Onemli Gunler Banner
Sayfa 990/1012 İlkİlk ... 4908909409809889899909919921000 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,913 - 7,920 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. enpara'nın bir cazibesi kalmadı artık.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Operasyon noolacak operasyon ? Fıratın doğusuna ?
    Atasözü derki.Deli deliyi görünce sopasını saklarmış. Karşıda zır deli var.

U.dönüşü yapmak gerekir böyle bir durumda.

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Önce sizi muhalif sanmış ve sevinmiştim ama yazınızı irdeleyince aslında sizin sadece kendi çıkarlarını düşünen bir liberal olduğunuzu fark ettim...
    Üzüldüm
    Buyrun yazınızın ilgili kısmını birlikte irdeleyelim....

Beni sizden soğutan gönderinizin ilgili kısmına madde madde eleştirilerim

1)"Malın varsa zaten hepten ayvayı yedin. " (maldan kastınız ev-arsa vb)
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malın olduğu için şükretmen gerekmiyor mu?
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malının değeri yeteri kadar artmadığı sızlanmak şımarıklık değil mi?

2)"Evinin arsanın değerini döviz üzerinden değerini geçen 2 yıla göre hesaplarsan zaten ruh sağlığın bozulur. "
    a)Bu ülkede insanlar ev sahibi olabilmek için 10 yıllarca taksit öderken siz "evim var derdim var" diye ağlaşmanız yaşadığınız toplumdan çok kopuk olduğunuzu göstermez mi?Yaşadığı toplumdan bu kadar kopuk olanın birinin muhalifliği sadece kendi çıkarına değil midir?
    b)Ev yaşam alanıdır....Barınma alanıdır .Yatırım aracı anlamı yükleyen sizlersiniz...Bu ülke de milyonlarca insan evsizken,barınma sorunu yaşarken evi olanların ,"evler çok hızlı değer kazanmıyor" demek orta/alt grub hiç ev sahibi olamasın demek değil mi?Maksadını aşan bir ifade olmuş kanatindeyim,yok bilerek kullandım diyorsanız sizi kınıyorum/ayıplıyorum
    c)Evi arsası olanlar bugün ettikleri zararları ,bugüne kadar kazandıkları fahiş karlara sayıversineler bir zahmet.Yanılıyormuyum yoldaşlarım/erenler?
    d)Evi-arsası olanların evini-arsasını kaçtan sattığı milletin kahir ekseriyetini ilgilendiren bir sorun değildir.Bu tür şımarıklıklarınızla başlığı meşgul etmekten sizi men ediyorum...
    e)Betonu yatırım aracı olarak gördüğünüze göre beton ekonomisini savunan beton kafamısınız?
    f)Ruh hastası/sağlık kısmına hiç girmiyorum...

saygılar/başarılar
    Baştan aşağı yanlış anlamışsınız. Çünkü kendinizi yanlış anlamak için zorlamışsınız. İlaveten birisinin ne yazdığını irdelemek ve ders verir gibi konuşmak kimsenin haddine değildir. Öncelikle bu tavrınız için sizi kınıyorum. İnsanları liberal, demokrat, sosyalist vs diye sınıflandırıp bunun üzerinden de yaftalamaya çalışarak eleştirmeye çalıştığınız liboşlardan bir farkınız yok. Beni çok mu merak ediyorsunuz? Hayatımın hiç bir döneminde liboş olmadım. Hele betoncu hiç olmadım.

Kendi çıkarları mı düşündüğümü yazarak hayli komik olmuşsunuz. İçinde bulunulan durumu özetledim. Bilakis yazdığım yazı son derece sosyalist taraftadır. O yazıda ne evim, ne malım ne de param var zarar ediyorum diyerek ağlaşmadım ki bunu yapan çok var. İnsanlar çalışarak bir değer üretirler. Ev, para, arsa vs vs. bu çalışmanın, emeğin, alın terinin karşılığıdır. İnsanların alın teri ile edinmiş oldukları belki çocukları için ayırmış oldukları kazançları hiç etme hakkına kimse sahip değildir. Bununla ilgili hakları savunmak ise sosyalist düşüncenin dibidir. Eğer buna yönelik bir eleştiriyi siz "çıkarcı bir liberal" olarak yorumluyorsanız, liberalizm ve sosyalizm konusunda bilginizi tekrar gözden geçirin derim.
    /
    Emeğini koyarak yıllarca para biriktirip satın aldığı evi/arsayı satma mecburiyetinde kalan bir vatandaşın zarar etmesine yapılan eleştiriyi çıkarcı liberalliğin neresine koyuyorsunuz? Bu evin barınma aracı değil de yatırım aracı olduğu niyetine nasıl vardınız? Herhangi bir şekilde insanlar 2. ve 3. ve dahi 4. evlerinden zarar etti vah tüh gibi bir çıkarıma nasıl vardınız? En masumane şekliyle yazılanları okuduğunuz ortamın çok zihin karıştırıcı olduğunu ve sizi yanılttığını düşünüyorum.

Herhalde ev, arsa, para falan deyince siz bankada milyonlar, milyonluk evler ve arsalar hayal ediyorsunuz. Bu sizin niyet okumanız veya bilinç altında sizin hayaliniz. Hayallerinize karışmam ama hayalleriniz üzerinden, niyet okumaya çalışıp birde had bildirme peşine düşerseniz orada haddinizi bildiririm. Kaldı ki burası para ile ilgili bir forum ortamı ve bu tarz milyonluk paylaşımlar yapan arkadaşlar da var. Burası insanlara düşünce akımları üzerinden ders vermeye çalışmak için yanlış bir ortam olduğu gibi gereği de yok.

Evi/arsası olan zararını daha önce ettiği karlara saysın diyecek kadar saçma bir cümle olamaz. Yanılıyorsun eren/yoldaş. Siz adamın evi veya arsayı ne zaman aldığını nereden biliyorsunuz? Kaldı ki 20 yıl önce almış olsa ne olur. Kusura bakmayın veya bakın hiç önemi yok, bu aslında "benim yok o yüzden umurumda değil, kimse kazanmasın bana ne, kurunun yanında yaş da yansın umurumda değil" mantığından öteye geçmez.

Elinde dövizi olup da geçen yıl bunu bozup ev alan dar gelirli bir vatandaşın veya bir emeklinin bugün hissettiği ruhsal durumu, şımarıklık olarak algılamak neyin kafasıdır. Adam yıllarca çalışıp didinerek, bir yerinden ter akıtarak yaptığı birikiminde zarar etmiş ötesi var mı? Buna umursamaz olmak veya o saikte cümleler kurmak vurdumduymazlığın, bencilliğin ve içinde yaşanılan topluma duyarsızlığın son noktasıdır.

Siz ne beni ne de kimseyi hiç bir şeyi yazmaktan veya konuşmaktan men edemezsiniz. Zaten böyle bir hakkınız olmadığı gibi Böyle bir cümle kurarak kınamaya çalıştığınız zihniyetten zerre kadar farkınız olmadığını ortaya koyarsınız ancak. Mutlaka birilerini men etmek istiyorsanız niyet okuyarak yanlış çıkarımlarla ortamı meşgul etmekten kendinizi men edebilirsiniz ve çok faydalı olur.

Yazdıklarımı nasıl okudunuz hayret ediyorum, makro ekonomik durumlar hakkında insanların hakkını savunan yazıdan beton rantçılığı çıkarabilmeniz hayret verici. Hiç bir noktada betonu savunmuşluğum yoktur. Beton kafa değilim. Ben eleştiri adı altında nezaket ve had sınırlarını aşarak insanların kafalarıyla ilgili yorumlar yapmıyorum ama siz ne kafasınız açıklar mısınız?

Kaldı ki burada kimsenin kimseyi nezaketsiz eleştiri/irdeleme vs gibi hakkı yoktur. Burası bir forum ortamı ve fikirlerimizi belirtiyoruz. En fazla gerekli nezaket kuralları içerisinde fikirlerinizi yazarsınız. Yok öyle olmaz ise cevabınızı alırsınız. Ekonomi ise okumuş olduğum eğitimdir. Bu konuda da çok fazla akıl almaya ihtiyacım yok.

Nezaketsiz ve anlayıştan uzak üslubunuza ancak bu kadar nazik cevap verebiliyorum. Kusura bakmayın.

Size tavsiyem niyet okumayın. Çok zararlı bir şeydir.

Ne olduğum konusuna gelince; düşünce olarak hiç bir aşırı uçta değilim. Mensubu olduğum tek düşünce sistemi, Atatürkçülüktür. Bir şeysem eğer ne betoncuyum, ne de yoldaşım. Ben bir Kemalistim.

4. Fırat'ın doğusuna operasyon için beklenen mesaj geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katıldığı Türk Savunma Sanayii Zirvesi'nde "Birkaç gün içinde Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizleyeceğiz" açıklaması yaptı.

HAZIRLIKLAR TAMAM: Fırat'ın doğusu ile ilgili ikazlarımızı yaparken, aynı zamanda hazırlıklarımızı da tamamladık. Fırat'ın doğusunu terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz.

Konya Mevlana Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde "Fırat'ın doğusuna" yapılacağını söylediği askeri harekatın her an başlayabileceğini söyledi.

Çeşitli tarihlerde yapılmış açıklamalar.....!!!! Başlamıştır herhal.....

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Operasyon noolacak operasyon ? Fıratın doğusuna ?
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5. sanırım fiba kiraz aldı yüksek oran veren.
    %24 hala devam görünüyor sitesinde.

vov hesap %23,75 .

6.  Alıntı Originally Posted by Gil-Galad Yazıyı Oku
    Ne olduğum konusuna gelince; düşünce olarak hiç bir aşırı uçta değilim. Mensubu olduğum tek düşünce sistemi, Atatürkçülüktür. Bir şeysem eğer ne betoncuyum, ne de yoldaşım. Ben bir Kemalistim.
    Söyleyecek onca güzel sözüm,verilecek sayfalarca cevabım olmasına rağmen, Atatürkçü bir yoldaşıma, Kemalist bir erene daha fazla yüklenemem...
    Siz açmadığınız sürece benim için konu kapanmıştır.. (yok açarsanız/hatanız da ısrar ederseniz başlığı dar ederim size..)
    Taraflar söyleyeceğini söyledi takdir kamuoyunun....
    Maksadını aşan bir ifadem olmuşsa da özür dilerim sizden...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

7. Az sonra Mansur YAVAŞ sahnede TV lerde...

EDİT : Başladı...

8. Türkiye genelinde konut satış fiyatları yönünü hafifçe aşağı çevirdi

Bu ay itibarıyla 121'incisi yayınlanan ve 10 yıldır Türkiye gayrimenkul piyasasına dair önemli içgörüler sunmaya devam eden Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi'ne göre Türkiye genelinde konut satış fiyatları son bir ayda yüzde 0,02 azalırken, son üç ayda yüzde 0,58, son altı ayda yüzde 1,41, son bir yılda yüzde 5,79, son üç yılda yüzde 28,85, son beş yılda ise yüzde 77,39 oranında arttı.

https://www.bloomberght.com/haberler...uzde-0-40-oldu

Saygılarımla.

Sayfa 990/1012 İlkİlk ... 4908909409809889899909919921000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •