Sayfa 998/1006 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 7,977 - 7,984 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yabancı basın kötü diyorsa aslında iyidir. Onlar için kötüdür, ama bizim içim iyidir.

Övdükleri Şimşek, Babacan vb ne başarmışlar?

Kendi adamları ekonominin başına gelmeyince iş kötü oluyor tabi.

Bu arada ben Dolar mevduattayım. Gram altın ve gümüş portföyün çoğu. Neredeyse hiç TL yok bende. TARAFSIZ konuşuyorum. Gördüğümü söylüyorum.

Bence damat kesinlikle Şimşek ve Babacan dan daha faydalı olur. En azından küresel sistem dışı birisi. Hiç bir şey yapmasa bile yeter. Hiç bir şey yapmayarak bile En azından yıllardır Şimşek ve Babacan vb lerinin ekonomiye verdiği zararı vermez.

Babacan Şimşek Zeybekçi vb leri hep beraber ekonominin içine ettiler.
    Bir çok kişi bu yazı hakkında yorum yapmış ama kimse sormamış Babacan, Şimşek ve Zeybekçi hangi hataları yapmıştı diye? Yanlışları konusunda bir şey yazmadan bunlar yanlış yaptı demek çok anlamsız. Çünkü ortaya tartışacak bir şey çıkmıyor.

Bu bakanlar "ekonominin içine ettiyse" bunun sorumlusu kim, her zaman olduğu gibi Kılışlar mı ? Yoksa bunları atayan Reis mi?

Yanlışların ne olduğundan bahsetmeyince Reis'in sorumluluğu da akıllara gelmez tabi. Bana göre ekonomideki en büyük yanlış betonlaşma tercihiydi ve bu fikrin ağababası da yine Reis'in kendisi değil miydi?

Dediği net, 10 yıldan beri ekonomi yanlış ellerdeymiş, Reis 3 atama yapmış ama 3'ü de yanlışmış ama damat tercihi süpermiş. Biat edince bu kadar körleşirsiniz, yazıdan çıkarabildiğim tek sonuç bu.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Bazı insanlar papağan gibidir ağababası ne diyorsa aynısını tekrarlar....Boşverin bunları

Faiz cephesinde ayhan başgandan kopyaladığımdurum aşağıdadır

TAHVİL SON DÜN % YÜKSEK DÜŞÜK
    2 YILLIK TAHVİL 20,37 20,10 1,34 20,40 20,30
    5 YILLIK TAHVİL 18,90 18,14 4,19 18,90 18,30
    10 YILLIK TAHVİL 18,02 17,61 2,33 18,02 17,68
    GÖSTERGE FAİZ 20,37 20,10 1,34 20,40 20,10

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    IMF gelince veya cagirdilar deyince muhtemelen borsada dip, faiz ve dolarda ise tepe ulasilmis olur.
    Bu durumda ya bistte iyi secilmis hisselere gireceksiniz, ya da uzun vadeli tahvillere.
    Bu kazik ancak bu sekilde cikar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    IMF gelince veya cagirdilar deyince muhtemelen borsada dip, faiz ve dolarda ise tepe ulasilmis olur.
    Bu durumda ya bistte iyi secilmis hisselere gireceksiniz, ya da uzun vadeli tahvillere.
    Syg,
    dolarcılar fezaya yolculuk bekliyor bizde tahvilde everest bekliyoruz dudu abi bakalım ne olacak

5.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    pardon beyfendi
    Adam haklı..

Yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben 58 yasindayim.
    Kac tane standby anlasmasi gordum hatirlamiyorum bile.
    Her defasinda IMF gelir, zorla da gelmez sen cagirirsin, adamlar apar topar gelirler.
    Zaten ellerindeki recete hazirdir, bellidir, surpriz olmaz.
    Bi paket acarlar.
    Icinden zam ve dusuk ucret artisi cikar.
    Iyi zamanlarda ozdisiplin ile sikamadigin kemeri zorla ******irlar.
    Zaten standby'in kelime anlami da budur. Yanimda dur ben yalniz yapamiyorum bu kemer sikma isini bana yardim et demektir.
    3 ayda bir gozden gecirme olur.
    Ilk donem odevlerini eksiksiz yapti isen odul olarak bir miktar para verir IMF ama esas onemli olan burada dis sermaye kesimlerine verilen sinyaldir.
    Ikinci donem ev odevleri konur onumuze, onlar yapilirsa eksiksiz bir miktar daha verirler.
    Her taksit para bir sinyaldir sermaye sahiplerine, borc verecek olanlara.
    Bu cocuk artik uslu cocuk, ev odevlerini yapiyor, hasari degil, dersine calisiyor, yapilmasi gerekeni yapiyor demektir bu sinyal.
    Bu surecte borcu olmauan, parasi, sermayesi, varligi olan bir sekilde kendini korur, ama dolar alir, ama yukselen faizlerden bono alir, olan dar ve sabit gelirli, ucretli kesime olur, her defasindan oldugu gibi.
    Bu sekilde biraz durumu duzeltiriz, IMF gider, biriktirdiiklerimizle bir kac sene yasariz, sonra yine gevseriz ve dongu en basdan bir daha baslar.
    Bu hic degismez.
    Aramizda gencler oldugu icin tekrar anlatma geregi duydum, bilenlerden ozur.
    Syg,
    Güzel anlatım

Yatırım tavsiyesi değildir...

7. borsoda oyle bir satıyoki herifler algoritmaları da yaktılar buldugu fiyattan kacıyorlar dolar simdiye nasıl 5 olmadı faiz 21 demedi hayret ..yarın aksam mb rezervi nolmus bakalım

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Bu sefer değişik olabilir dudu..
    Bu seferki iktidar başka..
    IMF demek ABD demektir.

Bunların dediklerinin satır aralarına bakarsan başka planlarının olduğunu görürsün..IMF asla iktidar yanlısı kararlar ile gelmez dediğin gibi vergi artır teşvikleri kaldır kemer sık harcamaları azalt..peşkeş çekme der..
    Hiç birisini istemez bu iktidar..

Gerekirse venezüella yapar ama yine de IMF e gitmez gibime geliyor..

Umarım ben yanılırım..

Sayfa 998/1006 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •