Sayfa 99/109 İlkİlk ... 4989979899100101 ... SonSon
Arama sonucu : 870 madde; 785 - 792 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. Sn asuGaGuGa, foreks ankete göre anhyt karını %100 ün üzerinde artırırken, agesa için bırakın artırmayı gecen seneye göre bir miktar düşüş gösterir tahmininde bulunmuşlar... Anhyt ile agesa aynı işi yapmıyorlar mı? Biri cok iyi kar yazarken diğeri niye kar yazamamış ankete göre... Yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Sn asuGaGuGa, foreks ankete göre anhyt karını %100 ün üzerinde artırırken, agesa için bırakın artırmayı gecen seneye göre bir miktar düşüş gösterir tahmininde bulunmuşlar... Anhyt ile agesa aynı işi yapmıyorlar mı? Biri cok iyi kar yazarken diğeri niye kar yazamamış ankete göre... Yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler
    öncelikle bu bilanço beklentisi keyfimi kaçırdı 31.12.2022 itibari ile anhyat toplam aktif büyüklüğü 92.6 milyar agesanın 87.6 milyar agesa ve amhyt bes hariç hayat dışı ve Hayat içi pirim üretimi yapıyor burdada agesa ilk üç ayda 1.5 milyar pirim üretimi gerçekleştirdi anhayt 1.4 milyar civarı şimdi nasıl olurda anhyt karı iki kat artarken agesa yerinde sayıyor üstelik burda anlamadığımız nedir pirim üretimi ve aktif büyüklüğü iki kat artarken kar fiyatı yerinde sayıyor.ben yatırımcı ilişkiler deki arkadaşa sizin hesap üzerinden sorduğum zaman 2022 ilk çeyrek pirim üretimine göre 240 milyon kar geldi bu yılki pirim üretimine göre kar beklentim 500 milyon dedim ha yüzde 10 yüzde 20 sapma olabilir aşağı yukarı bana söylediği aşağı yukarı doğruladığı yaptığım hesabı doğrular nitelikteydi şimdi bu meydan forex beklentisi bütün konsantrasyonumu alt üst ettiler keşke neden 230 milyon bekleniyor karın sabit kalması veya düşük olma sebebinide ikna edici şekilde açıklasalar

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Sn asuGaGuGa, foreks ankete göre anhyt karını %100 ün üzerinde artırırken, agesa için bırakın artırmayı gecen seneye göre bir miktar düşüş gösterir tahmininde bulunmuşlar... Anhyt ile agesa aynı işi yapmıyorlar mı? Biri cok iyi kar yazarken diğeri niye kar yazamamış ankete göre... Yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler
    Sayin twilight1517,

Oncelikle tum ortaklarin bayramini kutluyorum buradan.

Iki sirkette ayni isi yapiyor gorunse de, aktiflerinin karliliklari,farklilasabilir. Gerek muhasebesel, gerek police yukumlulukleri, gerek de sahip olduklari finansal urunler(tahvil, bono vs..) karlilik anlaminda bu sirketleri farklilastirabilir. Gercek anlamda bu farkin nereden kaynaklandigini anlayabilmem icin, nasil degerlediklerini gormem lazim bu ankete tahmin girenlerin. Bunun icin bu bilgielre ulasimim yok, ayrica kendim degerleme yapmak istersem, bunun icin vaktim yok. Zaten genel olarak icim icabi, surekli degerleme ile ugrasiyorum. SU an detayli bir degerleme yapma motivasyonum yok agesa ile ilgili.

Ama;Asagidaki linkten gorebileceginiz gibi, dun itibariyle 3 kurum hedef fiyat vermis. Verilen hedeflerin en kotusu 36, ortalamasi 46.75 60% iskontolu dun itibariyle(Target Stock Price / Close Price)

https://eksiup.com/p/pn630647zn7g

Ayrica bu bahsettiginiz net kar tahmini sadece 1 kuruma ait. 1 kurum kar hedefi vermis. Cok bir sey ifade etmeyebilir.

https://eksiup.com/p/to630651y8an
    https://eksiup.com/p/2y630652mhi6

Ozelte, sadece yapmamiz gereken beklemek. Cok zor olmasa gerek. Temettulerimiz artacak, fiyatimiz da artacak. Sadece beklememiz gerekiyor.

Selamlar, Saygilar

4.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    öncelikle bu bilanço beklentisi keyfimi kaçırdı 31.12.2022 itibari ile anhyat toplam aktif büyüklüğü 92.6 milyar agesanın 87.6 milyar agesa ve amhyt bes hariç hayat dışı ve Hayat içi pirim üretimi yapıyor burdada agesa ilk üç ayda 1.5 milyar pirim üretimi gerçekleştirdi anhayt 1.4 milyar civarı şimdi nasıl olurda anhyt karı iki kat artarken agesa yerinde sayıyor üstelik burda anlamadığımız nedir pirim üretimi ve aktif büyüklüğü iki kat artarken kar fiyatı yerinde sayıyor.ben yatırımcı ilişkiler deki arkadaşa sizin hesap üzerinden sorduğum zaman 2022 ilk çeyrek pirim üretimine göre 240 milyon kar geldi bu yılki pirim üretimine göre kar beklentim 500 milyon dedim ha yüzde 10 yüzde 20 sapma olabilir aşağı yukarı bana söylediği aşağı yukarı doğruladığı yaptığım hesabı doğrular nitelikteydi şimdi bu meydan forex beklentisi bütün konsantrasyonumu alt üst ettiler keşke neden 230 milyon bekleniyor karın sabit kalması veya düşük olma sebebinide ikna edici şekilde açıklasalar
    Sayın sercan2961
    Turk borsasi maalesef kısa vadede dolar bazlı çok iyi getiriler vaad etmiyor .
    Ekrana günlük ve haftalık bakmanın çok anlam taşımadığı günlerdeyiz
    Kar beklentisi keyfinizi kaçırmasın, bu çeyrek deprem oldu. Her ne kadar hasar minimal olacak denilsede bence sistemden çıkanlar olmuştur. Ben çok iyi bir çeyrek sonucu beklemiyorum.
    Hisse fiyatı beni rahatsiz etmiyor . Hatta ortak olduğum şirket hisse geri toplamaya başladı. Ben isterim ki ucuz fiyatlardan toplasın.
    Agesa kısa vadede sizi zengin yapmayacak.
    Ama aklın ve liyakatın geri döndüğü düzelecek bir ekonomide uzun vadeli çok büyük potansiyel taşıyor.
    Halka arz fiyatının dolar bazlı 1/3 fiyatından işlem görüyor.
    Türkiye bir daha 2012 deki ekonomik gücüne geri dönerse agesada ben 5x dolar kazanç bekliyorum.
    Vadem 3-5 yıl.
    Amacınız kısa vadede kazanmaksa maalesef Agesa doğru senet değil .

5.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Sayın sercan2961
    Turk borsasi maalesef kısa vadede dolar bazlı çok iyi getiriler vaad etmiyor .
    Ekrana günlük ve haftalık bakmanın çok anlam taşımadığı günlerdeyiz
    Kar beklentisi keyfinizi kaçırmasın, bu çeyrek deprem oldu. Her ne kadar hasar minimal olacak denilsede bence sistemden çıkanlar olmuştur. Ben çok iyi bir çeyrek sonucu beklemiyorum.
    Hisse fiyatı beni rahatsiz etmiyor . Hatta ortak olduğum şirket hisse geri toplamaya başladı. Ben isterim ki ucuz fiyatlardan toplasın.
    Agesa kısa vadede sizi zengin yapmayacak.
    Ama aklın ve liyakatın geri döndüğü düzelecek bir ekonomide uzun vadeli çok büyük potansiyel taşıyor.
    Halka arz fiyatının dolar bazlı 1/3 fiyatından işlem görüyor.
    Türkiye bir daha 2012 deki ekonomik gücüne geri dönerse agesada ben 5x dolar kazanç bekliyorum.
    Vadem 3-5 yıl.
    Amacınız kısa vadede kazanmaksa maalesef Agesa doğru senet değil .
    Acıklamalar için teşekkür ediyorum sn miami..bilmiyorum sizde fark ettiniz mi? Sözgelimi agesa ilk çeyrekte ne kadar kar acıklıyorsa diğer ceyreklerde de yasağı yukarı aynı kar dogrultusunda acıklıyor ama anhyt ilk çeyrekte ne acıklamışssa sonraki ceyreklerde üstüne koyarak karı yükselterek devam ediyor... Söz gelimi gecen sene anhyt lk çeyrekte 189 milyon son ceyrekte 500 küsür milyon kar ederek 1400 milyar kar acıklamış... Bunu nasıl izah edersiniz? İkiside aynı işi yapıyor... Burada sabancı ile iş grubunun farkı mı diyelim

6.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Acıklamalar için teşekkür ediyorum sn miami..bilmiyorum sizde fark ettiniz mi? Sözgelimi agesa ilk çeyrekte ne kadar kar acıklıyorsa diğer ceyreklerde de yasağı yukarı aynı kar dogrultusunda acıklıyor ama anhyt ilk çeyrekte ne acıklamışssa sonraki ceyreklerde üstüne koyarak karı yükselterek devam ediyor... Söz gelimi gecen sene anhyt lk çeyrekte 189 milyon son ceyrekte 500 küsür milyon kar ederek 1400 milyar kar acıklamış... Bunu nasıl izah edersiniz? İkiside aynı işi yapıyor... Burada sabancı ile iş grubunun farkı mı diyelim
    Son çeyrekte bir arsa satışı ya da yeniden değerleme yapmıştı diye hatırlıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Son çeyrekte bir arsa satışı ya da yeniden değerleme yapmıştı diye hatırlıyorum
    foreks anketinden sonra anhyat agesaya göre daha iyi agesa hisse geri alım açıkladığı halde

8.  Alıntı Originally Posted by Sercan2961 Yazıyı Oku
    foreks anketinden sonra anhyat agesaya göre daha iyi agesa hisse geri alım açıkladığı halde
    40,00 - 44,51 TL zirvelerden dolaşımda olmayan hisselerini halka arz eder gibi sattılar ve 23,64 liralara kadar kağıdı aşağı salarak muazzam bir manüplasyon yaptılar. SPK-BIST buna hiç ses çıkarmadı, belkide şikayet olmadığı için haberleri olmadı. Diğer şirketler geri alımlarını tamamlayıp KAP a bildirdiler. Bildirmeyen de bir kaç şirket kaldı. Avukatımla görüşüp CİMER' e bu durumu izah eden bir başvuruda bulunup küçük yatırımcının hakkının yenildiğinden söz eden şikayette bulunmayı düşünüyorum. 18 milyon lot geri alım kararını 3 yıla yayarak kendilerini savunacaklarını zannediyorlar. Tahtada her türlü atlarını oynatıyorlar. Bir attan inip öteki ata biniyorlar. Kimi zaman finişe kimi zaman da geri geri sürüyorlar. Bakalım kimin atı daha hızlı göreceğiz. Yeter artık bu nedir yahu? Katıksız ekmek hapsi gibi her gün gıdım gıdım bazen geri geri. Biz bunların hamalı mıyız?
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

Sayfa 99/109 İlkİlk ... 4989979899100101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •