Sayfa 377/890 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon
Arama sonucu : 7116 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1.  Alıntı Originally Posted by kawiss Yazıyı Oku
    32 kuruş dediğim hissenin kaybı değil. 10000 lot için yatırılması gereken para ki onu düzelteyim 8977 ,77 kuruş)

1000 lot var diyelim. 1.20 maliyet olsun hisse başı
    1000 x 1.20 =1200
    1000 x 0.89 = 890 tl ( 1000 rüçhan yatırdığınız para)
    Elde hisse adedi 2000 tane oldu.
    toplam maliyetimiz 1200+890 =2090 tl
    hisse maliyeti lot başı bedelli sonrası
    2090/2000 = 1.04 olur.

Bölündüğü fiyat 1.11 altına gelmez.Olursa SPK onay vermez çünkü bedellinin anlamı kalmaz.Verse de herkes hisse alır niye 1 den bedelliye katılsın
    ( 1.11+0.89)/2 =1 )olduğundan hisse fiyatının 1.11 aşağısı yok kanımca . Ama doğrusu tabiiki 2 tl üstü bölünmesi ama biliyorlar ki 2 ye yolculuk başlarsa millet vur kaç yapacak çünkü kimse güvenmiyor bunlara. Rüçhan pazarı açılınca belki rüchanlardan zararı kapatırız değilse işimiz kötü.
    Hesaplamada yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Borsadan anlasam bunlara bulaşmazdım.Ama müslüman bir delikten iki defa ısırılmaz diyor peygamber efendimiz. İhlgm de canımı yaktılar.
    Evet açıklamanız doğru, kawiss arkadaşım, teşekkürler. Ancak benim düşüncem hiçbir küçük yatırımcıda rüçhan satın alacak ekstradan nakit bulunmasının pek mümkün olmadığı. En azından ben kendimden biliyorum. Bu durumda ya elindeki hisselerden bir kısmını satarak nakit yaratıp rüçhan hakkını kullanacak ya da rüçhanlardan vazgeçecek. Elindeki hisseleri satması da hissede bir satış baskısı yaratacak. Bence dün ve bugün düşmesinin sebebi bu. Hatta ben de bu yüzden dün vedalaştım açıkçası. Hem nerden ekstra nakit bulayım da bu iblislere tekrar bir katkı sağlayayım. Yıllardır hisselerini taşımakla yeterince katkı sağlamış olduk zaten.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

üç aylık takas

5.  Alıntı Originally Posted by Ayarsız Tosbağa Yazıyı Oku
    Sevgili ortaklar

Daha şirket sadece karar aldı bunun Spk müracattı var en az 45 gün onay sureci var kısaca 60 gün içinde köprü altında çok su akar
    bu hissede 2,04 TL altında kimse bedelliye katılmaz.
    Bu hisseye 2 gün önce Umutsarı adındaki zat twet yazdı millet çulandı veya bilerek milleti mallandırdı veya vs
    bunun yanında Hasan meşe de hisseye dalınca olanlar oldu.
    Naçizane fikrim 1,38 ve 1,39 alanları dökmesi lazım spk ya müracat edince şayet onay istiyorsa yukseltmesi lazım
    insanların bedelliye katılmasını istiyorsa 2,04 olması lazım
    sonuçta hisse yataya saracak bedelli sürecinden sonra hedefi varsa gidecektir
    Başkent Dostumun dedigi gibi çayınızı yudumlayın ve boşverin bu hisseyi
    aşagıda imzamda yazdıgım gibi tavsiye niteligi degil
    sizlerle sesli düşünüp beyin fırtınası yapmak amacım
    burda bazen yorum arıyor insanın gözü
    empati yapmaya çalıştım
    kısaca tren yola çıkmış grafik olarak bir kriz olmazsa yol kapanmaz ise hedefe varacaktır
    benim her zaman bir sevdigim laf vardı
    " Ağaca degil Ormana bakacaksın "

Selam Dua ve Muhabbet ile ...
    Hayırlı geceler ve AEO
    İhlgm un bedellisini 24 gün gibi bir zamanda onaylamıştı spk

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Oxijen Yazıyı Oku
    bu iblislere.......
    İBLİS
    bunun üzerine düşüncelere daldım...
    50bin dolar da ben kaybettim bu iblislerin hissesinde
    asıl ilginç olan yatırımcılar bir sürü patrona speke vs sayıyo sövüyo kızıyo falan filan ama sanırım en doğru ve sadece bunlara yakışan tabir gerçek mana da iblis...
    Duhul: Feb 2004

7. Söylenenlerin,yazılanların,çizilenlerin tersi bir iş insanı olmuş olsaydı yatırımcıları mağdur ettiği ağır maddi ve manevi kayıplar verdirdiği uzun yıllardan sonra bir kereceik olsun vicdanının sesini dinleyip hayırlı bir iş yapardı yani hadi iştirak şirketlerde bedelli yaptın bari İhlas holding'te bedelsiz sermaye artır hatta birazcık da temettü ver insanların güvenini ve kendi itibarını yeniden kazan ama nerdee bir insan yoldan çıkınca yolsuz olurmuş aynı hesap bir kere raydan çıkmış insanlık,merhamet beklenmez zaten bekleyende yok ..Ama bir gün bu şahısa kanunlar çerçevesinde hesap soracak birileri çıkacak adalet tecelli edip yerini bulacaktır..İnşallah..

8. Hisse bedelli onayı gelinceye kadar buralarda yatay takılacaktır,bedelinin kabulü ile bölünmeyi bir hafta sonrası için açıllayıp birkaç tavan çekerek yukarı çekecektir.Bu iblis başka türlü işlem yapmaz,rüçhanları ihlgm de olduğu gibi önce yukarı sürüp sonra şelaleye çevirme olasılığı yüksek.Şuanda 1.30 ve üstü fiyatlardan girenleri hisseye mahkum etti.Hakikaten ben böyle bir ibretlik hareket görmedim.2 yılda 15 yılllık süreçte görmediğim hareketleri ve oyunları bu grupta gördüm.Allah hepimize sabır versin,zaten tek ihtiyacımız sabır.. Ytd

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 377/890 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •