Sayfa 99/367 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    AA Canlı
    @AACanli
    #CumhurbaşkanıErdoğan: Asırlık ağaçları kesenlerle bir yere gidilmez. Bunlarda çevreye saygı diye bir şey yok.
    Kimi eleştiriyor? Bu laflar kime?

Seninki iyice şaşırdı artık nuriş!

2.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Kimi eleştiriyor? Bu laflar kime?

Seninki iyice şaşırdı artık nuriş!
    ))))))))))))))))))))))))))))

Abi ben devletin basinda 15 sene otursam , 15 gunde bir konusmayi bana kimse yaptiramaz. Bunu bana soyleyecek danismani tekme tokat kovalarim.
    Cumartesi, pazar, hafta ici hic farketmiyor, her gun konusuyor. Buna kimse tahammul edemez.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

3. http://www.haberturk.com/gundem/habe...revlendirilmis

2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel: İnfazım için özel tim görevlendirilmiş
    "HUDUTİ, AÇIKLAMAYI ZAMANINDA YAPMAYINCA BEN YAPTIM"

Korgeneral Temel darbe girişimi gecesi şu an tutuklu bulunan dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile görüntülü telefonla irtibat kurduğunu, kendisine, “Bu F tipi (FETÖ) bir kalkışma, bu emre kesinlikle uymayacağım, hiyerarşiyi bozmayalım komutanım” dediğini anlattı.

Temel ifadesinde, “Komutanım ben televizyona bir açıklama yapmayayım, hiyerarşi bozulmasın, siz bir açıklama yapın’ dedim. Kendisi de ‘Tamam’ dedi.

Ancak açıklamayı televizyonda göremeyince tekrar arayıp, ‘Yazdınız mı komutanım, okuyun bir zahmet, bakalım’ dedim. Kendisi de bunu okudu. Ben de ‘İyi olmuş, yayınlayın’ dedim. Bir süre geçti yine yayınlanmadı. Niçin yayınlanmadığını sormak için aradığımda, emir subayı telefona çıktı. Bunun üzerine ben açıklama yaptım” diye konuştu
    .
    Darbe girişimi günü Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’ndan emre aykırı olarak çıkan iki komando taburunun Cizre’ye sokulmaması ve gerekirse vurulması emrini kendisinin verdiğini ifade eden Temel, Şırnak Valisi ile görüştüğünü ve yolu kesmelerini söylediğini, bu konuda 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin kendisine verdiği bir emir olmadığını kaydetti. Temel, Silopi’de geçici görevli bulunan Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer’in görev yerini bırakıp Bolu’ya gitmek istediği duyumunu alır almaz, bu tuğgeneralin yerini terk etmesi durumunda vurulması emrini verdiğini de belirtti.

4. https://m.mynet.com/genelkurmay-bask...-haber-3230935

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan askere, En büyük Türk kim? sorusu! Bakın ne yanıt aldı
    Malatyalı olduğunu öğrendiği askere "Malatya'daki en büyük Türk kim?" diye soran Akar, "İsmet İnönü" karşılığını aldı. Bunun üzerinde askere Malatya'daki ikinci büyük Türk'ün kim olduğunu soran Akar'a asker "Turgut Özal" olduğunu söyledi.

Asker, Malatya'daki üçüncü büyük Türk'ün de Battal Gazi olduğunu ifade etti. "Peki dördüncüsü kim?" diyen Akar, askerden yanıt alamayınca, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel olduğunu belirtti.
    2.ordu, sadece Turkiye'nin degil, dunyanin en onemli ve vurucu askeri guclerinden biridir. 1.orduyla mukayese kabul etmez.

Malatya'da Ismet Pasa'nin mensubu oldugu sulale, ne sulalesi olarak bilinir?

Hersey acik abi, anlamak istersen anlarsin.

.

İsmet İnönü'nün Arap asıllı olduğunu (onu seven ve mutemed bir İstanbullu-Pötürgeli ağabeyimden) duymuştum.

O ağabeyim vasıtasıyla da
    "Temelli" ailesinden iki muhterem şahsı tanımıştım.

Allah hepsine rahmet etsin.

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Abi bu borsa işine nasıl başladın. ..özel değilse ne zamandır bize öykü de yazmadin ☺

GT-I9060I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    .

İsmet İnönü'nün Arap asıllı olduğunu (onu seven ve mutemed bir İstanbullu-Pötürgeli ağabeyimden) duymuştum.

O ağabeyim vasıtasıyla da
    "Temelli" ailesinden iki muhterem şahsı tanımıştım.

Allah hepsine rahmet etsin.

.
    Kürt İsmet değil mi yau? Malatya'da arap yoktur ki..

8.  Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    Abi bu borsa işine nasıl başladın. ..özel değilse ne zamandır bize öykü de yazmadin ☺

GT-I9060I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Abi sinci borsa diyince alttan alip, yokardan satacan. Ne alip satarsan sat, allayip pullayip malin degerini yukseltecen, kerizlere gagaleycen. Alici her daim ordektir abi. Ordekler bitmez.

11 yasindayken Caddebostan'da oturuyos, o zemanlar spor ayakkabi sikintisi var. Esem sport, panter gibi yerli markalar var biliyon nu? Yabanci markalar yok. Kot pantalon da uyleydi, Avrupa yada Abd mali bir kot geydin ni olay olurdun. Neyse, yine yerli bir marka ciktiydi, Tyger deye. Herkes Tyger alip geymeye basladi tabe. Didem bir Ege ilcesinde otururdu, yazin onu gormeye giderdik. Oraya gidince benim en sevdigim sey hayvan pazarini gezmekti.
    Hayvan pazari deyince, Istanbul'daki Saraclarin oldugu cadde gibin. Eyer, semer, kosum takimlari, keçe gibi urunlerin imalatini yapan dukkanlar vardi.
    Orayi gezerken, bir dukkanin vitrininde bir spor ayakkabi gordun...Adam ayni Tyger ayakkabi gibin ama degisik renklerde fakat cok ozenerek, cok guzel yapmis biliyon nu? Hemman girdim dukkana, abi didim Tyger ayakkabi kac pera? Adam, Tyger ayakkabi diyince guldu, 17 TL didi. Cebimdeki butun perayi cikardim, abi didim 14 TL olur mu? Giy ayagina bakalim didi, ayagina olursa olur. Ayakkabiyi giydim, oldu, virdim 14 TL'yi aldin ayakkabiyi.

Sonra Istanbol'a geldik. Lem ayakkabiyi bir geydim, herkesin gozu benim ayakkabida abi. Herkes bana satarmisin deyor. Olumm didim, bu Belcika Tyger'i bu ayakkabi 290 TL. Abi insanlarin peralari var, ayakkabi bulamiyorlar. Kerizin biri gitti bubasindan 290 TL yi aldi geldi, bende sativerdin. Ilk icraat bu abi.

Ikinci icraat 15-16 yaslarinda cok felaket emme, yazarin onu da.

Sayfa 99/367 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •