Sayfa 890/992 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon
Arama sonucu : 7932 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    ilâhi adalet ,ilahi adalet bir gün tecelli eder .o kalplerden geçeni ne için yaptıklarını en iyi bilendir.ben haklarımı ona havale ettim.
    İlahi adalet dünya hayatı geçici bazı mükâfat lar orda inananlar kul hakkı yemekten yedirtmekten korkarlar belki bir gün olmazsa olmasın öbür günde var. Ahiret dünyasının kapısı herkese açık.

2.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    kapitalist düzende kanunlar her zaman kapitalistlerin yanında .
    Evet konu emek karşılığı para kapitalist sistem emeklerin bir bütün olarak toplandığı araçlar (şirketler bankalar kooperatif ler gibi) sonrası ise parça parça edilip yok edilen düzen bu parçaları birleştirmek nedense işlerine gelmiyor üstte olan gücünü alttan alır asıl olanla değilde ayrıntılarla uğraşmak tan yorulduk izahnameyi onaylamak şirketin hakim ortağı kim açıklamak işlerine gelmiyor yinede adalet körde topalda olsa hedefine varır haklıyı haksızı bir gün ayırır

3. dünyadaki en küçük canlıları karınçalar, arılar ,hatta inçir in içine girip dönlenme yapan sinekler insan bunları düşündükçe bir yaratıçı bence şüphesiz vardır. bizler kısacık bu dünya hayatında hırslarımıza yenik düşer yanlış karar lar veririz nitekin bende onlardan biriyim .devletin kanunlarını yürüten ve yaşatanda biz insanlar .yeterki insan kötü niyetli adaletsiz olmayı versin.bu kısa dünya da lüks yaşamak için önüne kim gelirse ezer geçer hak hukuk onlar için yoktur .varsa yoksa kendi yaşamları.işte bizim gibiler bu durumda onları Yaradana havale etmekten başka çaremiz yok.güçsüz olduğumuzdan değil.hani senin bir lafın vardı viçdan yumuşak yastığa benzettiğim.neyse ömür bitiyor .10 yılı geçtik ne kadar kısa dün gibi .

4. Vicdan yumuşak yastığa benzer printaşın sitesinden alıntı yapmıştım orda özlü sözler yayınlıyorlardı beşeri dünyada herşeyin ispatı mümkün gördüğümüz dokunduğumuz tat aldığımız duyduğumuz kokladığımız her şey insanlar için bu duyguları pekiştiren akıla sahibiz ama bu akılı ispat etmek mümkün değil kime neye göre akıllısın akılın ölçüsü terazisi yok ilahi bir program herkes evlat yetiştiriyor doktor olsun mühendis olsun gibi ama bazı olayları kontrol etmek istediğin gibi sonuçları vermiyor bu ne olursan ol olduğun yerden dahi yerde ol hayatın hayatta kalmanın bedeli var herşeyin fiyatı olur alana satana göre ama hayatın fiyatı olmaz can okadar değerlidirki İlahi bir emanettir dünya hayatı oyun yeri kendiliğinden yaşadıkça kurallar kanunlar koyar.

5. Yine acı haber Türkiyem başın sağolsun ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim yanınızda olacağız.

6. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

7. Tüm hissedaş veya kader ortaklarımın berat kandilini bende kutlarım. Kandiliniz mübarek olsun. Kaderimiz birgün inşallah değişir.

8. Onur kardeşim 700 800 milyon arası arsaya müşteri varmış ali bey sataçakmış ben borsaya dönüş için ne kadar para lazım bilmiyorum hesap kitap bilen sensin tabi artık içraat lazım net bir şekilde artı vergi barışından da faydalanırsa netice ne olur.

Sayfa 890/992 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •