Sayfa 997/1003 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Dışarıda millet parayı koyacak yer bulamıyor, böyle şeylere yatırım yapıyor. İleri demokrasiyle yönetilen istikrar abidesi güzel ülkemize niye gelmiyor bu para anlamıyorum:

Bu JPEG Resim $69.300.000'a Satıldı! NFT Kripto Sanat Çağı Başladı

https://www.youtube.com/watch?v=Du81IHS8gNU
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Dışarıda millet parayı koyacak yer bulamıyor, böyle şeylere yatırım yapıyor. İleri demokrasiyle yönetilen istikrar abidesi güzel ülkemize niye gelmiyor bu para anlamıyorum:

Bu JPEG Resim $69.300.000'a Satıldı! NFT Kripto Sanat Çağı Başladı

https://www.youtube.com/watch?v=Du81IHS8gNU
    Bizim sanatçımızda benzer bir satış yapmış.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-56455110

3. Yanlış hatırlamıyorsam DZT ve HTT faiz düştükçe artıyordu. Yeni MB başkanının faiz indirimi yapacağını düşünerek, PPK öncesi bunları almak mantıklı olur mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam DZT ve HTT faiz düştükçe artıyordu. Yeni MB başkanının faiz indirimi yapacağını düşünerek, PPK öncesi bunları almak mantıklı olur mu?
    Kısa vadede mb başkanının faiz düşürebileceğini düşünmüyorum. Ama ille de faiz düşüreceğim diyorsa yarın indirsin şöyle bi 300-500 baz puan görelim bakalım neler oluyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Kısa vadede mb başkanının faiz düşürebileceğini düşünmüyorum. Ama ille de faiz düşüreceğim diyorsa yarın indirsin şöyle bi 300-500 baz puan görelim bakalım neler oluyor.
    aynı fikirdeyim...usdtry 8,50 olunca gidip faizleri okkalıca çıkardık....usdtry twitterda hafta sonu okuduklarımız ve yabancı yayınları okuyunca anladığımız 8,00-5,50 bandına gireceği....değil faizi düşürmek şahap amcam faizleri okkalıca yine arttırmak zorunda kalacaktır.....bunları nasıl görmüyorlar bende bunu anlamıyorum...başka bir ajandaları mı var acaba diye insan merak ediyor..?

6.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam DZT ve HTT faiz düştükçe artıyordu. Yeni MB başkanının faiz indirimi yapacağını düşünerek, PPK öncesi bunları almak mantıklı olur mu?
    uzun vadeli tahvil içerdikleri için ve cds e çok duyarlı oldukları için ve yatırımcılar özellikle yabancılar uzun vadeli tahvilleri riskli durumda ilk elden çıkardıkları için tam tersi faizleri artacak değerleri düşecektir..mesala yarın %2-3 filan eksi yazabilir...usdtry%5 yukarı yaparsa..

7.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    TCMB'nin kontrol ettiği haftalık repo. Söylediğiniz fonlar ise uzun vadeli DİBS fonu.

Yanlış bir faiz indirimi aksine uzun vadelileri yükseltebilir.

8. GBG - GEDİK PORTFÖY G-20 ÜLKELERİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU
    TGE - İŞ PORTFÖY EMTIA YABANCI BYF FON SEPETI FONU
    AFA - AK PORTFÖY AMERİKA YABANCI HİSSE SENEDİ FONU
    GBC - AZİMUT PYŞ YABANCI BYF FON SEPETİ FONU
    TMG - İŞ PORTFÖY YABANCI HİSSE SENEDİ FONU
    AOY - AK PORTFÖY ALTERNATİF ENERJİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU
    AFS - AK PORTFÖY SAĞLIK SEKTÖRÜ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU

dolar almak yerine bunlardan bir sepet yapsam orta uzun vade nasıl olur? seçimler oluncaya kadar mesela?
    yukarıdaki fonlardan sakın ha dediğiniz var mı?

Sayfa 997/1003 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •