Sayfa 986/1000 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Valorsuz Kısa Vadeli fonları bi özet geçsek sayın forumdaşlar

*bildiklerim IST - OSL - GBL - OKP
    dahası var mı
    Buyrun TEFAS'ta işlem gören valörsüz fonlar aşağıda
    AAL
    AUT
    EIL
    FIL
    FPK
    GBL
    IST
    KTV
    MPF
    OKP
    OSL
    TCB

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    çarsamba nakarız son duruma ,satıs gireriz ,yapacak bir sey yok
    bu fonun karakteri, soğuk kanlı düşünebilsek uzun vadede al ve yat modunda ama borsada böyle bir ralli ortamı varken de sürüngen olması, ister istemez kararımızı sorgulamamıza neden oluyor. aylıktan başlamak üzere yıllığa kadar getirilerde ilk üçün içinde olduğu halde haftalık bazda bu kadar kötü performans, insanı şaşırtıyor. burada iki farklı sıtrateji aklıma geliyor. ya bu fonu aldık, günlük fiyatlar umrumda değil deyip Veysel beyin haklı da olarak söylediği gibi en az aylık getiriden başlayarak değerlendirme yapacağız, ya da bir daha bu tür fonlardan uzak durup sağlıklı hisse seçimi de yapamam diyorsak endeks beklentimize göre uygun bir fon alacağız. bu durumun avantajı, borsa yükselirken acaba benim fonum az mı yükselir derdimizin ortadan kalkması olur, çünkü böyle dönemlerde en dandik bir hisse fon dahi alsan endeks kadar bir getiri garanti olur. dez avantajı ise endeks dönünce her şey sıfırlanır. bu gün üç beş gün yüzde beş altı yükselen fona dahi aylıkta bakınca eksi görürsün. ama acc gibi fonlarda endeks bir yıl boyu da yerinde saysa yıllık mevduatın en az iki katı getiri alırsın. işin özeti, hisse fon alırken 2 seçenek var. ya endekse göre kesin getiri sağlayıp düşüşlerde de kesin götüren bir fon alıp belli dönemlerde al sata odaklanacaksın, ya da yıllık getirileri baz alıp, sabır moduna geçerek nasıl olsa orta vadede diğer endeks fonlarından daha iyi bir getirim olur diyerek kısa vadeli performanslara takılmayacaksın. yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp sesli düşüncelerimin yazıya yansımasıdır, herkese bol kazançlar ve hayırlı cumalar dilerim.

3. Gram altın yine yönünü yukarı çevirdi almayı düşündüğüm yerlere gelmeden. PPF de beklemenin bir anlamı kalmadı şimdilik. Önümüzdeki 1 hafta gibi bir süreçte yükseleceğini düşündüğünüz, öngördüğünüz fonlar neler arkadaşlar, yazılanları takip ediyorum ama kafam karıştı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Borsa duzeltme gunu,degisken yada hisse alinirmi ?

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. arkadaşlar, bayağıdır kısa vadeli borçlanma araçları fon getirilerinde iş bankın fonu olan tiv ile ziraatın kısa vadelisi olan tzv'yi kıyaslıyorum ve tzv'nin açık ara ve sürekli şekilde önce olduğunu görüyorum.
    bu güne bakıyorum tiv %0,0468, tzv %0,0674. dün itibarıyla ziraata taşınma işlemlerime varlörsüz fonlardan başladım. valörlüleri de sattığımda iş bankasına muhtemelen veda ederim gibi.

6. Tahvilde genel beklenti 13 ve 12.80. Yani buralara dikkat etmemiz ve ona göre alım satım yapmamız iyi olur deniyor. Oradan sonra sekerek geri yükselebilir. Ek olarak iş yatirim'in uzun vade tahvillerini yönelik görüşü - imiş.

Tzv de valor durumu nedir ?
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    arkadaşlar, bayağıdır kısa vadeli borçlanma araçları fon getirilerinde iş bankın fonu olan tiv ile ziraatın kısa vadelisi olan tzv'yi kıyaslıyorum ve tzv'nin açık ara ve sürekli şekilde önce olduğunu görüyorum.
    bu güne bakıyorum tiv %0,0468, tzv %0,0674. dün itibarıyla ziraata taşınma işlemlerime varlörsüz fonlardan başladım. valörlüleri de sattığımda iş bankasına muhtemelen veda ederim gibi.
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yok mu orta yada uzun vadeli borçlanma fonu (tefasta olan) yazacak bir yardım sever arkadaş?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 986/1000 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •