Sayfa 99/1006 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bir duyuma göre devlet elimizdeki tüm Türk Lirası, amerikan doları, ingiliz poundu, avrupa birliği eurosu ve malatya kayısısına el koyacakmış..

geçen bakkala gittim, fakir olduğum için süpermarkete gidemiyorum, bakkala gittim. inanır mısın ekmek alacağım, poşetsiz fırın ekmeği, bir de yoğurt alacağım ufak, kasadaki çocuk 2 dolar 25 sent istedi..

metrobüse gelmeden yolun köşesinde dilenci çevirdi, abi bi yuron var mı dedi, 5 lirayı kabul etmedi..

aşırı doğu.. aşırı batı..

ikisi de iyi değil..

1 adam ülkenin başından gitsin diye, ülkenin batmasını arzulamak, ne kadar hayret verici..

önemli olan biziz yani halk.. tabi burjuva sınıfını, bakkaldan poşetsiz ekmek almayanları tenzih ediyorum..

yahu kardeşim, dolar veya euro alma diyen mi var ? yasaklandı mı ? hayır. ama sizin gibi milletin zihnini bulandırmak, kaos yaratmak isteyenlerin piyasayı yanlış bilgilendirmesi var..

duydunuz mu dolar almak yasaklanacakmış... var mı kaynağı yok, yorum.. yorum.. yorum.. ve zorlama yorum..

o çok sevdiğin, taptığın ve abilerinin bu ülkeden kaçıp yerleştiği almanyaya git bakayım herhangi bir bankanın internet şubesinden dolar al sat.. yapamazsın..

millet işine bakmıyor arkadaş..

euro 10 lira olacakmış.. olsun.. daha önce olmadı mı ? bundan 25 sene önce dolar mark artmıyor muydu ? artıyordu, yani biz bunları daha önce sürekli yaşadık.. ama parama el koyacaklar, banyomdaki fayansları sökecekler, arabamın aküsünü çalacaklar...

bırakın bunları ya, algı operasyonu yapmayı, milletin kafasını bulandırmayı, sadece ve sadece kendi çıkarları için; yaşadığı & ekmeğini yediği ülkenin batmasını arzulamakta nasıl bir kafadır ?

bu vatandan bir gram bile yararlanıp böyle davrananlara yazıklar kere yazıklar olsun...

syg,
    Kardeş kimse ülke düşmanı değil, sadece hukumete güvemiyoruz o kadar. Zaten doları 2 tl den 4 tl ye yükselterek paraları kısmen gaspetmiş zaten . Ben öyle bir duyum aldım da demedim, ben riskli görüyorum benim kararımdır Türkiyeyi bu yönetimle. Herkesin kendi görüşü.

2. fakir olduğu için süpermarkete gidememek ne demek yahu..?

bugün süpermarketlerde kampanya takip edebiliyorsanız bakkalın alış maliyetinin altında bir çok mal satılıyor..
    geçen gün bakkalda 30 TL.ye satılan Yudum sızma zeytinyağını markketen 17.90 TL.ye aldım,kampanya fiyatıydı

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Züricher Kantonalbank 100kEuro ya kadar yıllık %0.1 civarı veriyor ama 100kEuro üstü %0

Alınan faiz hesap işletim ücretini ancak karşılar.
    TEŞEKKÜRLER, Yok mu başka acaba alternatif, tek ben mi tedirginim?

4.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    TEŞEKKÜRLER, Yok mu başka acaba alternatif, tek ben mi tedirginim?
    bu ülkede yaşıyorsak bu ülkenin riskine tabiyiz. parayı isviçreye götürüp %.1 faiz alacağıma altın alıp gömerim daha iyi...

yapılacaklar:
    1. para külçe altına çevrilir.
    2. bir gps cihazı alınır. (cep telefonunun gps fonksiyonu da var ama cep telefonları izleniyor ve kayıt altına da alınıyor. aramızda kalsın, ne zaman nerede olduğunuz devletimizin veri tabanında kayıtlıdır.)
    3. kazma kürek alınır sırt çantasına konur.
    4. gps cihazı alınır, cep telefonu evde bırakılır.
    5. yola çıkılır. ıssız birkaç arazi bulunup altın parça parça gömülür.
    6. gömülen koordinatlar kendi belirlediğiniz bir şifreleme yöntemiyle kağıda not edilir.
    7. kafa rahat bir şekilde eve dönülür.
    8. forum üyeliği iptal edilir. ölene kadar bir daha para pul işlerine kafa yorulmaz. kimse paramıza el koyamaz, vergi alamaz. lazım oldukça çıkarılıp harcanır...

yatırım tavsiyesi değildir. zaten yatırım da değildir. arkayı sağlama alma yöntemidir...
    Son düzenleme : mdemir; 05-04-2018 saat: 23:28.

5.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bu ülkede yaşıyorsak bu ülkenin riskine tabiyiz. parayı isviçreye götürüp %.1 faiz alacağıma altın alıp gömerim daha iyi...

yapılacaklar:
    1. para külçe altına çevrilir.
    2. bir gps cihazı alınır. (cep telefonunun gps fonksiyonu da var ama cep telefonları izleniyor ve kayıt altına da alınıyor. aramızda kalsın, ne zaman nerede olduğunuz devletimizin veri tabanında kayıtlıdır.)
    3. kazma kürek alınır sırt çantasına konur.
    4. gps cihazı alınır, cep telefonu evde bırakılır.
    5. yola çıkılır. ıssız birkaç arazi bulunup altın parça parça gömülür.
    6. gömülen koordinatlar kendi belirlediğiniz bir şifreleme yöntemiyle kağıda not edilir.
    7. kafa rahat bir şekilde eve dönülür.
    8. forum üyeliği iptal edilir. ölene kadar bir daha para pul işlerine kafa yorulmaz. kimse paramıza el koyamaz, vergi alamaz. lazım oldukça çıkarılıp harcanır...

yatırım tavsiyesi değildir. zaten yatırım da değildir. arkayı sağlama alma yöntemidir...
    himmet ağa

6. bi tavsiyede ben vereyim. Dolara endeksli fiyatı 1 dolara sabitlenen tether alıp bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Yatırım tavsiye olamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by tyler001 Yazıyı Oku
    bi tavsiyede ben vereyim. Dolara endeksli fiyatı 1 dolara sabitlenen tether alıp bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Yatırım tavsiye olamaz.
    Onu düşündüm o intihar olur. Ben şu an USDT var ama 3200 felan. Pusuda bekliyorum ripple düşsün alayım diye
    TÜm parayı oraya gömmek intihar olur. Türkiye den daa riskli o deiğiniz aman diyim

Ne olacağğı belli olmaz yani.

Tl de olanların parasına el koymaya gerek yok kimse kafayı takmasın zaten enflasyon ile o paralar mundar ediliyor da Döviz tasarrufçuları ben rahatım, bankada nasıl olsa döviz tutuyorum diye çok fazla postu sermesin.

Sayfa 99/1006 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •