Sayfa 989/992 İlkİlk ... 489889939979987988989990991 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Hazine ve Maliye Bakanlığı kuruluşun bu kararına tepki gösterdi.

https://twitter.com/HMBakanligi

Bakanlığın Türkiye kararına ilişkin yapılan açıklamada, "Moodys'in kararı Türkiye ekonomisinin temel göstergeleriyle bağdaşmamaktadır. Kuruluşun analizlerinin nesnelliği ve tarafsızlığı soru işareti oluşturmakta.

Kuruluş, Türkiye'nin borçlarının rezervlerinden 2,6 kat fazla olduğuna vurgu yapmıştır. Bu oran, Moody's'in bizden daha yukarıda notlandırdığı bazı ülkelerde dahi bizim çok üzerimizdedir." ifadeleri kullanıldı.

2.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Damat büyük ihtimal dışişleri bakanı oluyor .Bu hafta veya secimden hemen sonra kabinede revizyon var .
    Ekonomi bakanı ise Ersin Özince -ikna edlirse-geliyor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Açıklanmadı bir türlü şu revizyon ;)

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Damat büyük ihtimal dışişleri bakanı oluyor .Bu hafta veya secimden hemen sonra kabinede revizyon var .
    Ekonomi bakanı ise Ersin Özince -ikna edlirse-geliyor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    atasözü
    Davul birinin boynunda, tokmak bir başkasının elinde.

4.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    dolari alip satmazsan zararsin kardes
    bir an hamle yapiyor ya 8 e o zaman satacaksin 6 da alacaksin!
    yoksada cok uzun vade dusunmelisin! o yuzden 100 de 80 zarar ediyor dunyada
    Doğru al sat yapabiliyorsan kazancın artar ama uzun vadede mesela son 3-5 yıl da dolar yine konut ve faizden iyi getirmiş, tabi geçen sene 7 tl. den falan alınmadıysa eğer.
    Şimdi portföyün bir kısmı ile dolar alayım diyorum mesela 50k dolar alsam dolar yerinde sayarsa aylık faiz kaybım 5.000 tl. olacak diyorum, bir de düşerse o daha moral bozucu olacak, onun için bi türlü elim alıma gitmiyor. Alanlar nasıl yapıyor onu da anlamıyorum.

Moodysin not düşürme kararı 2 yıllıkları bir hafta içinde çok rahat 25 seviyesine getirecektir, dolar 6.10 lara geldigi vakit 26.5-27 arasına dayanacaktır, merkez bankası Eylül ekim gibi bir şok faiz arttirimina daha gidebilir.

Birileri karne almış

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Doğru al sat yapabiliyorsan kazancın artar ama uzun vadede mesela son 3-5 yıl da dolar yine konut ve faizden iyi getirmiş, tabi geçen sene 7 tl. den falan alınmadıysa eğer.
    Şimdi portföyün bir kısmı ile dolar alayım diyorum mesela 50k dolar alsam dolar yerinde sayarsa aylık faiz kaybım 5.000 tl. olacak diyorum, bir de düşerse o daha moral bozucu olacak, onun için bi türlü elim alıma gitmiyor. Alanlar nasıl yapıyor onu da anlamıyorum.
    tabiki bende cok uzun vadeni de ilave olarak soylemistim al sat konuma.
    dedigim gibi dunyada 100 de 80 kayb ediyor. faiz almak da bir tur kaybetmektir ama insan kafasi rahatdir.
    kucuk yaslardan al sat yapan olsaydiniz o zaman anlardiniz dostum

8. Şöyle bir sitede denk geldim https://www.hesaplamaci.com/mevduat-...irisi-ne-kadar
    Burgan bankın pek şubesi yok ama faizi yüksek.
    Fibabanka da ha keza öyle.
    En yakın bilinen banka denizbank ondan da getiri %12 fazla yapıyor.
    Burgan bank pek güven vermiyor ama tmsf güvencesi var https://www.tmsf.org.tr/tr/Tmsf/Mevduat/mevduat.sss

Sayfa 989/992 İlkİlk ... 489889939979987988989990991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •