Sayfa 817/1009 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yatırım şirketleri işlerine gelen duruma göre haber yayıyorlar. Ancak değişmeyen tek şey TL nin kırılganlığının çok yüksek olduğunun bir kez daha ispatlanmış olması.

"Musul 82 kerkük 83, 84 ve 85'i söylemeyeceğim" diyen, iktidar ile resmi olmayan koalisyon halinde olan bir parti liderinin lafları var.

Bana kalırsa vize yasaklama olayı bu durumla ilgili.

Diplomatik dilde yumuşak ambargo oluyormuş bu. Ancak bizde onlara vize yasağı koyarak geri adım atmadığımızı belirttik. Bana kalırsa piyasalar az bile tepki verdi.

ABD oralara girmeyeceksin diyor, biz ise gireceğiz diyoruz. Şu durumda ansızın bir gece oralara girdiğimizde, ABD'de ansızın bir gece bize her türlü ambargoyu koyarsa doları 10TL görür müyüz görmez miyiz?

Uzun vadede oralardan gelecek petrol geliri belki durumları sonradan düzeltir.

Ancak şu durumda yüzde 10 kaybetmeyi göze alarak, yüzde 300 kayıptan kendimi koruduğumu düşünüyorum.
    Son gelişmeyi bütünden ayırmamak gerekli..Yazar Osman Arolat adım adım yazmış:

-15 Temmuz daki FETÖ darbesinde ABD etkisi olduğu şüphesi,
    -Reza Zarrap davası ve ona bağlı gelişmeler,
    -Türkiye nin Fetullah Gülenin iadesi girişimlerinin sonuçsuz kalması,
    -ABD nin Suriye de PKK uzantısı YPG/PYD ye silah vermesi,
    -Cumhurbaşkanı korumalarına Amerika da dava açılması,
    -Türkiye nin Rusya dan S-400 füzesi alma girişimi,
    -Türkiye Rusya İran yakınlaşması,
    -Türkiye nin Batı ittifakı bağlarının sorgulanması,
    -Konsolosluk görevlisinin tutuklanması ile ABD nin vizeleri durdurduğunu açıklayan sert mesajı,
    -Türkiye nin ton yükseltmeden buna aynı tonda karşılık vermesi.
    Haklılık haksızlık ayrı konu..yanlış anlaşılmasın:

Böyle gider mi?..sanmıyorum..Rusya uçak kriziyle aynı akıbete gider gibi geliyor bana..sonunda özür dileyen taraf biz olmuştuk..

İnşallahta yanılırım..Batıdan kopmadıktan sonra ABD ile ilişkiler nereye giderse gitsin zaten..lazım değil böyle müttefiklik..ta çuval olayından sonra alınmalıydı bazı tedbirler..

O zamanlardan beri el parasıyla yaşarken borcu gırtlağa kadar getiriverdik..beyaz bayrak çekeriz gibi geliyor bana..bakalım ne olacak..
    Son düzenleme : enki; 11-10-2017 saat: 16:35.

2. OHAL ın süresi sanırım 1 hafta içinde doluyor.
    Hiç ses seda yok bu sefer..

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    OHAL ın süresi sanırım 1 hafta içinde doluyor.
    uzatmasa ne olacak? kalıcı hale getirdiler.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, "Bankacılık sektörünü krizler karşısında daha dirençli hale getirmek için yeni tedbirlerin hızla alınması gerekiyor" dedi
    Bencede..

EUR/USD= 18.46 şu an..maşallah AB büyüyor..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Şimdi Sn. Vicente koşar gelir..dolar çöp oldu, alacaksanız Euro'da, Euro der..haklıda esasen..Euro ile ilgili tahminleri son aylarda benimkine göre iyi tutuyor..

Ancak ben esas Euro'yu kapalı havalarda görmek isterim..açık havalarda hiç bir şey belli olmuyor..biz gibi..

O yüzden hadi dolar batsın, bende isterim ama yerine konulacak alternatif ne?..Euro'mu, Yuan mı, yada Jpy mi?

Düşüncem olarak bir şey söyliyeyim..bu işin sonunda mali açıdan ABD bir şekilde kendini kurtarırda..bırakalım EM'leri , Euro, Yuan, Jpy vb.. ne olur bilemiyorum..zaten ABD'nin şu anki çabalarıda o yönde, yavaş yavaş ilerliyor..

İncitmeden..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    OHAL ın süresi sanırım 1 hafta içinde doluyor.
    bir gece ansızın geliyor herşey
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Konu dışı özel bir soru;

20.000 Tl lik alacak için açılacak dava yada icra takibi kaça patlar ve ne kadar sürede sonuç alınabilir,

Elimde sadece banka dekontları mevcut, daha önce tecrübe etmiş olan vardır diye sormak istedim, birde maliyetler komple bana mı girer yani 20.000 almak için 5.000 Tl yi avukata yada icra dairesine mi yedirmek gerekiyor
    Biraz kaba yazdım ama bu konu çok canımı sıkıyor...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

7.  Alıntı Originally Posted by Omerva Yazıyı Oku
    gün ici USD nin dusmesi ve 17,30 dan sonra tekrar toparlanmasının bir nedeni var mi ....
    dikkat ettim çoğu zaman aynı şekilde,
    en yakın örneği dün.
    3,66 ya kadar gelip gece 3,71 e gelmesi....
    bugün de negatif , yine aynı rakamları görür gibi sanki
    Gerçekten bilmediğim için soruyorum

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her ne kadar gece yurtdışında gündüz yurtiçinde işlem yapılmasıyla bu fiyatlar oluşuyor gibi görülse de inceden inceye "spekülatif çıkışlar bunlar,dolarınızı satın nasılolsa daha ucuzdan yerine koyarsınız" algısına oynanıyor.
    Komplo teorisi tabi bunlar

8.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Konu dışı özel bir soru;

20.000 Tl lik alacak için açılacak dava yada icra takibi kaça patlar ve ne kadar sürede sonuç alınabilir,

Elimde sadece banka dekontları mevcut, daha önce tecrübe etmiş olan vardır diye sormak istedim, birde maliyetler komple bana mı girer yani 20.000 almak için 5.000 Tl yi avukata yada icra dairesine mi yedirmek gerekiyor
    Biraz kaba yazdım ama bu konu çok canımı sıkıyor...
    Masraflar dahil borçlu taraf öder. Tabi paranın karşılığına uygun haczedilecek yeterli malzeme varsa. Yoksa siz zararlı çıkarsınız. Avukat ücreti anlaşmaya tabidir. Avukat hacizden parsını alamayacağını anlarsa peşin ister ücretini. Allah kurtarsın..

Sayfa 817/1009 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •