Sayfa 993/1004 İlkİlk ... 4938939439839919929939949951003 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1. Resmi faiz , Resmi dolar kuru, Resmi vade...
    Neden anlamakta güçlük çekiyorsunuz?
    Oldu dedim oldu...
    Dağılın..

2. hani 6 ay %50 yansıtılacaktı da senelikte %100 falan.. onunla ilgili bir açıklama yok.

3.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    1.5 trilyon tl.ye yakın yerli para mevduatı var bankalarda
    dövizle faiz arası %10 luk bir fark bütçeye 150 milyar tl.lik yük getirir
    nereden gelen vergi veya gelirle bu farkı karşılayacaksın..?
    Bankada duran mevduatların büyük bölümünün vadesi 32 gün ve altı diye biliyorum. Belki daha uzun vadelere teşvik edici bir etkisi olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    TCMB: Vadeden önce para çekilen hesabın açıldığı tarihteki TCMB kuru ile kapandığı tarihteki TCMB kurundan düşük olan üzerinden hesap bakiyesi güncellenecek- Bloomberg HT
    bunu nasıl yapacak yani para kaybetme durumu mu olacak iki tarafa da çekilebiliyor durum

muhtemelen olumsuz olan olacak

5. soru şu, ben elimdeki likit enstrümanı(nakdi) niye devletin istediği vadelerde bankaya yatırayım..?

zaten döviz faizden çok kazandıracak, istediğim zaman kullanabileceğim elimin altındaki enstrümanda kalırım

eğer enflasyon düzgün ölçülseydi veya faiz enflasyona yakın olsaydı kur riskini devlete yıkardım ya da faiz artırma riski olsaydı

lakin dövizin zaten %14'ten fazla kazandıracağı kesinken ben niye elimdeki nakdi veya dövizi devlete vereyim bende kalır ihtiyaç anında vade bozmak zorunda da kalmam..?

Yani diyor ki dolar düşerse hesabı kapatıp dolara geçirmem düşük dolarla paranı öderim.

7. Adam hiç birşeyden memnun değil. Bir faul var kendine yapılmış sayıyor, gol oluyor ofsayt diyor. Aslında sadece tribün karakteri.
    Dolarizasyonu bitiyor müptezelizasyonu başlıyor.
    Sürekli cereyan ve titremede yerinden kalksa belki değişecek.

Bu artık TL bazlı bir enstrüman değil.herseyi dolara endeksli.bir nevi tüm hesaplar dolara dönsün diyor hem de en az bir yıl para bende kalsın anı reel dolar alımı falan yapamazsın diyor.eurobond bundan yüz kat daha mantikli

Sayfa 993/1004 İlkİlk ... 4938939439839919929939949951003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •