Sayfa 985/1230 İlkİlk ... 48588593597598398498598698799510351085 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,873 - 7,880 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Niye beklemeye alirsin ki?
    Ben hemen oderim %25 indirimi kullanip.
    Geciktirmek dovletin isine gelir hep..
    Nasilsa en gec muayenede veya araci satarken oder deyip her ay gecikme faizini yerlestirir..
    Dunyada cezalari ve gecikme faizlerini butceye gelir kalemi olarak yazan belki de tek ulkeyiz.
    Syg,
    10 yıldır araç kullanıyorum ve ilk kez ceza almıştım, normalde alınacak ceza değil ama Malkara ya öyle uyduruk bir hız sınırı koymuşlar ki benim gibi ibresi 100 ü nadiren geçen biri bile ceza alıyor.

konu ne olursa olsun 5% aylık ceza adaletsiz, otomobil sahibi olmak resmen haraç mekanizmasına dönmüş ülkede.

alırken vergi
    benzine her gün vergi
    mtv sigorta kasko
    uyduruk cezalar insafsız gecikme faizleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    10 yıldır araç kullanıyorum ve ilk kez ceza almıştım, normalde alınacak ceza değil ama Malkara ya öyle uyduruk bir hız sınırı koymuşlar ki benim gibi ibresi 100 ü nadiren geçen biri bile ceza alıyor.

konu ne olursa olsun 5% aylık ceza adaletsiz, otomobil sahibi olmak resmen haraç mekanizmasına dönmüş ülkede.

alırken vergi
    benzine her gün vergi
    mtv sigorta kasko
    uyduruk cezalar insafsız gecikme faizleri
    Gecen hafta gectim oradan.
    Bir cok yerde uyari var ve hiz sinirlamasi olan mesafeyi de acik acik yazmislar..
    Aynisi Ezine girisinde ve Lapseki cikisinda var. Feribota yetismek isteyenleri avliyollar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    Bu melmeket hasedlerin cumhuriyeti diyorum.
    Dovlet bile vatandasini kiskaniyor, arabasi olan bunu kullanmanin bedelini odeyecek diyor..
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    Nacizane fikrim:
    Gelecek en az 10 sene tarim sirketlerinin donemi olacak.
    Gelecek tarimda diyor ve portfoyumun buyuk kismini onlara ayiriyorum.

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Nacizane fikrim:
    Gelecek en az 10 sene tarim sirketlerinin donemi olacak.
    Gelecek tarimda diyor ve portfoyumun buyuk kismini onlara ayiriyorum.

Syg,
    Sn. Dudu,

Keşke bizde de BIST tarım endeksi olsa da net bir şekilde görebilsek. Belki ilerleyen dönemlerde olur. Endonezya'da varmış

Diğer yandan tarım ürünleri deyince favori şirketiniz belli. Buna ek olarak hangi tarıma girdi sağlayan ya da ilgili şirketleri araştırmamızı faydalı buluyorsunuz.

Syg.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. cümleten günaydın;

45 gün ertelenen araç muayeneleri son gün ne zamandı, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

benim araç muayene son tarihi 28 mayıstı. hangi günler arası 45 gün geçerliydi acaba.
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Yabancılara 3 ay açığa satış yasağı gelmiş.Hukumet istemiyor borsanın düşmesini.Mevduatlar borsaya gelsin ki Varlık Fonu yeni halka yapabildik.Tasarruf hala döviz hesaplarına gidiyor.Gerci TL mevduata yüzde 7 faiz yerine dövize yüzde 1 vermek bankanın da işine geliyor,yeterli nakit döviz istenmesin,çünkü karşılığı Türkiye'de yok.

Sayfa 985/1230 İlkİlk ... 48588593597598398498598698799510351085 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •