Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

1.  Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Onların ırkçılık falan genlerinde var 5-10bin mülteciden bile ödleri kopuyor. Elleri mahkum olur bizi sevdiklerinden değil tabi
    Edirneye hiç gittinizmi bilmiyorum ama
    Orda hiç Suri filan yok tabi başka göçmen de Sadece öğrenci
    Bu bizim devletin bir politikası sanırsam
    Tr nin batı yüzü olarak orayı dünyaya medeni seçğin gösteriyoruzda orada kendimizi
    Bulgar Yunan turistte rahatsız olmasın diye birazda

Ben olsam Abi
    10 milyon göçmen mi var Tr de
    Hepsini Oraya korum - bi 6ay besler sonra hepsini
    Bi gece ansızın salarim evropaya
    Anca öyle olursa olur

Gavurla Gavur gibi mücadele edeceğn
    Yoğusam
    Kaybeden hep gari

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Merkez Bankası Başkanı'ndan enflasyon açıklaması: Yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar tüm araçları kullanacağız
    Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi 26 Kasım 2021 Cuma 11:00
    Faiz aracını indirerek kullanacak ama yanlis anlaşılmasın.

Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Bugün Venezuellanın hikayesini izledim. Aynı bizim gibi 2010 yılında 10000 dolares milli gelire ulaşılmış. Petrol gelirine güvenip yerli milli sanayi falan terkedilmiş, popülist politikalar falan derkende topu dikmişler. Bizim onlardan avantajımız Avrupaya yakınlıgımız oyle buyuk bi kriz içine girersek 8milyon mülteciye bi o kadar da eklenecek kendi vatandaşımızı eklersek bu kadar buyuk bir göç dalgasına engel olmak için Avrupa bir şekilde yardım etmek zorunda kalır işler Venezuela boyutuna gelmez diye dusunuyorum
    Yunanistana neler yaptıklarını da izleyebilirsiniz...EURO ya gecelik %1000 faiz .....

Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Bugün Venezuellanın hikayesini izledim. Aynı bizim gibi 2010 yılında 10000 dolares milli gelire ulaşılmış. Petrol gelirine güvenip yerli milli sanayi falan terkedilmiş, popülist politikalar falan derkende topu dikmişler. Bizim onlardan avantajımız Avrupaya yakınlıgımız oyle buyuk bi kriz içine girersek 8milyon mülteciye bi o kadar da eklenecek kendi vatandaşımızı eklersek bu kadar buyuk bir göç dalgasına engel olmak için Avrupa bir şekilde yardım etmek zorunda kalır işler Venezuela boyutuna gelmez diye dusunuyorum
    Avrupaya kim yardım edecek.!!!????
    Venezuela dünyanın en zengin petrol yataklarına,
    En zengin altın rezervine sahip.!!
    Deniz, kum, iklim her türlü tarıma elverişli.!!!
    Okuna yazma oranı Tr ye 10 çeker.!!!
    1000 dolar ev alıcı bekliyor.!!
    Açlıktan evini satan satana.!!!
    Valizini paketleyen komşu ülkelere göç ediyor.!!
    Tezgah altı her yerde.!!
    Bir kutu kondom tezgah altında 750 dolar.!!
    Kendime masallar.!!
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Yunanistana neler yaptıklarını da izleyebilirsiniz...EURO ya gecelik %1000 faiz .....
    Sizde haklısınız halbuki onların şımarık çocuğuydu bide

6. Venezuela olayı çok ilginç.

Emlak topiğinde de bahsettim. Geçen sene o topikte Venezuela'daki emlak fiyatlarından konuşuyorduk bir ara. Emlak sitesinin birinde en pahalı konut ya da koca fabrika 20-30bin tl civarı bir şeydi.

Şimdi milyon dolarlar havada uçuyor. İnanmayan baksın:

https://www.century21global.com/for-...tial/Venezuela

Bu site miydi onu hatırlamıyorum ama çok iyi hatırlıyorum en pahalı emlak ürünü ~30bin tl'den pahalı değildi bu ülkede.

https://www.numbeo.com/cost-of-livin...city2=Istanbul

Numbeo'ya göre ise şu an İstanbul Caracas'tan daha ucuz. Kiralar İstanbul'da yarıyarıya ucuz, metrekare fiyatları aynı, ortalama ücret Caracas'ta 30-40 dolar daha az.

Nasıl oluyor bu iş?

Venezuela çok uzakta diye çok takip edeni yok. NETWORKCAN'ın yazdığı gibi 2010'da 10bin dolar milli gelirden, $5-10 dolar asgari ücrete düştü bu ülke.

Ben Venezuela'nın varlığından bilinçli olarak haberim olduğundan beri bunlar aylık $5 kazanıyorlar sanıyorum. Sitede $280 görünce acayip oldum. Hele hele 10 sene önceki yıllık gelirlerinin $10k olduğunu okuyunca iyice gözüm döndü

10 yıl denen zaman dilimi göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.

$10k/yıl > $5/ay > $280/ay.

Grafik bu. Yani Bizim $10-12k yıllık gelirden $10/ay a düşmemiz aynı hızda olabilir Aklı almayan, olmaz diyen varsa onu anlatmaya çalışıyorum. Yalnız adamlar yine toparlamışlar ona da baya şaşırdım. Düştüler hep orada kalırlar sanıyordum açıkçası.

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Venezuela olayı çok ilginç.

Emlak topiğinde de bahsettim. Geçen sene o topikte Venezuela'daki emlak fiyatlarından konuşuyorduk bir ara. Emlak sitesinin birinde en pahalı konut ya da koca fabrika 20-30bin tl civarı bir şeydi.

Şimdi milyon dolarlar havada uçuyor. İnanmayan baksın:

https://www.century21global.com/for-...tial/Venezuela

Bu site miydi onu hatırlamıyorum ama çok iyi hatırlıyorum en pahalı emlak ürünü ~30bin tl'den pahalı değildi bu ülkede.

https://www.numbeo.com/cost-of-livin...city2=Istanbul

Numbeo'ya göre ise şu an İstanbul Caracas'tan daha ucuz. Kiralar İstanbul'da yarıyarıya ucuz, metrekare fiyatları aynı, ortalama ücret caracasta 30-40 dolar daha az.

Nasıl oluyor bu iş?

Venezuela çok uzakta diye çok takip edeni yok. NETWORKCAN'ın yazdığı gibi 2010'da 10bin dolar milli gelirden, $5-10 dolar asgari ücrete düştü bu ülke.

Ben Venezuela'nın varlığından bilinçli olarak haberim olduğundan beri bunlar aylık $5 kazanıyorlar sanıyorum. Sitede $280 görünce acayip oldum. Hele hele 10 sene önceki yıllık gelirlerinin $10k olduğunu okuyunca iyice gözüm döndü

10 yıl denen zaman dilimi göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.

$10k/yıl > $5/ay > $280/ay.

Grafik bu. Yani Bizim $10-12k yıllık gelirden $10/ay a düşmemiz aynı hızda olabilir Aklı almayan, olmaz diyen varsa onu anlatmaya çalışıyorum. Yalnız adamlar yine toparlamışlar ona da baya şaşırdım. Düştüler hep orada kalırlar sanıyordum açıkçası.
    Cabuk toparlarlar.

Bizdeki gibi devletin altini oyan onlarca tarikat olsaydi, bizdeki gibi bir fasist parti meclislerinde olsaydi, biraz zor toparlardi.

Ustelik bu gercek devlat dusmanlarini, diyanet eliyle bizzat devletin kendi uretiyor.

8. ABD'nin bile teror orgutu olarak niteledigi MHP'yi mecliste tutuyorsun, sonra bolucu terorle mucadele edecegim diyorsun.

Bitiremezsin, dolayisiyle toparlayamazsin.

Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •