.
    Kısa öz, herkesin anlayabileceği bir şekilde.
    Başlanılan yere geri döndük.

2.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Propaganda mı yapıyorsun kardeşim? Alıntı yaparak kendimi alet edilmiş hissetmeme rağmen bunu sormak zorunda kaldım.
    sence?? bunu anlayacağını düşündüğümden açıklama yapmayacağım.

dolarda oran alan varmı?burgan 3.5 diyor...

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    dolarda oran alan varmı?burgan 3.5 diyor...
    icbc 3,45 e düşürmüş. Belki şube biraz daha yüksekv verebilir. Dijitale 4 verirken, şubeden hesaptan açanlara 3.5 vermek tamamen saçmalık.
    Yazdıklarım hayal ürünüdür

Bugun garantideki mt ile gorustum müdürü haftaya baskının kalkabilecegini tahvil faizleriyle yakın mevduat oranlariyla karsilasacagimizi söylemiş

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by furkankilic Yazıyı Oku
    icbc 3,45 e düşürmüş. Belki şube biraz daha yüksekv verebilir. Dijitale 4 verirken, şubeden hesaptan açanlara 3.5 vermek tamamen saçmalık.
    Digitalde 4 veren banka subedekine neden 3.5 verir.yersen ...iyici cimrileştiler.
    başka secenekte yok.!

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Bugun garantideki mt ile gorustum müdürü haftaya baskının kalkabilecegini tahvil faizleriyle yakın mevduat oranlariyla karsilasacagimizi söylemiş

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu bilgiyi Şekerbanka taki MT bana söyledi ama ben dolarda 3 aylık gidiyorum diye önemsemedim...

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    sence?? bunu anlayacağını düşündüğümden açıklama yapmayacağım.
    Sizi tanısam, siyasi görüşünüzü bilsem neden yazdığınızı anlardım ama bu şartlarda anlayamıyorum.

Sayfa 980/999 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •