Sayfa 17/996 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Haluk Bürümcekçi'nin tablosuna göre; merkez bankası döviz fiyatlarının yükselişini durdurma çabasıyla, kamu bankaları üzerinden geçen yıl başından bu yılın Eylül ayı sonuna kadar 128.9 milyar dolar satış yaptı. Bu satış rakamının 92.0 milyar doları bu yılın ilk 9 ayına, ait.

Ayrıca kamu bankaları da Eylül sonu itibariyle kendi varlıklarından döviz satışı yaparak 39.814 milyar TL(5.1 milyar dolar) döviz açık pozisyonu verdiler.

Sonuç olarak merkez bankasının kamu bankaları üzerinden ve kamu bankalarının kendi kaynaklarından geçen yıl başından bu yılın Ağustos ayı sonuna kadar döviz fiyatlarındaki yükselişi durdurma çabasıyla yaptıkları döviz satışlarının tutarı 128.9 5.1=134 milyar dolara yükseldi.

DENİZ43 ÜSTADIN YORUMU...

Henüz pandemi yokken, yılın başında bu yıl sonu için 1usd:7.50 TL öngörmüştüm, daha sonra bozulan makroekonomik göstergelerle(yüksek enflasyon, yüksek cari açık, turizm gelirlerinin büyük darbe alması, rezervlerin 130 milyar dolar buharlaşması, ülke kredi notunun yatırım yapılabilir seviyenin 5 kademe altına kadar indirilmesi, yaklaşan jeostratejik riskler... ), yıl sonu öngörümü 1usd:8.50 TL'ye revize etmiştim. Bu öngörümü hala koruyorum. Yıl sonu kapanışını gördükten sonra 2021 yılı için de bir öngörüde bulunurum.
    Bravo Cevdet bey dolar mı alalım yani ekonomist gibi konuştunuz mübarek

2. Çok pis vuruyor doların kafasına zalımın kızı

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Çok pis vuruyor doların kafasına zalımın kızı
    Abarttınız ama .. Dolar başlığında ortamı gerip durmayın .. 0.50 düşmüş yazdıklarınıza bakın ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Abarttınız ama .. Dolar başlığında ortamı gerip durmayın .. 0.50 düşmüş yazdıklarınıza bakın ..
    Hocam Ayhan şahıslı adam sabahtan beri küfür ediyor bir ceza verdiniz mi ben dolar düştü dediğimde uyarı yapıyorsunuz ?

Velhasil TUIK görevini yapamamış, bu kadar sapma olurmu yahu, insan % 0.99 falan açıklar.

Gerekse kış sebzelerinin fiyatları bile, A.A. olmuş.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6. bence oyun şu eşkilde.merkez bankası ve kamu bankalarının sattığı dolarları yerine koymak için (nasıl olsa kış) faizler yüksek tutulup yerleşiklerden en az 3 ay dolarları toplama çalışacaklar.7,50 altını görmez diyorum.ytd.ayrıca yabancı da bu işin yancı ayağı.zamanı gelince dolarlarını alıp gidecekler.tahmini mart mayıs.ytd.

Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    bence oyun şu eşkilde.merkez bankası ve kamu bankalarının sattığı dolarları yerine koymak için (nasıl olsa kış) faizler yüksek tutulup yerleşiklerden en az 3 ay dolarları toplama çalışacaklar.7,50 altını görmez diyorum.ytd.ayrıca yabancı da bu işin yancı ayağı.zamanı gelince dolarlarını alıp gidecekler.tahmini mart mayıs.ytd.
    Sıkıntı yok. Son 10 günde dolar fonu sayısını %53.3 arttırdım. %70 artışa kadar TL nakitim kaldı. Onu da anormal durumlar için saklıyorum şimdilik. Her an onu da gömebilirim fona.

Son durum iyi gözükmüyor.

11.jpg

Sayfa 17/996 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •