Sayfa 993/1019 İlkİlk ... 4938939439839919929939949951003 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,537
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Ben Avrupa ve Amerika da emekliler dünyayı geziyor diyorum. Bazıları da köfteci Yusuf ağzına kadar dolu, para fışkırıyor diyor.

Aslında bu bile durumun vehametini ortaya koyuyor. Hayaller, maalesef Köfteci Yusuf tan ibaret.

Allah sonumuzu hayır etsin.
    Genclerin hayali KPSS den yuksek puan alip dovlet memuru olmak gibi olmus bu da...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Ben Avrupa ve Amerika da emekliler dünyayı geziyor diyorum. Bazıları da köfteci Yusuf ağzına kadar dolu, para fışkırıyor diyor.

Aslında bu bile durumun vehametini ortaya koyuyor. Hayaller, maalesef Köfteci Yusuf tan ibaret.

Emeklisi dünyayı geziyorda sizin herhalde evrupadaki asyadaki insanların nasıl tasarruflu yaşadıklarından haberiniz yok .ben Bursa'da japon turist gordum yırtık 4 liralık tişörtle geziyordu araba silmezsin o tisortle ...teyzemin oğlu Hollanda'da 4 kişilik aile market alışverişinden sonra posetlerdeki malları döküp 3.5 saat tartışıyorlarmıs hangisi gerekli hangisi değil diye..bizde öyle bı alım gücü olacak çocukları abur cubura bogariz ...artı bu gezme işi vizyonlada alakalı ..Almancı tanıdıklarım İstanbul'da10 ar tane gayrimenkulleri var lakin bı pukete bir ABD ye gitmis degiller..

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Yaşınız kaç bilmiyorum ama 90'lı yıllarda gerçek enflasyon ne işe memur da işçi de gerçek enflasyon oranında zam alırdı. Hatta memura enflasyonu farkı aylık ödenirdi. Durumlar şu andan çok daha iyiydi. En azindan gidip %8 le dolar borçlanması yapılmıyordu.
    O zamanın dinamikleri bugünden çok farklı şu anki dünya o zaman olsaydı. 2001 krizi hiç yaşanmayacaktı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Yaşınız kaç bilmiyorum ama 90'lı yıllarda gerçek enflasyon ne işe memur da işçi de gerçek enflasyon oranında zam alırdı. Hatta memura enflasyonu farkı aylık ödenirdi. Durumlar şu andan çok daha iyiydi. En azindan gidip %8 le dolar borçlanması yapılmıyordu.
    90 yıllarda dolara deutsche marka bankalar %10 kılçıksız faiz veriyorlardı.!!!!
    Genç pamukbanklılar falan vardı.!!!
    Demirbank iyi bankaydı.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku

Adamların ataları zenginlik, bizimkiler borç bırakmış biz ne yapalım

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Ömründe gordugum en kalabalık trafikti.silivriden İstanbul istikametine doğru yuzbinlerce araba var ..bu arada emekli memur eskisi gibi (90 lar) gerçek enflasyon farkını alamiyormis .e tasarruf sahipleride 90 lardaki gibi reel faiz alamıyor .toplumun her kesimine dokunuyor .
    Bugün istanbulda maraton vardı avrupa yakasında baya yol kapalıydı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Adamların ataları zenginlik, bizimkiler borç bırakmış biz ne yapalım

%99 u arap desem yalan olmaz

içerde nerden baksak 15 kişi var

5-8 kişi dışarda sıra oluyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,668
    Kriz sadece paran olmaması durumu degildir. Her kriz tipi de aynı degildir. Turkiye'nin itildiği kriz öyle avmler dolu araba siparisleri patlıyor krizi degil. Sosyal toplumsal ekonomik hukuki bir kriz.

Aranızda muhakkak çoluğu çocuğu olanlar vardir. İşte onlara artık bu ülkede bir gelecek yok. Gidip bogaziçini bitirsin binlerce mezun 500 dolar maaşa çalışıyor. Hastalandın diyelim, doktor yok artık. G.tünü kime kestirecen bakalım 5 yıl sonra. Mhrs'ye gir randevu bulamazsın. Milyonlarca serseri mayın gibi suri, paki, afgan var artık ülkede. Daha bugun havalimanının oldugu arnavutköye 100lerce afgan bırakıldı tırdan.

Ülkenin bütün varlıkları da yüksek kur ile gurbetçilere araplara yedirildi. Artık bu ülkede okumuş beyaz yakaya doktorlara vs yer yok. Ülke geri dönüşü olmayan bir yolda artık. O yüzden 200 bin dolara sultangazi'de ev almaya devam.

Sayfa 993/1019 İlkİlk ... 4938939439839919929939949951003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •