Sayfa 99/640 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 5114 madde; 785 - 792 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Son 2 gündür kariyer.net e yeni ilanlar girilmiş . Arge, biyoteknoloji, Medical science herşey var . Ne yaptığını piyasaya da anlatsa ne olur yani . Savunma sanayisi şirketlerinden biri var portföyümde o da böyle ketum ama yinede fiyatlamasi bu kadar kotu değil. Bekleyeceğiz başka şansımız yok.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bugün itibariyle ruhsatı alınan ilaçlarımız. Hayırlı olsun..

3. https://twitter.com/OBA_2021/status/...Mcuy-qehQ&s=19

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku

Bugün itibariyle ruhsatı alınan ilaçlarımız. Hayırlı olsun..
    Alttaki ikisi hikaye , ventolin şurup kendi satamıyor sana ne oluyor , yurt dışına satacaklarsa bilemem tabiki, fenofibrata gelince piyasada 3 eşedeğeri daha var , ancak onlar orjinal ürün ile aynı mg da değil, zaten trigliserid düşürücü çok yok piyasada , hekimler genelde spor yapın diyet yapın diyor artık, veya ldl düşürülünce tg nin de düşmesi beklendiğinden genelde tercih edilmiyor eskisi kadar, orjinal ürün abott un , aynı 267 mg olarak çıkması akıllıca bir avantaj sağlar elbette , muhtemelen pfizerın apaksibanına eşdeğer olarak çıkan ilaç ile birlikte çalışılacak… Bu sefer tuttururlar umarım, bu yıl sonuna doğru belli olur tutup tutmadığı..

5. Bu akşam sektör raporu gelebilir, Şubat ayı raporu. Muhtemelen %50 ye yakın ciro artışı gelir(Ocak ayı %48 di). Hareketliliğin sebebi bu olabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu akşam sektör raporu gelebilir, Şubat ayı raporu. Muhtemelen %50 ye yakın ciro artışı gelir(Ocak ayı %48 di). Hareketliliğin sebebi bu olabilir.
    Hepimizin bildiği gibi; şubatta ilaç fiyatları %37.4 zamlandı. Şubat sektör rakamını yorumlarken şu bilgiyi de bilmekte fayda var: Bilindiği üzere, sektör ciro rakamı "depocudan eczaneye olan satıştır" (iqvia verisi böyledir), "eczacıdan tüketiciye/hastaya olan satış" değildir. sektörde şubat satışlarında fiyat bakımından aygın uygulama şudur: depocular ilaç firmalarına verdikleri siparişleri, zam tarihinden önce tamamlar ve şubat alımlarının tamamını zam öncesi fiyattan alır. istisnası mutlaka kimi firmalarda vardır (olanı da ben bilmiyorum) ama yaygın uygulama budur. Bu bakımdan, şubat fiyatları çok önemli ölçüde zamsız fiyattandır. Buna göre, 2022 sektör ilaç satış verisi, resmi fiyat bakımından 2021den %20 oranında yukardadır.. Buna göre; eğer ki TL büyüme %45 olur ise, bunun 20 puanlık kısmı fiyat kaynaklıdır (Aralık 2021deki paçaldaki düşük oranlı zammın etkisini ihmal ediyorum).

Mart ayı, gelecek aylar bakımından gösterge değeri yüksek bir ay olacak: hem zam sonrası kutu adetlerini, hem de %37.4lük fiyat kaynaklı etkiyi göreceğiz.

"Fiyat konusu Şubatta çok karmaşık" diyenlerin, şubattaki kutu büyümesine odaklanması daha doğru olur.

7.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Sıra günlükte

İlk diş çıkmış

Sayfa 99/640 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •